Connect with us

Video

Kendi Sesinden Tolstoy: İnsan Her Zaman Özgürdür

tolstoy

Dünyaca ünlü Rus yazar Lev Tolstoy’un insana olan bakışını anlattığı, 31 Ekim 1909 yılına ait ses kaydı yayınlandı.

Çeviri ve Düzenleme: Ümid Gurbanov

Tolstoy 20 Kasım 1920’de, 82 Yaşında Hayatını Kaybetmişti

Rus edebiyatının en önemli yazarlarından olan Lev Nikolayeviç Tolstoy, sadece eserleri ile değil hayatı ve fikirleriyle de insanlığa önemli katkılar sunmuştur. Savaş ve Barış ve Anna Karenina en önemli romanlarıdır. Diriliş, İnsan Ne ile Yaşar, Hacı Murat, Hazin Bir Evliliğin Romanı, Krautzer Sonat, Baskın, Üç Ölüm, İtiraflarım, Ivan İlyiç’in Ölümü, Efendi ile Uşağı, Hazin Bir Evliliğin Romanı ve daha pek çok eseri bulunmaktadır.

9 Eylül 1828 yılında doğan Tolstoy, Yasnaya Polyana’da soylu bir toprak ağasının oğlu olarak dünyaya geldi. Yazarın fikirleri savaş karşıtı ve Hristiyan Anarşizmi akımına öncülük edecek bir boyutta şekillenmeye başlamıştır.  Tolstoy’la özdeşleşen Hristiyan Anarşizmi, insanoğlunun tek bağlılığının Tanrı olması gerektiğini savunur ve devleti zararlı addederek onu ve kurumlarını reddeder. Yazar, bu fikirlerini kitaplarında da sıklıkla işlemiştir ve bu bağlamda en iyi örnek geç dönem eserlerinden Diriliş ve Tanrının Egemenliği İçimizdedir adlı eserleridir.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Akar ve Şoygu Ankara'da Görüştü: Suriye'nin Toprak Bütünlüğüne Vurgu
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji

Artırılmış Gerçeklik: Saç Renginizi Değiştirmeden Önce Görme İmkanı

artırılmış gerçeklik

Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality – AR) günümüzün en popüler teknolojik alanlarından biri. Firmalar artık ürünlerini/hizmetlerini pazarlamak için artırılmış teknolojiden faydalanıyor.

ABD’nin Las Vegas eyaletinde gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı 2019’da (Consumer Electronic Show – CES) yapay zeka, sanal asistanlar, 5G’li cihazlar, 8K’lı TV’ler ve geleceğin otomobil deneyimleri katılımcılar ile paylaşıldı. Fuarda 155’ten fazla ülkeden 4 bin 500’ün üzerinde şirket yer aldı. CES 2019’u yaklaşık 200 bin kişi de ziyaret etti.

Aşağıdaki videoda izlediğiniz arttırılmış gerçeklik uygulaması ile saçlarınızın istediğiniz renkte, nasıl duracağını önceden deneyimleyebiliyorsunuz.

Artırılmış Gerçeklik (AR) Nedir?

Cihazların cisim tanıma özelliği kullanılarak, sanal nesnelerin gerçek görüntülerin üzerine bindirilmesine denir. Bu teknolojiden faydalanabilmeniz için; bulunduğunuz ortamda internet erişiminin ve elinizde artırılmış gerçekliği tanımlayacak cihazların (akıllı gözlük, akıllı telefon ya da tablet) bulunması gerekir. Ayrıca Augmented Reality üzerine tanımlanmış olan uygulamalardan birinin bu cihazınızda yüklü olması da şart. Bu koşullar gerçekleştikten sonra; Augmented Reality için tasarlanmış görseli cihazınızdaki uygulama ile tanımladığınızda, cihazınız görseli algılıyor ve yeni bir görüntüyle karşılaşıyorsunuz.

Video kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/video/

Teknoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/teknoloji/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Ulusal Para İle Ticaret: Türkiye, Rusya'dan Ruble İle Buğday Alacak
Okumaya devam et