Connect with us

Gündem

ADD Meydanlara Çıkıyor: 3.Havaalanı’nın Adı Atatürk Olsun

add

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), 3. Havaalanı’nın adının Atatürk olması için İstanbul Bakırköy’de imza kampanyası başlatıyor.

ADD Genel Merkez Yürütme Kurulu İzmir’in kurtuluş yıl dönümünde İzmir’de gerçekleştirdiği toplantıda, “3.Havaalanı adının Atatürk olması için ilk adım olarak imza kampanyası başlatılacağı, sonra da yasal ve demokratik tüm insan haklarının kulllanılarak kitlesel eylemler düzenlenebileceği” kararını almıştı.

29 Ekim’de hizmete açılacak olan 3. Havaalanı’nın isminin Atatürk olması için ADD Genel Merkezi, 3 gün önce Change.org’da “3. Havaalanı’nın Adı Atatürk Olsun” adlı bir imza kampanyası da başlatmıştı. Kampanya yoğun ilgi görmüş ve 2 günde 240 bine yakın kişi imza atmıştı. Change.org’da başlatılan imza kampanyasında “Bu bir taşınma, bir geçiş ve bir yer değişikliğidir. Bu nedenle isim değiştirilemez, başka bir isim verilemez, yeni bir isim aranamaz. 3. Havaalanı’nın isminin yine Atatürk Havaalanı olarak korunması, siyasi olduğu kadar, hukuki hatta ahlaki bir zorunluluktur. 29 Ekim 2018’de, Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti kendine yakışanı yapmalıdır. 3.Havaalanı’nın adı ‘Atatürk’ olmalıdır.” ifadeleri kullanılmıştı.

17 Eylül Pazartesi günü, saat 14.00’te, Bakırköy Meydanı’nda gerçekleştirilecek imza kampanyasına ADD Genel Başkanı Prof. Dr. Süheyl Batum da katılım gösterecek.

İmza kampanyası 1 Ekim Pazartesi mesai bitimine kadar sürdürülecek.

Gündem kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/gundem/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Marketlerde Poşetin Ücretli Olması İçin TBMM'ye Teklif Sunuldu
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Hayvan Hakları Savunucuları Bir Araya Geliyor: #BatıkentKatilleriTutuklansın

Batıkent

Ankara Batıkent’te 16 sahipsiz köpeği zehirleyerek öldüren 3 zanlı, tutuklama talebiyle sevk edildikleri sulh ceza mahkemesinde, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adliyeye gelen hayvan hakkı savunucuları karara tepki gösterdi. Savcılık da tutuksuz yargılama kararına itiraz etti.

Zanlılarının serbest bırakılması, sosyal medyada büyük tepki yarattı. #BatıkentKatilleriTutuklansın hashtagi, Türkiye gündemine girdi.

Karara tepki gösteren hayvan hakkı savunucuları, zanlıların tutuklu yargılanmaları için köpeklerin öldürüldüğü Batıkent’te, bu akşam saat 20.00’de bir araya geliyor.

Adres: Batıkent Turgut Özal Mahallesi 2263 Sokak Yenimahalle/Ankara

Batıkent’te Ne Olmuştu: http://k2haber.com.tr/2019/04/10/ankara-batikent-hayvan-katliam/

Ekoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekoloji/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Marketlerde Poşetin Ücretli Olması İçin TBMM'ye Teklif Sunuldu
Okumaya devam et