Connect with us

Startup

İTÜ ARI Teknokent CEO’su Deniz Tunçalp, Startup Grind’a Konuk Oluyor

deniz tunçalp

İTÜ ARI Teknokent CEO’su Doç. Dr. Deniz Tunçalp, rekor ödüller dağıtan İTÜ Çekirdek Big Bang’i değerlendirmek, Türkiye ve dünyadaki girişimcilik ekosistemini konuşmak üzere Startup Grind İstanbul’a konuk oluyor. Söyleşi 25 Aralık Salı günü, Kolektif House Maslak’ta düzenlenecek.

Etkinlik Ajandası:

18:00-19:00 Kayıt&İkram
19:00-20:00 Doç. Dr. Deniz Tunçalp – Söyleşi
20:00-21:00 StartupHR ile Speed Networking

Doç. Dr. Deniz Tunçalp Kimdir?

İTÜ ARI Teknokent’te Genel Müdür ve İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Fakültesi’nde akademisyen olarak görev yapmaktadır. İTÜ’deki bu görevinden önce Bilgi ve İletişim Teknolojileri dikeyinde birçok firmada yönetici ve danışman olarak çalışmıştır. Birçok girişim firmasında kurucu ortak olarak yer almıştır. 2003’te bilişim dikeyindeki girişimi için başarılı exit stratejisini kurgulamıştır. Tunçalp Sabancı Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde doktorasını tamamlamıştır. Endüstri Mühendisliği alanında ODTÜ’den lisans ve yüksek lisans derecelerine sahip olmakla beraber, İletişim Teknolojileri (ODTÜ) Hukuk (Bilgi Üniversitesi) alanlarında da yüksek lisansı bulunmaktadır. Carnegie Mellon ve Politecnico di Milano üniversitelerinde misafir araştırmacı ve öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

İTÜ ARI Teknokent

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın açıkladığı 2017 Teknoloji Bölgeleri Performans Endeksi Sonuçları’na göre İTÜ ARI Teknokent, Türkiye’deki tüm teknoparklar içerisinde birinci sırada almıştır.
İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde faaliyetlerini yürüten İTÜ ARI Teknokent, bünyesindeki 270’den fazla teknoloji firması, 7 binden fazla personeli ve yılda 600’den fazla proje üreten yapısıyla Türkiye’nin teknoloji alanındaki rekabet gücünü küresel ölçekte artırmaktadır. İTÜ ARI Teknokent, 10 binasıyla bugüne kadar 148’i patentli toplamda 2 bin 500’ün üzerinde başarılı Ar-Ge projesine imza atarak değer üretmiş ve ülke ekonomisine katkı sağlamıştır. 2003’ten bu yana 260 milyon dolarlık Ar-Ge ihracatı gerçekleştirdik. Firmalarımızın 2017 yılı cirosu 1 milyar dolar; Ar-Ge ihracatı ise 40 milyon dolardır. İTÜ ARI Teknokent, farklı ölçeklerdeki girişimcilerin ihtiyaçlarına yanıt olacak şekilde programlar geliştirerek; erken aşama girişimcileri için İTÜ Çekirdek’i, ileri aşama girişimcileri için İTÜ Magnet’i ve globalleşme sürecini başlatmak isteyen firmalar için Innogate’i kurdu.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Algoritmaların Liderleri Buluşuyor: Türkiye Yapay Zeka Zirvesi

Bilet satın almak için: https://www.startupgrind.com/events/details/startup-grind-istanbul-presents-startup-grind-hosts-associate-professor-deniz-tuncalp-ceo-itu-ari-teknokent/?fbclid=IwAR3RGeVbdYhaXViq5YjkDe7VYbVJK0C6i36TKHtO8h2X25lOg9RHySNaiw0#/

Startup kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/startup/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Startup

2018’in En Girişimci Üniversiteleri Açıklandı: Listenin Başında ODTÜ Var

girişimci ve yenilikçi üniversite endeksi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) öncülüğünde oluşturulan ‘2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ sonuçlarını açıkladı. Endekse göre Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 93.16 puanla ilk sırada yer alırken, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 90.16 puanla 2., Sabancı Üniversitesi ise 85.49 puanla 3. oldu.

1 Milyon Hücrelik Veri Seti Değerlendirildi

Endeksin bu yıl 7.’sinin hazırlandığını belirten Varank, endeksin yayınlanmaya başlanmasıyla üniversitelerin girişimcilik ve yenilikçiliğe dair önemli adımlar atıyor olmasının sevindirici olduğunu belirtti. Varank konuşmasına şu şekilde devam etti: “Endeks oluşturulurken, üniversitelerin yalnızca girişimcilik ve yenilikçilik performansları dikkate alınmıştır. Öğretim üye sayısı 50’nin üzerinde olan 164 üniversitemizden toplanan 1 milyon hücrelik veri seti 9 aylık yoğun ve titiz bir çalışmayla değerlendirilmiştir. TÜBİTAK öncülüğünde yürütülen bu çalışmaya, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, KOSGEB, TÜRKPATENT, Türkiye Bilimler Akademisi, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi ve üniversitelerimizin aralarında bulunduğu 247 kurum katkılarını sunmuştur.”

2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde Yer Alan İlk 10 Üniversite

Üniversiteler bu sene, ‘bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği’, ‘fikri mülkiyet havuzu’, ‘iş birliği ve etkileşim’ ile ‘ekonomik katkı ve ticarileşme’ olmak üzere 4 boyutta, 19 göstergeye göre sıralandı.

1-Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 93.16

2-İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 90.16

3-Sabancı Üniversitesi 85.49

4-Bilkent Üniversitesi 84.42

5-Boğaziçi Üniversitesi 83.33

6-Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) 81.40

7-Gebze Teknik Üniversitesi 77.82

8-Hacettepe Üniversitesi 75.93

9-İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 75.64

10-Ege Üniversitesi 70.66

Startup kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/startup/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Öğrenilmiş Dersler: Bu 10 Girişimcilik Hatasını Yapmayın
Okumaya devam et