Connect with us

Ekonomi

Hepsiburada, 2018 Yılı İnternet Alışveriş Detaylarını Açıkladı

hepsiburada trend raporu

Türkiye’de 2018 yılı e-ticaret alışkanlık ve eğilimlerini açıklayan Hepsiburada trend raporu yayınlandı.

Yayınlanan trend raporuna göre; 2018 yılında gerçekleştirilen internet alışverişlerinde, geçen yıla göre yüzde 60’lık bir artış yaşadı.

En Çok Büyüme Ofis Kırtasiye Oldu

2018 yılında Hepsiburada’dan en çok alışveriş yapılan ilk 5 kategori; Temel Tüketim ve Gıda, Sağlık ve Güzellik, Kitap, Anne Bebek ve Oyuncak ile Hırdavat oldu.

2017’ye göre ise sipariş adetlerinde en çok büyüme gerçekleştiren ürün kategorisi; Ofis Kırtasiye olurken, kozmetik, müzik ve bahçe kategorileri takip etti.

2018 yılında en fazla talep gösterilen ürünlerin başında bebek bezi, toz deterjan, akıllı bileklik, bulaşık yıkama kapsülü ve şarj edilebilir diş fırçası olduğu belirtildi.

En Çok Satın Alınan Ürün Bu Sene De Bebek Bezi

Hepsiburada trend raporu verilerinde, en çok satın alınan ürünün bu sene de bebek bezi olduğunu açıklandı.

Alışveriş sıklığı en çok artan iller Yüzde 104 Adana ve Denizli, yüzde 100 Malatya, yüzde 99 Kocaeli, yüzde 98 Diyarbakır yüzde 97 ile de Siirt, Aydın ve Trabzon oldu.

En Çok Aranan Kelime Avize

En çok alışveriş cuma ve pazartesi günleri yapılırken, öne çıkan aylar kasım, eylül ve ekim oldu. Alışverişler daha çok 12.00-14.00 saatleri arasında gerçekleşirken, her saniye 2 ürün satışı yapıldı. 2018’de en çok 25-35 yaş grubu alışveriş yaptı.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’dan sonra en çok alışveriş yapan iller sırasıyla Kocaeli, Antalya, Muğla, Konya ve Balıkesir oldu. Kadınlar 2018’de erkeklerden farklı olarak kitap ve anne-bebek ürünlerini tercih ederken, erkekler telefon, bilgisayar ve hırdavat ürünlerini satın aldı.

Platform içinde 1.236 bin kez avize ürünü arandı. Avizeden sonra 2018 yılı içerisinde en çok aranan kelimeler ise kulaklık, saat, halı ve bot oldu.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  22 Euro'yu Geçmeyen Ürünlerdeki Vergi Muafiyeti Kalktı

Ekonomi kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekonomi/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Polonya Hükümeti, Gençlere ‘Gelir Vergisi Muafiyeti’ Getiriyor

polonya gençlere vergi muafiyeti beyin göçü

Radio Poland’da yer alan habere göre, Polonya hükümeti ülkedeki beyin göçünü durdurmak için, gençleri gelir vergisinden muaf tutmaya hazırlanıyor. Ülkedeki 2 milyon genci yüzde 18 oranındaki gelir vergisinden muaf tutmayı öngören yasanın, Ağustos başında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Polonya Başbakanı Mateusz Marowiecki vergi muafiyeti ile gençler için Batı’daki koşullara benzer koşullar oluşturabileceğini ifade etti.

Gelir vergisi muafiyeti yasasının 26 yaşın altında olanları ve 22 bin 500 dolardan az kazanan kişiler için uygulanacağı belirtiliyor. Polonya’da yıllık ortalama maaşın 15 bin 700 dolar olduğu düşünülürse gençlerin çok önemli bir bölümünün vergi muafiyetinden faydalanması bekleniyor.

Başbakan Mateusz Morawiecki geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, vergi muafiyet yasasının gençleri Polonya’da kalmaya ve beklentilerini iyileştirmeye katkı sağlayacağını belirtmişti.

Polonya’dan 15 Yılda 1,5 Milyon Kişinin Göç Ettiği Tahmin Ediliyor

Polonya 2004 yılında Avrupa Birliği üyesi olmuştu. Birliğe üye olunması ile diğer AB üyesi ülkelerde yaşama ve çalışma hakkı kazanan Polonya vatandaşlarının, geçen 15 yılda, 1.5 milyondan fazlasının Polonya’dan göç ettiği tahmin ediliyor.

Ekonomi kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekonomi/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  2017 Yılı Avrupa Dijital Reklam Yatırımları Açıklandı
Okumaya devam et