Connect with us

Genel

Tuna Kiremitçi’nin Romanı Tiyatroya Uyarlandı: Aşk Kalıcıdır

aşk kalıcıdır

Tuna Kiremitçi’nin 17 dile çevrilmiş romanı “Dualar Kalıcıdır”, “Aşk Kalıcıdır” adıyla ve Dilek Türker’in usta oyunculuğuyla sahneye taşınıyor. Tiyatro Ayna tarafından sahneye konan,  Hakan Altıner yönetmenliğinde sahnelenecek olan oyunun basın toplantısı bugün gerçekleştirildi.

   aşk kalıcıdır

Tuna Kiremitçi’nin ve tiyatro oyuncularının katıldığı toplantıda, romanın tiyatroya nasıl uyarlandığı, oyuncuların hazırlıkları, yaşanan zorluklar üzerine basın emekçilerinin soruları cevaplandı.

Uluslararası Lions Dernekleri 118-E Yönetim Çevresi Federasyonu tarafından desteklenen tiyatro oyununun Galası, 24 Ocak 2019 tarihinde Grand Pera Tiyatro Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

aşk kalıcıdır   aşk kalıcıdır

“Aşk Kalıcıdır”, İkinci Dünya Savaşı sırasında İstanbul’a sığınarak hayatta kalmış Viyanalı bir Yahudi olan Rosella Galante ile kendi yolunu bulmaya çalışan Pelin adlı bir genç kızın dostluğunu ve hayatlarının kesişmesini konu alıyor. Hakan Altıner’in yönettiği oyunda, Dilek Türker, Damla Cercisoğlu ve Aslıhan İşcan rol alıyor. Oyunun ışık tasarımını Nejat Karaorman’ın, efekt tasarımını Metin Hoşgül’ün yaptığı oyunun dekor tasarımı ise Cihan Aşar’a ait.

Aşk Kalıcıdır resmi sosyal medya hesabı için: https://www.instagram.com/askkalicidir/

Kültür kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  İznik Gölü'nde Bulunan Bazilika, Su Altı Arkeoloji Müzesine Dönüştürülüyor
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan IMF Açıklaması: Algı Operasyonu

hazine ve maliye

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “IMF konusunun gündeme getirilmesinin hiçbir tutarlılığının olmadığı, amacı belli bir algı operasyonu olduğu çok açıktır. Türkiye ekonomisi hiçbir dış yardım ya da desteğe ihtiyaç duymadan yaşadığı spekülatif süreci atlatmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye ekonomisi ile ilgili ‘kriz’ beklentisi boşa çıkanların içine düştükleri hali, umutsuzlukla sarıldıkları yalan ve iftiraların ulaştığı boyutu şaşkınlık ve üzüntü ile izliyoruz. Tüm borçluluk oranları, borç çevirme oranları ve mali disiplin performansı ortaya konularak, Türkiye’nin; ne kredi açısından, ne de teknik destek açısından IMF ile yolunun dahi kesişmesinin söz konusu olamayacağı defalarca ortaya konulmuştur. Bu performansa rağmen, IMF konusunun gündeme getirilmesinin hiçbir tutarlılığının olmadığı, amacı belli bir algı operasyonu olduğu çok açıktır.

Türk Milletine Zarar Vermeyi Göze Almış Bir Akıl Tutulması

Türkiye hükümeti makamlarının açıklamalarını besledikleri kin ve nefret sebebiyle dikkate almayanların, iddialarının doğrudan IMF tarafından yalanlanmasına rağmen aynı tiyatroyu oynamaya devam etmelerinin tek bir nedeni vardır. Türkiye hükümetine zarar vermek için, Türk ekonomisine, Türk milletine zarar vermeyi göze almış bir akıl tutulması yaşanmasıdır. Bu hastalıklı ruh hali tehlikeli bir boyuta ulaşmıştır.

Türkiye Ekonomisi Spekülatif Süreci Atlatmıştır

Türkiye ekonomisi güçlüdür. Türkiye ekonomisi hiçbir dış yardım ya da desteğe ihtiyaç duymadan yaşadığı spekülatif süreci atlatmıştır ve girdiği dengelenme sürecini başarı ile sürdürmektedir. Alınan tedbirler ve ortaya konulan stratejiler ile ekonomideki güçlenme devam edecektir.”

Ekonomi kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekonomi/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Düşük Boyutlu ve Kota Dostu Twitter Lite Artık Türkiye'de
Okumaya devam et