Connect with us

Genel

Tuna Kiremitçi’nin Romanı Tiyatroya Uyarlandı: Aşk Kalıcıdır

aşk kalıcıdır

Tuna Kiremitçi’nin 17 dile çevrilmiş romanı “Dualar Kalıcıdır”, “Aşk Kalıcıdır” adıyla ve Dilek Türker’in usta oyunculuğuyla sahneye taşınıyor. Tiyatro Ayna tarafından sahneye konan,  Hakan Altıner yönetmenliğinde sahnelenecek olan oyunun basın toplantısı bugün gerçekleştirildi.

   aşk kalıcıdır

Tuna Kiremitçi’nin ve tiyatro oyuncularının katıldığı toplantıda, romanın tiyatroya nasıl uyarlandığı, oyuncuların hazırlıkları, yaşanan zorluklar üzerine basın emekçilerinin soruları cevaplandı.

Uluslararası Lions Dernekleri 118-E Yönetim Çevresi Federasyonu tarafından desteklenen tiyatro oyununun Galası, 24 Ocak 2019 tarihinde Grand Pera Tiyatro Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

aşk kalıcıdır   aşk kalıcıdır

“Aşk Kalıcıdır”, İkinci Dünya Savaşı sırasında İstanbul’a sığınarak hayatta kalmış Viyanalı bir Yahudi olan Rosella Galante ile kendi yolunu bulmaya çalışan Pelin adlı bir genç kızın dostluğunu ve hayatlarının kesişmesini konu alıyor. Hakan Altıner’in yönettiği oyunda, Dilek Türker, Damla Cercisoğlu ve Aslıhan İşcan rol alıyor. Oyunun ışık tasarımını Nejat Karaorman’ın, efekt tasarımını Metin Hoşgül’ün yaptığı oyunun dekor tasarımı ise Cihan Aşar’a ait.

Aşk Kalıcıdır resmi sosyal medya hesabı için: https://www.instagram.com/askkalicidir/

Kültür kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

CHP’li İsim Koronavirüs’ten Hayatını Kaybetti

Eski milletvekili Koronavirüs'ten hayatını kaybetti

25 Mart’ta koronavirüse yakalandığını ve tedavi altına alındığını açıklayan eski SHP Milletvekili Yusuf Kenan Sönmez yaşamını yitirdi.

Aynı zamanda CHP İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı olan Sönmez’in vefatı, partilileri üzüntüye boğdu. Vefat haberini CHP Milletvekili Mahmut Tanal twitter hesabından duyurdu.

Mahmut Tanal, Sönmez’in vefatını “CHP İstanbul eski İl Başkan Yardımcımız ve SHP 18. Dönem Milletvekili Kenan Sönmez Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Merhuma Allah’tan rahmet diliyorum. Aileye, sevenlerine ve dostlarına sabır diliyorum.” sözleri ile duyurdu.

Yusuf Kenan Sönmez Kimdir?

Sönmez,  1948 Zonguldak doğumlu Türk siyasetçidir. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme, Muhasebe Bölümü mezunudur.

Özel Sektör Yöneticiliği, Serbest Ticaret, Türkiye Büyük Millet Meclisi 18. Dönem İstanbul Milletvekilliği yapmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Okumaya devam et