Connect with us

Genel

Tuna Kiremitçi’nin Romanı Tiyatroya Uyarlandı: Aşk Kalıcıdır

aşk kalıcıdır

Tuna Kiremitçi’nin 17 dile çevrilmiş romanı “Dualar Kalıcıdır”, “Aşk Kalıcıdır” adıyla ve Dilek Türker’in usta oyunculuğuyla sahneye taşınıyor. Tiyatro Ayna tarafından sahneye konan,  Hakan Altıner yönetmenliğinde sahnelenecek olan oyunun basın toplantısı bugün gerçekleştirildi.

   aşk kalıcıdır

Tuna Kiremitçi’nin ve tiyatro oyuncularının katıldığı toplantıda, romanın tiyatroya nasıl uyarlandığı, oyuncuların hazırlıkları, yaşanan zorluklar üzerine basın emekçilerinin soruları cevaplandı.

Uluslararası Lions Dernekleri 118-E Yönetim Çevresi Federasyonu tarafından desteklenen tiyatro oyununun Galası, 24 Ocak 2019 tarihinde Grand Pera Tiyatro Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

aşk kalıcıdır   aşk kalıcıdır

“Aşk Kalıcıdır”, İkinci Dünya Savaşı sırasında İstanbul’a sığınarak hayatta kalmış Viyanalı bir Yahudi olan Rosella Galante ile kendi yolunu bulmaya çalışan Pelin adlı bir genç kızın dostluğunu ve hayatlarının kesişmesini konu alıyor. Hakan Altıner’in yönettiği oyunda, Dilek Türker, Damla Cercisoğlu ve Aslıhan İşcan rol alıyor. Oyunun ışık tasarımını Nejat Karaorman’ın, efekt tasarımını Metin Hoşgül’ün yaptığı oyunun dekor tasarımı ise Cihan Aşar’a ait.

Aşk Kalıcıdır resmi sosyal medya hesabı için: https://www.instagram.com/askkalicidir/

Kültür kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Kadıköy, Dünya'nın En Havalı 43. Semti Seçildi
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Beklenen Gün Geldi: İstanbullular Sandık Başında

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri

YSK tarafından yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için 31 bin 342 sandıkta oy kullanılacak. 10 milyon 560 bin 963 kayıtlı seçmenin oy kullanacağı seçimde oy verme işlemi, saat 17.00’de sona erecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri Cumhur İttifakı’nın (AKP) Adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı’nın (CHP) Adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi’nin Adayı Necdet Gökçınar ve Vatan Partisi’nin Adayı Mustafa İlker Yücel yarışıyor.

Adaylar Oylarını Kullandı

Yıldırım: Helallik İstiyorum

AK Parti Adayı Binali Yıldırım, Tuzla Aydınlı Mahallesi Emlak Konut Cemil Meriç İlkokulu-Ortaokulu’na eşi Semiha Yıldırım ve iki torunuyla birlikte oyunu kullandı. Yıldırım basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Oyumuzu kullandık, vatandaşlık görevimizi yaptık. İnşallah oy kullanma süresi bitip sayım yapılacak ve gelecek 5 yıl için İstanbul’u kim yönetecek belli olacak. 6 Mayıs’tan beri adaylar olarak kapmpanyalarımızı yapıyoruz. Her ilçe ve mahallede projelerimizi anlattık. Bir konuştuk iki dinledik. Bugün konuşma sırası seçmenindir ve onlar kararını vermiş oluyorlar. İstanbul’un bir dünya şehri olması için, bugüne kadar ülke genelinde edindiğmiz tecrübeleri uygulamak için seçimler önemli bir fırsat. Rabbim İstanbulumuz için, ülkemiz için seçimleri hayırlı uğurlu kılsın. Kampanya esnasında rakipler arasında veya vatandaşlarımızda kırgınlıklar olabilir. Bugün artık kırgınlıkları bırakmak geleceğe odaklanmak zamanıdır. Bilerek veya bilmeyerek eğer rakiplerimize ya da İstanbullu kardeşlerimze bir yanlış yaptıysak, haksızlık yaptıysak hellallik istiyorum. Seçimlerimiz hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

binali yıldırım oy

İmamoğlu: Her Şey Çok Güzel Olacak

CHP Adayı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Semih İmamoğlu ile birlikte Beylikdüzü Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Haldun Taner İlköğretim Okulu’nda oyunu kullandı. İmamoğlu okul çıkışında basın mensuplarına, “Yaşatılan bu hukuksuz süreci tamir etme günüdür. Tamir etme sandığıdır. O bakımdan hem demokrasimiz adına hem İstanbul adına hem de memleketimizin gelecekteki tüm seçimlerinin meşruluğu adına bugün halkımız hak hukluk adalet duygularıyla, vicdanlarıyla en doğru kararı vereceklerdir. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun. Günün sonunda her şey çok güzel olacak.” şeklinde konuştu.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Nezihe Meriç'in Vasiyeti "Korsan Çıkmazı" Oyunu ile Yerine Getiriliyor

ekrem imamoglu oy kullandı

Erdoğan: Seçime Katılımın Yüksek Olacağını Umuyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oy kullanmaya Esra Albayrak, Berat Albayrak ve eşi Emine Erdoğan ile beraber geldi.

Erdoğan oyunu kullandıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, “Seçimin YSK kararıyla yenilenmesi yoluna gidildi. Bugün de İstanbul’umuzda bu seçimi gerçekleştiriyoruz. Şu anda İstanbul’umuzun geleceğine tecrübesiyle dinamizmiyle ve Ankara-İstanbul bütünleşmesiyle bir sürecin getirilmesini çok çok faydalı buluyorum. Seçime katılımın yüksek olacağını umuyorum. Sizlere de teşekkür ederim. İstanbul dışında olanları getirmek için çok gayret ettik. İstanbul’da olanlar da bu işin önemini çok iyi biliyorlar. İstanbul seçmeni İstanbul için en isabetli kararı verecektir diye düşünüyorum. Hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

erdoğan oy kullandı

Akşener: Çok Yüksek Oranda Katılım Olacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eşi ile birlikte Beylerbeyi’ndeki Hacı Sabancı Anadolu Lisesi’nde oyunu kullandı. Akşener oyunu kullandıktan sonra, “Keşke 31 Mart’ta yapılan seçimler yenilenmeseydi ama madem yenilendi biz de gelip vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Sabahtan beri aldığımız bilgilere göre çok yüksek oranda katılım olacak.” diye konuştu.

meral akşener oy

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Okumaya devam et