Connect with us

Girişimcilik

WBAF 2019: Uluslararası Startup ve Yatırımcı Workshop’ları İstanbul’da

melek yatırım erhan erkut

Dünyanın en büyük erken aşama sermaye ve yatırım piyasaları topluluğu olan WBAF – Dünya Melek Yatırım Forumu, 18 ve 19 Şubat tarihlerinde Swissotel The Bosphorus Istanbul’da toplanıyor.

Dünya Melek Yatırımcılar Kongresi 2019,  WBAF World Excellence Awards ile Swissotel The Bosphorus’ta dünyanın en iyilerini dünyaya tanıtacak. Dünyanın önde gelen borsaları, varlık fonu yöneticileri, ortak yatırım fonları, servet yönetim şirketleri, aile ofisleri , özel bankacılık birimleri, teknopark yöneticileri, +100 milyon dolar değerindeki şirketlerin uluslararası CEO’ları, melek yatırımcılar, VC’ler ve 20 ülkeden bakanın katılacağı WBAF World Congress 2019 Türkiye’yi uluslararası sermaye piyasalarının hub center’ı haline getiriyor.

Girişimciler İçin Büyük Fırsatlar Var

Bu yıl ilk kez startup’lar dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcılara ana sahnede sunum yaparak işlerini büyütmek için finansman sağlamaya çalışacak. Kongrenin ikinci günü düzenlenecek GFRS – Global Fundraising Stage /  Küresel Fon Bulma Sahnesi ile girişimcilere çok büyük bir fırsat veriliyor.

6 Uluslararası İsim – 6 Uluslararası Workshop

Workshop 1:
Startup’lara ve küçük işlere yatırım yaparak finansal anlamda büyük geri dönüşler nasıl elde edilebilir?

Dünya Melek Yatırım Forumu’nun Singapur temsilcisi Callum Laing tarafından verilecek bı workshop’ta çok önemli bir konu açıklığa kavuşturulacak. Startup ve girişimciler genellikle finansman yetersizliğinden, yatırımcılarda kaliteli startup projesinin olmamasından yakınırlar. Küresel ölçekteki yatırım ekosistemi, yatırımcıyı ve girişimciyi iki ayrı taraf olarak görüyor ve yatırım alma veya yatırım yapma stratejileri buna göre ayrı ayrı gelişiyor. İşte bu workshop’ta her iki tarafın aynı safta yer almaları durumunda ortaya çıkabilecek fırsatlar ve bunun nasıl gerçekleşebileceğini Callum Laing aktarıyor. Laing aynı zamanda Nasdaq’ta halka açık Marketing Holding’in de kurucusu.

Workshop 2:
Melek yatırımcı finansmanı ile VC finansmanının ideal birleşimi nasıl omalı.

Monte Carlo Capital kurucusu Prof Ian Sosso tarafından verilecek olan bu workshop’ta ise startupların finansman bulmakta en çok zorlandıkları 500 bin USD – 2 milyon USD arasındaki yatırım bandında melek yatırımcıların VC’lerle nasıl beraber hareket edebilecekleri aktarılacak.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Girişimciye Dönüş: 13 Adımda Kendi Girişiminizi Kurmanızı Sağlıyoruz

Workshop 3:
Kuruluş aşamasından büyüme ve çıkış aşamasına kadar insan kaynağı yatırımı nasıl maksimize edilebilir.

İngiltere merkezli Global Growth Institute kurucu başkanı Wayne Clarke tarafından verilecek olan bu workshop’ta, kurumsal liderliğin startup aşamasından çıkış aşamasına kadar olan önemi çeşitli vaka çalışmalarıyla beraber verilecek. Startup kurucuları ile şirket profesyonel yöneticileri arasında nasıl bir işbirliği geliştirilebilir ki takım üyelerinin performansı maksimize edilebilsin.

Workshop 4:
Steve Jobs’un kopyalama metodunu nasıl kopyalayabilirsiniz ki siz de bir unicorn ortaya çıkarabilin.

Dünya Melek Yatırım Forumu Fransa Temsilcisi Patrick Kedziora tarafından verilecek bu workshop’ta dünya çapında isim yapmış sanatçıların, müzisyenlerin, bilim adamlarının, sinema yapımcılarının ve mucitlerin, diğerlerinden nasıl etkilendiğini ve kopyaladıkları veya esinlendikleri fikirleri geliştirerek başarıyı nasıl yakaladıklarını çok çarpıcı örneklerle size aktarılacak. Workhop sonunda Picasso’nun veya Steve Jobs’un bakış tarzını nasıl yakalayabileceğinizin önemli ipuçlarını edinmiş olacaksınız.

Workshop 5:
Startup’ınızı hızla büyütmenin 7 akıllı adımı

İrlanda’nın önde gelen teknoloji hub merkezi olan CorkBIC’inin kurucusu ve başkanı Michael O’Connor tarafından verilecek olan bu workshop’ta yatırım kararı almadan evvel atılması gereken en önemli 3 adım ile yatırım kararı aldıktan sonra atılması gereken 4 önemli adım çeşitli vak’a çalışmalarıyla katılımcılara aktarılacak.

Workshop 6:
Kendinizi başarılı ve kaliteli bir melek yatırımcıya nasıl çevirebilirsniz

Fransa’nın en büyük melek yatırım ağlarından biri olan Sophia Business Angels’ın başkanı Marcel Dridje tarafından verilecek olan bu workshop’ta, şimdiye kadar hiç melek yatırım yapmamış veya melek yatırımcılığa çok az girmiş olan yatırımcıların, girişimcilerin ve profesyonel yöneticilerin, kendilerini kalifiye melek yatırımcıya dönüştürebilmeleri için neleri bilmeleri gerektiği, ne tip adımlar atmaları gerektiği ve ne tip eğitimler almaları gerektiği aktarılacak. Geleceğin melek yatırımcıları için net bir yol haritası bu workshop’ta sunulacak.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Prof. Dr. Erhan Erkut: Girişimcilikten Başka Çaremiz Yok

Kayıt ve detaylı bilgi için: https://www.wbaf2019.istanbul/

Girişimcilik kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/girisimcilik/

Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Girişimcilik

Start-up’lara Küresel Yatırım Fonu Arama İmkanı: WBAF 2019

wbaf baybars altuntas

Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF) Başkanı Baybars Altuntaş, İstanbul’da düzenlenecek forumun, bu yıl ilk kez start-up’lara küresel yatırım fonu arama imkanı sağlayacağını belirterek, “18 ülkeden 50 girişimci, 6’şar dakika süreyle yatırımcılara ana sahnede sunumlarını gerçekleştirecek.” ifadelerini kullandı.

AA muhabirine açıklamada bulunan Altuntaş, Anadolu Ajansının global iletişim ortağı olduğu Dünya Melek Yatırım Forumu’nun 17-19 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleştirileceğini söyledi.

Geçen yıl Avrupa’da 340 bin melek yatırımcının toplam 9,6 milyar avroluk yatırım yaptığını ifade eden Altuntaş, bu rakamın Amerika’da 320 bin melek yatırımcıyla 26 milyar dolar civarında olduğunu kaydetti. Altuntaş, Türkiye’nin start-up ekonomisi açısından 8 yıl önce Avrupa’nın 32. ülkesi olduğunu anımsatarak, “Türkiye geçen yıl 500 milyon avroyu aşan yatırımla Avrupa’nın 5. büyük melek yatırım pazarı haline geldi. Bu hızlı gelişmenin sebebi, Türkiye’nin Birleşik Krallık’tan sonra bu konuda kanuna sahip olan tek ülke. 2018 sonu itibarıyla 471 melek yatırımcı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından akredite edilmiş durumda. Bunlar da yapmış oldukları yatırımın yüzde 75’ini vergilerden düşebiliyorlar, bu da dünyadaki en yüksek oran. Böylelikle Türkiye start-up ekonomisinde çok hızlı bir yol kat etti.” diye konuştu.

WBAF 2019

AA’nın global iletişim ortağı olduğu WBAF 2019’da, farklı ülkelerden melek yatırımcıların başkanları ve sektörün önde gelenleri bir araya gelecek. Anadolu Ajansı da forumda tanıtım standıyla yer alacak.

Forum bu yıl, inovasyonu güçlendirmek için özel sermaye fonlarıyla melek yatırımcıları birleştirme temasıyla düzenlenecek.

Öte yandan Avrupa’da erken aşama yatırımlarının yüzde 90’ı melek yatırımcılar tarafından yapılıyor. Dünyada da erken aşama yatırım pazarının toplam büyüklüğünün 2020 yılına kadar 50 milyar doları aşması bekleniyor.

OECD raporlarına göre, dünya ekonomisinin yüzde 96’sından fazlası KOBİ’ler, girişimciler ve ‘start-up’lar tarafından yönlendiriliyor. Birçok ülkede, erken aşama yatırım pazarının önemini kavrayarak, melek yatırımcılar, kurumsal girişimler ve start-uplar için vergi indirimi ve teşvik gibi düzenlemeler yapılıyor.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Girişimciye Dönüş: 13 Adımda Kendi Girişiminizi Kurmanızı Sağlıyoruz

Kaynak: AA / ANKARA – SEVGİ CEREN GÖKKOYUN

Girişimcilik kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/girisimcilik/

Okumaya devam et

En Çok Okunanlar