Connect with us

Startup

WBAF 2019: Uluslararası Startup ve Yatırımcı Workshop’ları İstanbul’da

melek yatırım

Dünyanın en büyük erken aşama sermaye ve yatırım piyasaları topluluğu olan WBAF 2019 – Dünya Melek Yatırım Forumu, 18 ve 19 Şubat tarihlerinde Swissotel The Bosphorus Istanbul’da toplanıyor.

Dünya Melek Yatırımcılar Kongresi 2019,  WBAF World Excellence Awards ile Swissotel The Bosphorus’ta dünyanın en iyilerini dünyaya tanıtacak. Dünyanın önde gelen borsaları, varlık fonu yöneticileri, ortak yatırım fonları, servet yönetim şirketleri, aile ofisleri , özel bankacılık birimleri, teknopark yöneticileri, +100 milyon dolar değerindeki şirketlerin uluslararası CEO’ları, melek yatırımcılar, VC’ler ve 20 ülkeden bakanın katılacağı WBAF World Congress 2019 Türkiye’yi uluslararası sermaye piyasalarının hub center’ı haline getiriyor.

Girişimciler İçin Büyük Fırsatlar Var

Bu yıl ilk kez startup’lar dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcılara ana sahnede sunum yaparak işlerini büyütmek için finansman sağlamaya çalışacak. Kongrenin ikinci günü düzenlenecek GFRS – Global Fundraising Stage /  Küresel Fon Bulma Sahnesi ile girişimcilere çok büyük bir fırsat veriliyor.

6 Uluslararası İsim – 6 Uluslararası Workshop

Workshop 1:
Startup’lara ve küçük işlere yatırım yaparak finansal anlamda büyük geri dönüşler nasıl elde edilebilir?

Dünya Melek Yatırım Forumu’nun Singapur temsilcisi Callum Laing tarafından verilecek bı workshop’ta çok önemli bir konu açıklığa kavuşturulacak. Startup ve girişimciler genellikle finansman yetersizliğinden, yatırımcılarda kaliteli startup projesinin olmamasından yakınırlar. Küresel ölçekteki yatırım ekosistemi, yatırımcıyı ve girişimciyi iki ayrı taraf olarak görüyor ve yatırım alma veya yatırım yapma stratejileri buna göre ayrı ayrı gelişiyor. İşte bu workshop’ta her iki tarafın aynı safta yer almaları durumunda ortaya çıkabilecek fırsatlar ve bunun nasıl gerçekleşebileceğini Callum Laing aktarıyor. Laing aynı zamanda Nasdaq’ta halka açık Marketing Holding’in de kurucusu.

Workshop 2:
Melek yatırımcı finansmanı ile VC finansmanının ideal birleşimi nasıl omalı.

Monte Carlo Capital kurucusu Prof Ian Sosso tarafından verilecek olan bu workshop’ta ise startupların finansman bulmakta en çok zorlandıkları 500 bin USD – 2 milyon USD arasındaki yatırım bandında melek yatırımcıların VC’lerle nasıl beraber hareket edebilecekleri aktarılacak.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  İTO Başkanı Şekib Avdagiç: İlk Türk 'Unicorn'u Arıyoruz

Workshop 3:
Kuruluş aşamasından büyüme ve çıkış aşamasına kadar insan kaynağı yatırımı nasıl maksimize edilebilir.

İngiltere merkezli Global Growth Institute kurucu başkanı Wayne Clarke tarafından verilecek olan bu workshop’ta, kurumsal liderliğin startup aşamasından çıkış aşamasına kadar olan önemi çeşitli vaka çalışmalarıyla beraber verilecek. Startup kurucuları ile şirket profesyonel yöneticileri arasında nasıl bir işbirliği geliştirilebilir ki takım üyelerinin performansı maksimize edilebilsin.

Workshop 4:
Steve Jobs’un kopyalama metodunu nasıl kopyalayabilirsiniz ki siz de bir unicorn ortaya çıkarabilin.

Dünya Melek Yatırım Forumu Fransa Temsilcisi Patrick Kedziora tarafından verilecek bu workshop’ta dünya çapında isim yapmış sanatçıların, müzisyenlerin, bilim adamlarının, sinema yapımcılarının ve mucitlerin, diğerlerinden nasıl etkilendiğini ve kopyaladıkları veya esinlendikleri fikirleri geliştirerek başarıyı nasıl yakaladıklarını çok çarpıcı örneklerle size aktarılacak. Workhop sonunda Picasso’nun veya Steve Jobs’un bakış tarzını nasıl yakalayabileceğinizin önemli ipuçlarını edinmiş olacaksınız.

Workshop 5:
Startup’ınızı hızla büyütmenin 7 akıllı adımı

İrlanda’nın önde gelen teknoloji hub merkezi olan CorkBIC’inin kurucusu ve başkanı Michael O’Connor tarafından verilecek olan bu workshop’ta yatırım kararı almadan evvel atılması gereken en önemli 3 adım ile yatırım kararı aldıktan sonra atılması gereken 4 önemli adım çeşitli vak’a çalışmalarıyla katılımcılara aktarılacak.

Workshop 6:
Kendinizi başarılı ve kaliteli bir melek yatırımcıya nasıl çevirebilirsniz

Fransa’nın en büyük melek yatırım ağlarından biri olan Sophia Business Angels’ın başkanı Marcel Dridje tarafından verilecek olan bu workshop’ta, şimdiye kadar hiç melek yatırım yapmamış veya melek yatırımcılığa çok az girmiş olan yatırımcıların, girişimcilerin ve profesyonel yöneticilerin, kendilerini kalifiye melek yatırımcıya dönüştürebilmeleri için neleri bilmeleri gerektiği, ne tip adımlar atmaları gerektiği ve ne tip eğitimler almaları gerektiği aktarılacak. Geleceğin melek yatırımcıları için net bir yol haritası bu workshop’ta sunulacak.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Ankara Üniversitesi Teknokent Kuluçka ve Ar-Ge Merkezi Açıldı

WBAF 2019 Kayıt ve detaylı bilgi için: https://www.wbaf2019.istanbul/

Startup kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/startup/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Startup

2018’in En Girişimci Üniversiteleri Açıklandı: Listenin Başında ODTÜ Var

girişimci ve yenilikçi üniversite endeksi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) öncülüğünde oluşturulan ‘2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ sonuçlarını açıkladı. Endekse göre Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 93.16 puanla ilk sırada yer alırken, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 90.16 puanla 2., Sabancı Üniversitesi ise 85.49 puanla 3. oldu.

1 Milyon Hücrelik Veri Seti Değerlendirildi

Endeksin bu yıl 7.’sinin hazırlandığını belirten Varank, endeksin yayınlanmaya başlanmasıyla üniversitelerin girişimcilik ve yenilikçiliğe dair önemli adımlar atıyor olmasının sevindirici olduğunu belirtti. Varank konuşmasına şu şekilde devam etti: “Endeks oluşturulurken, üniversitelerin yalnızca girişimcilik ve yenilikçilik performansları dikkate alınmıştır. Öğretim üye sayısı 50’nin üzerinde olan 164 üniversitemizden toplanan 1 milyon hücrelik veri seti 9 aylık yoğun ve titiz bir çalışmayla değerlendirilmiştir. TÜBİTAK öncülüğünde yürütülen bu çalışmaya, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, KOSGEB, TÜRKPATENT, Türkiye Bilimler Akademisi, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi ve üniversitelerimizin aralarında bulunduğu 247 kurum katkılarını sunmuştur.”

2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde Yer Alan İlk 10 Üniversite

Üniversiteler bu sene, ‘bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği’, ‘fikri mülkiyet havuzu’, ‘iş birliği ve etkileşim’ ile ‘ekonomik katkı ve ticarileşme’ olmak üzere 4 boyutta, 19 göstergeye göre sıralandı.

1-Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 93.16

2-İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 90.16

3-Sabancı Üniversitesi 85.49

4-Bilkent Üniversitesi 84.42

5-Boğaziçi Üniversitesi 83.33

6-Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) 81.40

7-Gebze Teknik Üniversitesi 77.82

8-Hacettepe Üniversitesi 75.93

9-İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 75.64

10-Ege Üniversitesi 70.66

Startup kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/startup/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  TİM-TEB İş Birliği: Türkiye'nin Girişim Ödülleri Sahiplerini Buldu
Okumaya devam et