Connect with us

Teknoloji

Ülkelerin İnternette Geçirdiği Zaman Belli Oldu: Listede Türkiye De Var

İletişim teknolojilerinin artık her alanda var olması beraberinde internette geçirilen zamana da etki ediyor. Gerçekleştirilen bir araştırma sonucunda internet başında en çok süre geçiren ülkelerin listesi belli oldu. Listede Türkiye’de yer alıyor.

Akıllı telefonların her geçen gün biraz daha yaygınlaşması ve kablosuz internet teknolojisinin gelişmesi ile bersber insanların internette geçirdikleri süre de hızla artıyor.

Ülkeler Arası Kullanın Süresi Farkları Çok Fazla

Yeni yayınlanan internette en çok vakit geçiren ülkeler listesi, hangi ülkelerin internet kullanımı konusunda verileri gözler önüne serdi. İnternet kullanımı süresinin gelişmiş olarak nitelendirilen ülkeler arasında bile bir farklılıklar gösteriyor. Bazı gelişmiş ülkeler arasındaki internet kullanım süresi farkı günlük 1.5 saate kadar çıkabiliyor.

Listede Türkiye’de Yer Alıyor

Yayımlanan listede Türkiye’de yer alıyor. Liseye göre Türkiye’de ortalama internet kullanım süresi 3 saat 32 dakika. Bu veriye göre Türkiye, internet başında geçirilen süre konusunda dünya ortalamasının üzerinde yer alıyor.

Liste şu şekilde:

 • Vietnam – 3 saat 29 dakika
 • Danimarka – 3 saat 32 dakika
 • Türkiye – 3 saat 32 dakika
 • İsveç – 3 saat 33 dakika
 • İtalya – 3 saat 36 dakika
 • İngiltere – 3 saat 36 dakika
 • Kanada – 3 saat 43 dakika
 • Yeni Zelanda – 3 saat 45 dakika
 • Polonya – 3 saat 50 dakika
 • Tayland – 3 saat 58 dakika
 • Arjantin – 3 saat 59 dakika
 • Endonezya – 4 saat
 • Mısır – 4 saat 2 dakika
 • Malezya – 4 saat 3 dakika
 • Hindistan – 4 saat 3 dakika
 • Singapur – 4 saat 3 dakika

Teknoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/teknoloji/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Düşük Boyutlu ve Kota Dostu Twitter Lite Artık Türkiye'de
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Girişimcilik

Miniclip Kafa Topu 2’nin yapımcısı Masomo’yu Satın Aldı

Oyun dünyasının en köklü firmalarından Miniclip, Masomo’yu satın alma işlemlerini resmi olarak tamamladı.

Son yıllarda en popüler oyunlardan olan ve yaklaşık 60 milyon kullanıcıya ulaşan Kafa Topu’nun da yapımcısı olan Masomo’nun, dev oyun şirketi Miniclip’e satış işlemlerinin tamamlandığı açıklandı. İZMO’da hayata geçirilen Kafa Topu macerası, aldığı yatırım ve ortaklıklarla Masomo ile dünya pazarına açılmıştı. Yeni yapılan anlaşma ile artık şirket faaliyetlerini Miniclip çatısı altında sürdürecek.

Dünya oyun piyasasının ileri gelen firmalarından olan Miniclip ise 2015 yılından bu yana Riot Games, PUBG Mobile, Supercell gibi markaların da sahibi olan Tencent altında faaliyet gösteriyor.

İbrahim Akman: Daha Başarılı İşler Ortaya Koyacağız

Masomo CEO’su İbrahim Akman gerçekleştirdiği açıklamada “Miniclip gibi güçlü ve deneyimli bir ekip ile ortaklık kurduğumuz için çok mutluyuz. Kafa Topu serisi ile yakaladığımız başarıyı devam ettireceğimize, yeni yapacağımız oyunlarda Miniclip’in bu deneyimi ile birlikte daha başarılı işler ortaya koyacağımıza inanıyoruz. ifadelerini kullandı. Akman açıklamasına, “Oyuncu kitlelerimizin birbirlerine çok benzer olması ve Miniclip’in birçok oyun ile edindikleri tecrübeleri, oyunlarımıza aktarmak için sabırsızlanıyoruz. Türkiye’den son dönemde çıkan başarılı global oyun şirketleri arasına adımızı yazdırdığımız ve bunların tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtladığımız için de ayrıca gurur duyuyoruz” şeklinde devam etti.

Miniclip CEO’su Rob Small: Heyecan Verici

Miniclip CEO’su ve kurucu ortağı Rob Small da anlaşmanın kendilerine heyecan verdiğini belirterek, “İbrahim Akman ve ekibiyle ortak olma imkanı elde ettiğimiz için çok heyecanlıyız. Masomo ekibinin, Kafa Topu markası ile dünyada öncü ve yenilikçi bir adım attığına inanıyoruz. Onlarla işbirliği yapmaktan, hedeflerini yerine getirmeleri için onlara destek olmaktan gurur duyuyoruz. Masomo’daki ekip ile çalışacağımız için çok heyecanlıyız, Miniclip ailesine katılmaları bizi oldukça sevindiriyor” diye konuştu.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Fitch, Türkiye'nin Kredi Notunu BB+'dan BB'ye Düşürdü

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Okumaya devam et

En Çok Okunanlar