Connect with us

Politika

Erdoğan’dan İş Bankası Açıklaması: Hazinenin Malı Olacaktır

iş bankası

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen partisinin grup toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan, “Gazi Mustafa Kemal’in İş Bankası’nı CHP’ye değil Hazine’ye tahsisi vardır. Bu İş Bankası Hazine’nin malı olacaktır Allah’ın izniyle. Bu parlamento bu tarihi kararı da Allah’ın izniyle alacaktır. Milletin hazinesine İş Bankası oradaki hissesi ile yüzde 28 yine devredilecektir. Milletin malı.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin İş Bankası yönetim kuruluna atadığı dört üyeye de atıfta bulunan Erdoğan, “Efendim CHP buradan para almıyormuş. Doğru. Dört tane üye oranın yönetiminde. O yönetimde onlar ne iş yapıyor. Sadece ellerini mi kaldırıp indiriyorlar. Niçin indiriyorlar, ne yapıyorlar, bunların hepsini biliyoruz. Onun için buradaki o tarihi yanlışı da, o bütün yapılacak yolsuzlukların önünü de biz keseceğiz” dedi.

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz aylarda, yönetimdeki CHP’li üyelerin bankacılık işlemlerine karışmadığını söylemişti.

İş Bankası Hisseleri Yüzde 6 Değer Kaybetti

Erdoğan’ın açıklamasından sonra bankanın hisseleri yüzde 6 kayıpla 5.4 liraya indikten sonra, sürekli müzayede işlemlerine verilen araya kayıplarını kısmen azaltarak yüzde 1.22 ekside 5.68 liradan girdi.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Konsensus, Anket Sonuçlarını Açıkladı: Ekrem İmamoğlu Yüzde 2,1 Önde
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

Mansur Yavaş’tan Anıtkabir Açıklaması: Ata’mıza Yakışır Biçimde Koruyacağız

mansur yavaş'tan anıtkabir açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anıtkabir’e çıkan yol ve kaldırımlardaki hataların düzeltilmesi ve çevre düzenlemesinin yapılması için talimat verdiğini duyurdu.

Twitter hesabından açıklamada bulunan Yavaş, “Ülkemizden ve dünyanın birçok yerinden her gün binlerce ziyaretçisi olan Anıtkabir’in çevresinde, Fen İşleri Daire Başkanlığımız düzenleme ve kaldırım çalışmalarına devam etmektedir. Sözümüzdür ki; Ata’mızın ebedi mekanını Ata’mıza yakışır bir biçimde korumaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/ 

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Yerel Seçimler: MHP, Üç Büyükşehirde Aday Göstermeyebilir
Okumaya devam et