Connect with us

Politika

Muharrem İnce: Eren Erdem Açlık Grevini Sonlandırdı

eren erdem açlık grevi

CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, tutuklu bulunan CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Eren Erdem’i cezaevinde ziyaret etti. Ziyaret sonrası basın mensuplarına bir açıklama yapan İnce, “Eren Erdem’in açlık grevine ara vermeyi kabul ettiğini” ifade etti.

İnce’nin ziyaretine CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, Mersin Milletvekili Mahir Başarır ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi de eşlik etti.

Erdem, “Adalet yaşatır, adaletsizlik öldürür” diyerek tutukluluğunu protesto etmek için 29 Ocak’ta açlık grevine başlamıştı.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdem’e: Türkiye’nin De CHP’nin De Sana İhtiyacı Var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bugün gerçekleştirdiği grup toplantısında, “Eren Erdem haksız hukuksuz bir şekilde 222 gündür tek kişilik hücrede kalıyor. Adalet orucu tutuyor. PM olarak karar aldık, adalet orucunu bırak sevgili Eren Erdem. Çünkü Türkiye’nin de CHP’nin de sana ihtiyacı var.” açıklamasını yapmıştı.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  CHP Raporu: İYİ Parti'ye %2,2 HDP'ye %0,5 Oy Geçişi Oldu
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

Mansur Yavaş’tan Anıtkabir Açıklaması: Ata’mıza Yakışır Biçimde Koruyacağız

mansur yavaş'tan anıtkabir açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anıtkabir’e çıkan yol ve kaldırımlardaki hataların düzeltilmesi ve çevre düzenlemesinin yapılması için talimat verdiğini duyurdu.

Twitter hesabından açıklamada bulunan Yavaş, “Ülkemizden ve dünyanın birçok yerinden her gün binlerce ziyaretçisi olan Anıtkabir’in çevresinde, Fen İşleri Daire Başkanlığımız düzenleme ve kaldırım çalışmalarına devam etmektedir. Sözümüzdür ki; Ata’mızın ebedi mekanını Ata’mıza yakışır bir biçimde korumaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/ 

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Dr. Sadık Ahmet Ölümünün 24.Yıl Dönümünde Batı Trakya'da Anıldı
Okumaya devam et