Connect with us

Ekonomi

BDDK Onayladı: Emlak Bankası Geri Dönüyor

emlak bankası

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu – BDDK, Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın kuruluşuna onay verdi. Böylece 2001 yılında kapatılan Emlak Bankası, katılım bankası olarak yeniden faaliyete başlıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz yıl Aralık ayında, “Emlak Bankası’nın yeniden yapılandırma sürecini başlattık.” ifadelerini kullanmıştı.

Resmi Gazete’de yer alan karar şöyle:

Kurulun 26.02.2019 tarihli toplantısında, 26.02.2019 tarih ve 43890421-101.01.01-E.3768 sayılı yazı ve ekleri incelenmiştir.

5411 sayılı Bankacılık Kanununun 10 uncu maddesi ile Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin 7’nci maddesi kapsamında yapılan değerlendirme neticesinde, Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş.’ye faaliyet izni verilmesine karar verilmiştir.

Emlak Bankası Ne Zaman Kuruldu, Ne Zaman Kapandı?

Emlak Bankası, 3 Haziran 1926’da Atatürk’ün emri ile kurulmuştu. 20 milyon sermaye ile başlayan banka; Ankara – Yenimahalle, Ankara – Telsizler, İstanbul – Levent, İstanbul – Koşuyolu İstanbul – Emekli Subay Evleri, İstanbul – Ataköy,İzmir – Denizbostanlısı, Edirne – Mimar Sinan, Eskişehir – Yunuskent, Urfa, Çankırı ve Diyarbakır konutları projelerini gerçekleştirmişti.

2001 ekonomik krizi ve yolsuzluk soruşturmaları sebebiyle öz sermayesini yitiren banka, 3 Temmuz 2001 tarihli resmi gazetede yayınlanan karar ile bankacılık yapma yetkisi sona erdirilmiş ve bankanın tasfiye süreci başlatılmıştı.

Ekonomi kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekonomi/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  51 Yılık Giyim Devi Sir Giyim Konkordato İlan Etti
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

İzmir’de İlk Kez Düzenleniyor: Proje Yönetim Zirvesi

PM Summit İzmir Dijital Dönüşüm

Her yıl dönemin beklenti ve trendlerine uygun bir temayı konu alarak Project Management Institute (PMI) Turkey Chapter tarafından İstanbul ve Ankara’da düzenlenen Proje Yönetim Zirvesi (PM Summit), İzmir’de ilk defa düzenleniyor. 6 Nisan 2019 tarihinde, Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenecek zirve,“Dijital Dönüşüm” teması altında gerçekleştiriliyor.

PM Summit İzmir’de Süreyya Ciliv, Necip Özbey, Tolga Gören, Ercan Altuğ Yılmaz, Bahar Kayserioğlu, Olca Sürgevil Dalkılıç, Haluk Soyuer, Gürhan Zincircioğlu, Tolga Özsarı gibi konuşmacılar ve farklı konularda atölye çalışmaları ile dijital dönüşüm konusu işlenecek.

Proje Yöneticiliğini Ömer Sümbül’ün üstlendiği zirvede, “Dijital dönüşüm nedir? Hangi sektörlerde dönüşüm henüz başlamadı? Türkiye dijital dönüşümün neresinde? Tehdit altındaki mesleklerimiz neler? Dijitalleşen dünyada insanın yeri ne olacak? Organizasyonlarımız, iş süreçlerimiz, ilişkilerimiz ne ölçüde etkilenecek? Proje yönetimi ilkeleri ve standartları bu dönüşümde nasıl bir öneme sahip?” gibi dijital dönüşüme dair merak edilen sorulara yanıtlar aranacak.

Zirveye katılan Project Management Professional (PMP) sertifikası sahipleri 7 Project Deveopment Unit (PDU) kazanacaklar.

Zirve Programı şu şekilde:

Zirveye kayıt yaptırmak için: http://www.pmi.org.tr/summit/izmir2019

Teknoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/teknoloji/

Ekonomi kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekonomi/

Okumaya devam et