Connect with us

Gündem

THY Boeing 737 Max 8 Model Uçakların Uçuşunu Durdurdu

boeing 737

Boeing 737 Max 8 tipi uçakların kısa zaman içerisinde iki kaza yaşaması, dünya kamuoyunda uçuş güvenliği tartışmalarını beraberinde getirdi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) talebi doğrultusunda, Türk Hava Yolları’nın (THY) filosunda bulunan Boeing 737 Max 8’leri yere indirme kararı alındı.

Ekşi: 13 Mart İtibariyle Ticari Seferlerden Çekilmiştir

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Boeing 737 Max 8 model uçakların ticari seferlerden çekildiğini ifade etti.

6 Ülke Giriş ve Çıkışları Yasakladı

İngiltere, Umman, Çin, Malezya, Avustralya ve Singapur, Boeing 737 Max tipi uçakların ülkeye giriş çıkışını geçici olarak yasakladı.

Kazaların Sebebi Araştırılıyor

Endonezya’da Lion Air uçağının düşmesinin ardından yapılan soruşturmada, pilotların uçağın kanatların yeterli kaldırma kuvvetini sağlayamayacak kadar hızının azalması veya kanatlardaki hava akımının bozulması durumunda ortaya çıkan “Stall” durumunu engellemek için konulan yeni özellikle başa çıkmakta zorlandıkları sonucuna varılmıştı.

5 Ayda 2 Kaza Yaptı

Etiyopya’nın Addis Ababa kentinden Pazar günü 149 yolcu ve 8 mürettebatı ile Kenya’nın Nairobi kentine uçuş yaptığı sırada düşen uçakta kurtulan olmamıştı.

2018 yılı üretim tarihli uçağın aynı modeli de 29 Ekim 2018’de Cakarta’da havalandıktan kısa bir süre sonra düşmüş ve uçaktaki 189 kişi hayatını kaybetmişti.

Gündem kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/gundem/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Kar Geliyor: AKOM'dan İstanbul İçin Kar Açıklaması
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Bulgaristan’da Polisler Yanlışlıkla Kendilerine Biber Gazı Sıktı

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da parlamento önünde gerçekleştirilen hükümet karşıtı protesto sırasında yaşananlar sosyal medyaya yansıdı. Protestocuları dağıtmak isteyen bir polis, kalabalığa doğru biber gazı sıktı. Rüzgârın etkisi ile gaz birden geri dönerek, bütün polisleri etkiledi.

Olay telefon kameraları ile kayıt altına alındı. Gazın etkisi ile bir anda dağılan polislerin öksürdüğü, birbirlerinin yüzlerini yıkadığı görülüyor.

Görüntülerin yayılmasıyla polisler sosyal medyada günün konusu oldu.

Gündem kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/gundem/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  RTÜK, Halk Arenası ve FOX Ana Haber'e Yayın Durdurma Cezası Verdi
Okumaya devam et