Connect with us

Politika

Bakan Akar “Çanakkale Geçilmez” Yazılı Altın Madalya’yı Türk Bayrağı’na Taktı

hulusi akar milli savunma bakanı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü Yıl Dönümü dolayısıyla Çanakkale’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Hükümet adına Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerini temsilen Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça ile Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. “TCG Burgazada” gemisinden 21 pare top atışı yapıldı.

Bu sırada “TCG Burgazada” gemisinden 21 pare top atışı yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından 1994 yılında 253 bin şehit adına, 3972 Sayılı Kanunla Çanakkale’ye verilen ve üzerinde “Çanakkale Geçilmez” yazan altın madalya, Cumhuriyet Meydanı’nda Bakan Akar, Çanakkale Valisi Tavlı, Boğaz Komutanı Uça ve Başkan Gökhan tarafından bayrağa takılarak göndere çekildi.

Törene, ayrıca Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Avustralya Büyükelçisi Marc İnnes-Brown, Avustralya’nın Avrupa Askeri Sorumlusu Tuğamiral Guy Howtorn, Avustralya Hükümeti Askeri Ateşesi Albay Richard Campbell, Yeni Zelanda Büyükelçisi Wendy Hinton, Yeni Zelanda Hükümeti Askeri Ateşesi Yarbay Emma Tomas ile askeri ve sivil yetkililer katıldı. Öte yandan Milli Savunma Bakanı Akar, törende Avustralya ve Yeni Zelanda’dan gelen konuklarla bir süre sohbet etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Çanakkale Boğaz Komutanlığı’nı da ziyaret ederek inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Prof. Dr. Erhan Erkut: Girişimcilikten Başka Çaremiz Yok
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

“Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet” Mitingleri Düzenlendi

teröre lanet, kardeşliğe davet mitingi hakkari

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde köylüleri taşıyan minibüsün geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 7 kişi ve çocukları dağa kaçırılan anneler için Hakkari’de “Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet” mitingleri düzenlendi.

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Çukurca Kaymakamı Murat Öztürk, Yüksekova Kaymakamı Osman Doğramacı ve kurum müdürlerinin de aralarında bulunduğu kalabalık, Şehir Stadyumu’ndan Hastane Caddesi’ne, buradan da Bulvar Caddesi üzerinde bulunan Hakkari Valiliği önüne kadar yürüdü.

“Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet” mitingleri aynı anda, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Şırnak, Van, Siirt ve Mardin illerinde de düzenlendi.

teröre lanet, kardeşliğe davet tunceli

Tunceli

Tunceli’de düzenlenen “Teröre Lanet Yürüyüşü” merkez Atatürk Mahallesi Sosyal Güvenlik Kurumu binası önünde başladı. Vali Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, kurum amirleri, siyasi parti ve dernek temsilcileri ile vatandaşların katıldığı yürüyüş öncesinde İl Müftüsü Aşır Durgun şehitler için dua okudu. Daha sonra Türk bayrakları açılarak “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez”, “Vatan Sana Canım Feda” sloganları atılarak Tunceli Valiliği önüne kadar yürüdü. Burada bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Birliğimizi, dirliğimizi, huzurumuzu bozmak isteyen hainlere Allah fırsat vermesin. Allah sizlerden razı olsun. Allah razı olsun Tunceli ailesinden” dedi.

teröre lanet kardeşliğe davet mitingi şırnak

Şırnak

 

teröre lanet, kardeşliğe davet mardin

Mardin

Kaynak: AA

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Yıldırım'dan Açıklama: İmamoğlu Bizden Fazla Oy Almış Gözüküyor
Okumaya devam et