Connect with us

Kültür

Behzat Ç Hayranlarının Kafası Karıştı: Netflix Mi BluTV Mi?

Behzat Ç

BluTV’den Behzat Ç hayranlarının kafasını karıştıracak bir paylaşım geldi. Bir dönemin en çok seyredilen, polisiye dizisi “Behzat Ç.”nin Netflix ile yeniden ekranlara geri döneceği iki hafta önce  iddia edilmişti. Hatta dizinin senaristi Ercan Mehmet Erdem Instagram hesabından paylaşım yaparak çıkan Netflix haberlerini doğruladığı söylenmişti.

Netflix tarafından duyurusu beklenen dizi ile ilgili dün BluTV tarafından ilginç bir paylaşım yapıldı. Doğan Holding’e ait olan ve birçok Türk yapımı projeyi bünyesinde barındıran BluTV, Twitter hesabından yaptığı “Ankara’ya dönmeyeli ne kadar oldu?” paylaşımı ile kafaları iyice karıştırdı. BluTV’nin Behzat Ç ile Netflix’e bir çalım attığı söyleniyor.

Behzat Ç’nin Blu TV’ye eski sezonlarıyla mı yoksa yepyeni bir sezonla mı geleceği henüz kesin olarak bilinmiyor.

Sosyal medyada #BehzatÇ etiketi altında görüşlerini ifade eden hayranlar, dizinin yeni bölümlerini sabırsızlıkla bekliyor.

Kültür kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Organize İşler: Sazan Sarmalı Vizyondan Kalkmadan Netflix'te Yayınlandı
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür

Google’dan Duygu Asena İçin Doğum Günü Doodle’ı

Arama Motoru Google bugün Doodle’ına Duygu Asena’ya yer verdi. Türkiye’deki kadın hareketinin öncülerinden olan Duygu Asena, 19 Nisan 1946 yılında doğmuştu. Ardında birçok değerli kitap bırakan Asena, 30 Temmuz 2006 tarihinde beyin tümörü sebebiyle aramızdan ayrılmıştı.

Duygu Asena Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Pedagoji bölümü mezunudur. Mezuniyet sonrası gazeteciliğe yöneldi. 1972 yılında ilk yazısı Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde yayınlandı. Daha sonra çeşitli gazetelerde yazar ve muhabir olarak görev yaptı. 70’lerin sonunda Kadınca, Onyedi, Ev Kadını, Bella Bayan, First gibi pek çok kadın dergisini yönetti. Aynı zamanda Söz, Sabah, Güneş, Milliyet ve Habertürk gazetelerinde de köşe yazarlığı yaptı.

​1987 yılında yayınlanan “Kadının Adı Yok” isimli ilk kitabı bir yıl içinde 40 baskı yaparak rekor kırdı. Bu kitabın satışı Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu tarafından muzır bulunarak sınırlandırıldı, poşet içinde satılmaya başlandı. Daha sonra Duygu Asena’nın açtığı dava ile kitap yeniden serbest olarak satılmaya başlandı. Kadının Adı Yok ayrıca Hollanda, Almanya ve Yunanistan’da da tercüme edilerek yayınlandı. Kitap Atıf Yılmaz tarafından sinemaya da uyarlandı.

Duygu Asena, 30 Temmuz 2006’da beyin tümörü nedeniyle İstanbul’da vefat etti. Hala feminizmin en önemli yazarları arasında kabul edilmektedir.

Duygu Asena’nın Eserleri

Kadının Adı Yok, 1987

Aslında Aşk da Yok, 1989

Kahramanlar Hep Erkek, 1992

Değişen Bir Şey Yok, 1994

Aynada Aşk Vardı, 1997

Aslında Özgürsün, 2001

Aşk Gidiyorum Demez, 2003

Paramparça, 2004

Kültür kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Afife Jale Tiyatro Ödülleri 2019 Yılı Adayları
Okumaya devam et