Connect with us

Startup

İTÜ’den TÜBİTAK Sanayi Doktora Programı İle İstihdam Fırsatı

2244 Sanayi Doktora Programı

İTÜ, TÜBİTAK’ın 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında 2019-2020 güz eğitim döneminde iş birliği anlaşması imzaladığı 10 farklı sektörde hizmet veren firmalarla birlikte 40 adet doktora öğrencisi istihdam edecek.

Türkiye’nin sanayide ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi amacıyla TÜBİTAK tarafından başlatılmaya karar verilen 2244 Sanayi Doktora Programı, üniversite sanayi iş birliğinin vücut bulacağı çalışmalardan biri olacak. İTÜ, güçlü network ağı ile birlikte 10 farklı sektörden bir araya geldiği öncü firmalarla belirlenen farklı başlıklarda öğrencileri istihdam ederken, üniversitede üretilen akademik bilginin sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda çözüm geliştirmesi için kullanımı sağlanacak.

Tekstil teknolojileri ve mühendisliği, inşaat mühendisliği, mimarlık, kimya, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgi sistemleri, haberleşme ve kontrol mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, elektrik – elektronik mühendisliği gibi farklı disiplin kategorilerinde istihdam edilecek olan öğrencilerin alımlarına ise yeni eğitim öğretim yılının güz döneminde başlanacak.

Programa Kabul Edilen Doktora Öğrencileri 4 Yıl Boyunca 4.500 TL Burs Almaya Hak Kazanacak

Programa kabul edilen doktora öğrencileri 4 yıl boyunca 4.500 TL burs almaya hak kazanırken, aynı zamanda gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda doktora tezini hazırlayacak ve mezuniyet sonrası özel sektörün çalışma koşullarına hazırlanmış olacak.

Programa başvuracak öğrencilerin tezli yüksek lisans derecesine sahip olması, doktora öğrencisi ise doktora yeterlilik aşamasını geçmemesi gerekiyor.

2244 Doktora Sanayi Programı hakkında detaylı bilgi almak için enis.karakoc@itunovatto.com.tr mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Startup kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/startup/

 

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Aynı Hataları Tekrarlamayın: Girişimler Neden Başarısız Olur?
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Startup

2018’in En Girişimci Üniversiteleri Açıklandı: Listenin Başında ODTÜ Var

girişimci ve yenilikçi üniversite endeksi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) öncülüğünde oluşturulan ‘2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ sonuçlarını açıkladı. Endekse göre Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 93.16 puanla ilk sırada yer alırken, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 90.16 puanla 2., Sabancı Üniversitesi ise 85.49 puanla 3. oldu.

1 Milyon Hücrelik Veri Seti Değerlendirildi

Endeksin bu yıl 7.’sinin hazırlandığını belirten Varank, endeksin yayınlanmaya başlanmasıyla üniversitelerin girişimcilik ve yenilikçiliğe dair önemli adımlar atıyor olmasının sevindirici olduğunu belirtti. Varank konuşmasına şu şekilde devam etti: “Endeks oluşturulurken, üniversitelerin yalnızca girişimcilik ve yenilikçilik performansları dikkate alınmıştır. Öğretim üye sayısı 50’nin üzerinde olan 164 üniversitemizden toplanan 1 milyon hücrelik veri seti 9 aylık yoğun ve titiz bir çalışmayla değerlendirilmiştir. TÜBİTAK öncülüğünde yürütülen bu çalışmaya, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, KOSGEB, TÜRKPATENT, Türkiye Bilimler Akademisi, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi ve üniversitelerimizin aralarında bulunduğu 247 kurum katkılarını sunmuştur.”

2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde Yer Alan İlk 10 Üniversite

Üniversiteler bu sene, ‘bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği’, ‘fikri mülkiyet havuzu’, ‘iş birliği ve etkileşim’ ile ‘ekonomik katkı ve ticarileşme’ olmak üzere 4 boyutta, 19 göstergeye göre sıralandı.

1-Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 93.16

2-İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 90.16

3-Sabancı Üniversitesi 85.49

4-Bilkent Üniversitesi 84.42

5-Boğaziçi Üniversitesi 83.33

6-Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) 81.40

7-Gebze Teknik Üniversitesi 77.82

8-Hacettepe Üniversitesi 75.93

9-İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 75.64

10-Ege Üniversitesi 70.66

Startup kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/startup/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  1907 Fenerbahçe Derneği'nden Bir İlk: Spor Teknolojisi Startup Desteği
Okumaya devam et