Connect with us

Girişimcilik

İÜ Girişimcilik Kulübü Sunar: Shift Up Girişimcilik ve Teknoloji Zirvesi

Shift Up Girişimcilik ve Teknoloji Zirvesi

İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Kulübü tarafından bu yıl 6. kez düzenlecek olan Shift Up Girişimcilik ve Teknoloji Zirvesi, 4 Mayıs 2019 tarihinde saat 09.00’da İstanbul Üniversitesi’nin Cemil Bilsel Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek.

Etkinlik, ilham verici konuşmalar ve startup standları ile girişimcilik ve teknolojinin her aşamasını katılımcılar ile buluşturuyor. Ana sahnesinde 8+ oturumda 20+ konuşmacının yer alacağı etkinlikte, ‘Startup Garden’ alanında da 40+ startup standı yer alacak.

Shift Up’19’da girişimcilik, yapay zeka, finansal teknolojiler, e-ticaret, e-spor, girişim sermayesi, melek yatırım, online oyun, mobil uygulamalar ve daha birçok konu ele alınırken, hızla değişen girişimcilik ekosistemindeki güncel gelişmeleri de takip edebileceksiniz.

Shift Up’ın Kesinleşen Konuşmacıları:

 • Ömer Erkmen (Melek Yatırımcı & Mentör)
 • Ali Karabey (212 VC Managing Director)
 • Alemşah Öztürk (CEO at 4129Grey)
 • Bager Akbay (Zemberek & iskele47 Co-Founder)
 • Hakan Erdoğan (Co-Founder & CEO at Craftbase)
 • Lemi Orhan (Agile Software Craftsman & Co-Founder at Craftbase)
 • Mona Aykul (Gamfed Turkey Temsilcisi)
 • Tahsin Işın (Co-Founder iyzico)
 • Yakup Bayrak (Sherpa Founder)
 • Gülsüm Çıracı (Co-Founder at Startupfon)
 • Özgür Güneri (CEO at BTC Turk)
 • Kenan Çolpan (Boğaziçi Ventures Board Member)
 • Burç Tanır (CEO & Co-Founder Prisync)

Kayıt için: http://iugirisim.com/shiftup/

Girişimcilik kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/girisimcilik/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Sina Afra: Girişimcilik Ekosisteminde Z Kuşağının Önemi
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Ankara Üniversitesi Teknokent Kuluçka ve Ar-Ge Merkezi Açıldı

Ankara Üniversitesi Teknokent

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Ankara Üniversitesi Teknokent Kuluçka ve Ar-Ge Merkezi’nin açılış törenine katıldı. Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Varank, Türkiye’de 83 teknopark bulunduğunu belirterek, “44 bin Ar-Ge personelinin çalıştığı teknoparklarımızda, bugüne kadar 3,8 milyar dolar ihracat ve 119 milyar lira satış gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

Bakan Varank, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden (ODTÜ) 20 yıl önce mezun olduğunu, şimdiki öğrencilerin de 20 sene sonrasının temellerini attığını söyledi. Varank, hayatın gerçeklerinin mezun olduktan sonra görülmeye başlandığını belirterek, öğrencilere hayatlarını ilmek ilmek dokumalarını ve çaba göstermeleri tavsiyesinde bulundu. Varank, başarının kendiliğinden gelmediğini, azim ve tutku ile çalışılması gerektiğini kaydetti.

Üretken Gençler İstiyoruz

Rekabet gücünü kalıcı olarak artırmanın, teknoloji üretmekle mümkün olduğunu vurgulayan Bakan Varank, “Fikir üreten, Ar-Ge yapan, bunları rekabetçi ürüne dönüştüren ve bu ürünleri dünyanın her yerine satabilen girişimcilere ihtiyacımız var. Bizim sizlere ihtiyacımız var. Hayallerini ülkemizin geleceği için hayata geçirmeye çalışan, üretken gençler istiyoruz. Dönüşüme yön verebilmek ve dönüşümün öncüsü olmak için hızlı ve doğru adımlar atmamız gerekiyor. Üstünlük alanlarımızı tespit edip, bu alanlarda yeteneklerimizi daha da geliştirmeliyiz. Tüm bunları yaparken de yerli ve milli kaynaklarımızdan en iyi şekilde istifade etmenin yollarını aramalıyız. İşte ‘milli teknoloji’ hamlemiz tam olarak bu ruhun bir yansıması. Bu hamlenin başarısı da ancak sizlerin farkındalığı ve desteğiyle mümkün” diye konuştu.

Ankara Üniversitesi Teknokent

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank

Teknoparklarda 3.8 Milyar Dolar İhracat Gerçekleştirildi

“Bakanlık olarak bu ekosistemi geliştirmek ve beslemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Üniversitelerimizin bilimsel yetkinliklerini, pratik uygulamalara dönüştürmek çok önemli. Teknoparklar bu buluşmanın en kısa sürede ve en etkin şekilde gerçekleştiği yapılar. Akademik bilgi buralarda ticari ürüne dönüşüyor; parlak fikirlerin kuluçka evreleri buralarda tamamlanıyor ve firmalar arası etkileşim en verimli şekilde buralarda sağlanıyor. Teknopark firmaları; danışmanlık, ticarileşme, ihracat destekleri, kurumsallaşma ve uluslararası iş birlikleri gibi alanlarında devlet desteklerinden faydalanıyor. Bu sayede vizyonunu genişleten işletmeler; daha hızlı, daha esnek ve daha verimli bir şekilde iş modellerini oluşturabiliyor. Bakın 2001 yılında sadece 2 teknoparkımız vardı. Bugün 55 ilimizde 83 teknoparka sahibiz. Bunların 63’ünde Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri aktif biçimde yürütülüyor diğerleriyse hızla faaliyete geçmek üzere çalışmalarını tamamlamak üzere. 44 bin Ar-Ge personelinin çalıştığı teknoparklarımızda, bugüne kadar 3,8 milyar dolar ihracat ve 119 milyar lira satış gerçekleştirildi.”

Bakan Varank’ın konuşmasının ardından sahnede kurdele kesilerek, Teknokent Kuluçka ve Ar-Ge Merkezi’nin temsili açılışı yapıldı.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Hamdi Ulukaya Girişimi Destek Programı Başvuruları Başladı

Ekonomi kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekonomi/

Girişimcilik kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/girisimcilik/

Okumaya devam et