Connect with us

Kültür

7. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödüllerini Kazananlar Belirlendi

ekin yazın dostları

7. Ekin Yazın Dostları tiyatro ödüllerini kazananlar belirlendi. Bu yıl, seçkide yer alan 102 oyunun tümü seçici kurul tarafından izlendi ve 20 dalda değerlendirildi. Ödüller, 28 Mayıs 2019 Salı akşamı 20:30’da Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende sahiplerini bulacak.

Bu yıl Küçük Salon Oyun ve Küçük Salon Erkek Oyuncu dallarındaki ödüller iki aday arasında paylaştırılmıştır. Genç yetenek ödülü ise dört oyuncuya verilmiştir.

Seçici kurul, 30 kişiden oluşan “Ekin Yazın Dostları Seyircileri” grubuna  7 oyun önermiştir. Bu oyunlar grup  tarafından toplu olarak izlendikten sonra sanatçılarla tartışılmıştır. Grup yıl sonunda bir değerlendirme yaparak “Ekin Yazın Dostları Seyircileri Ödülünü” belirlemiştir.

Seçici kurul şu isimlerden oluşmaktadır: Aysel Sakarya, Nurdan Ergil, Aydın Ergil, Saime Alkan, Nevzat Yıldıran ve Nursen Öztürk

Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri 2013’den Beri Veriliyor

2013’de verilmeye başlayan tiyatro ödülleri, seçici kurulun yıl içinde izlediği ve en çok beğendiği sanatçı ve oyunların adlarını tiyatro tarihinin sayfalarına yazmak için verilmektedir. 2008’den bu yana her tiyatro sezonunda buluşarak, önceden belirlenen oyunlar tartışılmaktadır. Toplantılara, oyunlarda yer alan sanatçılar da davet edilmektedir.

Kültür kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  İlk Kez Yazılan Gerçeklerle Tabular Yıkılıyor: Metastaz Çıktı
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür

Behzat Ç’nin Yeni Oyuncu Kadrosu ve Setten İlk Görüntüler

behzat ç

BluTV’de yeniden başlayacak olan Behzat Ç’nin yeni sezonu, 40’ar dakikadan oluşan 9 bölüm içerecek. Yönetmenliğini Serdar Akan’ın üstlendiği Betzat Ç.’nin oyuncu kadrosunda Behzat Ç. yi yeniden Erdal Beşikçioğlu canlandıracak. Hayalet’ karakterini yine İnanç Konukçu oynayacakken, Behzat’ın abisi rolünü de yeniden Ege Aydan canlandırıyor.

Dizi hayranlarının merakle beklediği ‘Ercüment Çözer’ karakterini de bir kez daha Nejat İşler üstlenecek.

Kurtlar Vadisi’nde ‘Yasin Komutan’ı canlandıran Ertuğrul Şakar, Behzat Ç.’nin oyuncu kadrosuna katıldı. Şakar, Behzat Ç’nin arkadaşı ‘Serhat Müdür’ karakterini canlandıracak.

Setten İlk Görüntüler

“Geliyoz la!” cümlesiyle Twitter üzerinden paylaşılan videoda, setten görüntüler gösterildi. Videoda Behzat Ç. karakterine hayat veren Erdal Beşikçioğlu, dizide Hüseyin Abi’nin yeri olarak  bilinen Sokakbaşı meyhanesindeyken görüntüleniyor.

96 Bölüm Yayınlanmıştı

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Emrah Serbes’in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanmış bir diziydi. Dizinin ilk bölümü 19 Eylül 2010 Pazar günü Star TV’de yayımlanmıştı. 96 bölüm süren dizi, 2013’te yayınlarına son vermişti.

Kültür kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  İlk Kez Yazılan Gerçeklerle Tabular Yıkılıyor: Metastaz Çıktı
Okumaya devam et