Connect with us

Spor

Karadağ Antrenörü ve Sırp Kökenli Oyuncular, Kosova Maçına Çıkmadı

tumbakovic balkan karadağ kosova

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2020) elemelerin üçüncü maçları dün başladı. Günün merakla beklenen maçı, Karadağ – Kosova arasında oynandı. Karadağ’ın başkenti Podgorica’da bulunan Stadion Pod Goricom’da oynanan maç 1 – 1 sona erdi. Kosova’nın golünü 24 dakikada Rashica atarken, Karadağ’ın golü ise 69. dakikada Mugosa’dan geldi.

Karadağ Antrenörü ve İki Sırp Kökenli Oyuncu Maça Çıkmadı

Karadağ Milli Takım Antrenörü Lubisha Tumbakovic ve Sırbistan doğumlu Karadağlı futbolcular Filip Stojkovic ve Mirko Ivanic, Kosova maçına çıkmayı reddetti. Sırbistan, Kosova’nın bağımsızlığını tanımıyor ve Sırbistan’ın antrenör ve oyunculara maça çıkmamaları için baskı yaptığı öne sürüldü.

Antrenörün Görevine Son Verildi

Karadağ Futbol Federasyonu bugün yaptığı toplantı ile antrenör Tumbakovic’in görevine oy birliği ile son verdi. Stojkovic ve Mirko Ivanic ise kadrodan çıkartıldı.

Podgorica gazetesi Vijesti, Sırbistan’daki taraftar gruplarından gelen baskının Tumbakovic’in ve futbolcular Stojkovic ve Ivanic’in Kosova maçına çıkmalarını engellediğini iddia etti.

Nüfusu yüzde 90 oranında Arnavut olan Kosova, 2008 yılında Sırbistan’dan bağımsızlığını ilan etmişti. 110 ülkenin tanıdığı bağımsızlığı; Sırbistan, Çin, Rusya ve bazı AB ülkeleri ise tanımıyor.

Karadağ’ın Mart ayında İngiltere’ye 5-1 yenildiği maçta yaşanan ırkçı olaylardan dolayı verilen ceza sebebiyle, Kosova maçı seyircisiz olarak oynandı.

66 yaşındaki Tumbakovic doğduğu kentin takımı Partizan’ın başında 6 lig 3 de kupa şampiyonluğu kazanmıştı.

Dün Oynanan Maçlarda, Balkan Ülkelerinin Sonuçları Şu Şekilde Oldu

Karadağ 1 – 1 Kosova

Çekya 2 1 Bulgaristan

Ukrayna 5 – 0 Sırbistan

Norveç 2 – 2 Romanya

Kuzey Makedonya 0 – 1 Polonya

Avusturya 1 – 0 Slovenya

Bugünün Programı:

16.00 Hırvatistan – Galler

16.00 İzlanda – Arnavutluk

19.00 Moldova – Andorra

19.00 Finlandiya – Bosna Hersek

21.45 Türkiye – Fransa 

21.45 Yunanistan – İtalya

A Millilerimiz Fransa’yı Ağırlıyor

A Milli Futbol Takımımız ise H Grubu’nda bugün, son dünya şampiyonu Fransa’yı Konya’da ağırlayacak.

Millilerimiz H Grubu’nda oynadığı ilk karşılaşmasında Arnavutluk’u 2-0, ikinci maçında ise Moldova’yı 4-0 yenmişti.

Spor kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/spor/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spor

U14 Milli Takım Seçmeleri Lüleburgaz’da Gerçekleştirildi

u14 milli takım seçme lüleburgaz

Genç Milli Takımlar tarafından düzenlenen ve 2006 doğumlu oyuncuları kapsayan 14 yaş altı seçmeleri, Lüleburgaz 8 Kasım Stadyumu’nda gerçekleşti. Seçmeleri 14 Yaş Altı Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Güngör Şahinkaya ve Genç Milli Takım Antrenörleri Şenol Ustaömer, Turan Sofuoğlu, Sinan Turan, Ahmet Ceylan, Mehmet Bölükbaşı, Suat Okyar, Bülent Akyıldız, Ahmet Gün ve Kamil Duygun izledi.

TUFAD işbirliğinde Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da yapılan seçmeler sonucu oluşturulan takımların maçları, Genç Milli Takım antrenörleri tarafından dikkatle izlendi. Konuyla ilgili 14 Yaş Altı Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Güngör Şahinkaya ise amaçlarının Türk futboluna, gençlere ve çocuklara hizmet etmek olduğunu söyledi. Bu yıl Türkiye’de dolaşmadık yer bırakmayacaklarını belirten Şahinkaya, “Harika çocuklarımız var. Gençlerimiz çok yetenekli. Burada bölge müdürlerimize, bölge antrenörlerimize ve milli takım antrenörlerimize teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Genç Milli Takımlar teknik direktörleri ile bölge antrenörlerinin takip ettiği maçlar sonrasında, en küçük yaş grubu olan U14 Milli Takımı’na ve kulüplere oyuncu havuzu oluşturulacak.

Seçme Maçları Öncesi LYFA Ziyaret Edildi

U14 Milli Takım seçme maçı öncesi Genç Milli Takım antrenörleri Lüleburgaz Belediyesi Futbol Yıldızları akademisini ziyaret etti. Lüleburgaz Belediye Başkan Vekili İlhami zafer Girgin, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Özgür, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Cem Sain ve Tesisler Müdürü Cemile Şeniz Gedemen kafileye eşlik etti. Belediye Başkan Yardımcısı Erol Özgür tesis ile ilgili bilgilendirme yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 4 yıldız alarak bölgede en üst düzeyde bir tesis olma özelliğini elinde bulunduran akademi teknik ekip tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Yerel kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/yerel/

Okumaya devam et