Connect with us

Politika

1991 ‘Liderler Açık Oturumu’ Sosyal Medyanın Gündeminde

liderler açık oturumu 1991

Türkiye, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasında gerçekleşecek açık oturuma kilitlenmiş durumda. Bugün yapılacak canlı yayın öncesi, 1991 Liderler Açık Oturumu yeniden gündeme geldi. Bundan 28 yıl önce gerçekleştirilen ve gençlerin bilmediği bu görüntüler, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu oturumu sebebiyle sosyal medyada gündem oldu.

Siyasi nezaketin hiç bozulmadığı açık oturumlarda liderler, TRT ekranlarında Türkiye’ye ve Dünya’ya ilişkin görüşlerini kendi aralarında tartışırlardı.

Bozkurt Güvenç’in sunuculuğunu yaptığı, siyasi parti başkanlarının katıldığı programda; 1991-1992’de Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeler konu ediliyor. Oturumda Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Mesut Yılmaz, Erdal İnönü, Doğu Perinçek ve Necmettin Erbakan bulunuyor. Videolar, TRT Arşiv tarafından internete yüklenmişti.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

CHP PM Toplantısında ‘Asansör’ Tartışması: İş Takipçiliği Yapmadım

Bazı basın organlarında çıkan, ‘Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanlığını kazandığı şehirlerdeki binaların asansör muayenelerinin Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un aracı oldukları şirkete verildiği’ iddiası CHP Parti Meclisi toplantısında tartışma yarattı.

Independent Türkçe’den Can Bursalı’nın haberine göre, 17 Ocak’ta toplanan Parti Meclisi’nde eski Denizli Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner, Özkan ve Özkoç hakkındaki iddiaları, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sordu. Kılıçdaroğlu’nun yanıtı ise, “Beni arayan belediye başkanlarına TMMOB’u öneriyorum.” oldu.

Belediyelerin sorumluluğunda olan asansör denetimleri, Türk Mimar ve Mühendisleri Odaları Birliği (TMMOB) tarafından yapılıyordu. Yönetmelik değişikliğiyle bağımsız firmaların denetim yapabilmesinin de önü açıldıktan sonra asansör denetimi konusunda bir sektör oluştu.

Tuncay Özkan ve Engin Özkoç Aracı Olduğu İddiası

CHP’li belediyelerde TMMOB tarafından yapılan rutin asansör muayenelerini, AND denetim şirketinin almaya başladığı ve bu şirkete Özkan ve Özkoç’un aracı olduğu iddia edilmişti.

AND denetim şirketi müdürlüğünü ise CHP’nin eski İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin yürütüyor.

chp pm and asansör tuncay özkan

Fotoğraf: Yeni Asır

Özkan: İş Takipçiliği Yapmadım

Independent Türkçe’ye konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, “Ben ilgili şirketin ne bir işini ne de iş takipçiliğini yaptım. AKP’li firmaların kuyruğuna basıldığı için bu yaygarayı kopartıyorlar” ifadelerini kullandı. Özkan ayrıca, kendisinin, Özkoç’un ve AND müdürü Bahri Şahin’in birlikte göründüğü fotoğrafla ilgili “Onlar benim partili arkadaşlarım. Onlarla bir araya gelmem kadar doğal bir şey olamaz.” diye konuştu.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Okumaya devam et