Connect with us

Politika

EYT’liler Meydanda: Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara’da Buluştu

eyt emeklilikte yaşa takılanlar ankara miting

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), mağduriyetlerinin çözülmesi için Başkent Ankara’da miting düzenledi. Meclise çağrıda bulunan EYT’liler, emeklilik için sonradan getirilen yaş kuralının kaldırılması taleplerini bir kez daha yineledi. EYT’lilerin çeşitli illerde kurdukları derneklerin de bir federasyon çatısı altında birleştirileceği açıklandı.

Tandoğan Meydanı’nda yapılan mitinge, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal katıldı.

Yavaş’tan EYT’lilere Prim Sözü

EYT’lilerin mitingine katılım gösteren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mitingde bir konuşma da gerçekleştirdi. Sadece Meclis’i beklemek yerine EYT’lilerin herhangi bir talepleri olursa yardım yapacaklarının sözünü verdiğini belirten Yavaş, “Ama anlaşılmaz bir şekilde hala bize soruyorlar, ‘EYT’lilerin işleri ne olacak diye?’ EYT’lilerin haklı mücadelesini desteklerken inşallah bir an önce TBMM bu işi çözer temennisinde bulunmak istiyorum ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş genel sağlık sigortası primlerini yatırma sözü de verdi.

mansur yavaş eyt

Boran: Ne Erken Emeklilik İstiyoruz Ne De Bütçeye Yük Getiriyoruz

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Gönül Boran, “Ne erken emeklilik istiyoruz ne de bütçeye yük getiriyoruz. 38 yaşında da hiç değiliz. Sadece hukuksuzluğa direnip, alın terinin karşılığı olan haklarımızı istiyoruz” şeklinde konuştu.

Haluk Levent Sahne Aldı

EYT’lilerin sosyal medyadaki talebine yanıt veren ve Ankara’daki mitinge katılan sanatçı Haluk Levent EYT’liler için şarkılarını seslendirdi.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Yunanistan ve Kuzey Makedonya'da İlişkiler Elçilik Seviyesine Yükseltildi
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

“Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet” Mitingleri Düzenlendi

teröre lanet, kardeşliğe davet mitingi hakkari

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde köylüleri taşıyan minibüsün geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 7 kişi ve çocukları dağa kaçırılan anneler için Hakkari’de “Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet” mitingleri düzenlendi.

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Çukurca Kaymakamı Murat Öztürk, Yüksekova Kaymakamı Osman Doğramacı ve kurum müdürlerinin de aralarında bulunduğu kalabalık, Şehir Stadyumu’ndan Hastane Caddesi’ne, buradan da Bulvar Caddesi üzerinde bulunan Hakkari Valiliği önüne kadar yürüdü.

“Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet” mitingleri aynı anda, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Şırnak, Van, Siirt ve Mardin illerinde de düzenlendi.

teröre lanet, kardeşliğe davet tunceli

Tunceli

Tunceli’de düzenlenen “Teröre Lanet Yürüyüşü” merkez Atatürk Mahallesi Sosyal Güvenlik Kurumu binası önünde başladı. Vali Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, kurum amirleri, siyasi parti ve dernek temsilcileri ile vatandaşların katıldığı yürüyüş öncesinde İl Müftüsü Aşır Durgun şehitler için dua okudu. Daha sonra Türk bayrakları açılarak “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez”, “Vatan Sana Canım Feda” sloganları atılarak Tunceli Valiliği önüne kadar yürüdü. Burada bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Birliğimizi, dirliğimizi, huzurumuzu bozmak isteyen hainlere Allah fırsat vermesin. Allah sizlerden razı olsun. Allah razı olsun Tunceli ailesinden” dedi.

teröre lanet kardeşliğe davet mitingi şırnak

Şırnak

 

teröre lanet, kardeşliğe davet mardin

Mardin

Kaynak: AA

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  İYİ Partili Ağıralioğlu'ndan 'Dersim' Açıklaması: "Müsamaha Gösteremeyiz"
Okumaya devam et