Connect with us

Politika

EYT’liler Meydanda: Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara’da Buluştu

eyt emeklilikte yaşa takılanlar ankara miting

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), mağduriyetlerinin çözülmesi için Başkent Ankara’da miting düzenledi. Meclise çağrıda bulunan EYT’liler, emeklilik için sonradan getirilen yaş kuralının kaldırılması taleplerini bir kez daha yineledi. EYT’lilerin çeşitli illerde kurdukları derneklerin de bir federasyon çatısı altında birleştirileceği açıklandı.

Tandoğan Meydanı’nda yapılan mitinge, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal katıldı.

Yavaş’tan EYT’lilere Prim Sözü

EYT’lilerin mitingine katılım gösteren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mitingde bir konuşma da gerçekleştirdi. Sadece Meclis’i beklemek yerine EYT’lilerin herhangi bir talepleri olursa yardım yapacaklarının sözünü verdiğini belirten Yavaş, “Ama anlaşılmaz bir şekilde hala bize soruyorlar, ‘EYT’lilerin işleri ne olacak diye?’ EYT’lilerin haklı mücadelesini desteklerken inşallah bir an önce TBMM bu işi çözer temennisinde bulunmak istiyorum ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş genel sağlık sigortası primlerini yatırma sözü de verdi.

mansur yavaş eyt

Boran: Ne Erken Emeklilik İstiyoruz Ne De Bütçeye Yük Getiriyoruz

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Gönül Boran, “Ne erken emeklilik istiyoruz ne de bütçeye yük getiriyoruz. 38 yaşında da hiç değiliz. Sadece hukuksuzluğa direnip, alın terinin karşılığı olan haklarımızı istiyoruz” şeklinde konuştu.

Haluk Levent Sahne Aldı

EYT’lilerin sosyal medyadaki talebine yanıt veren ve Ankara’daki mitinge katılan sanatçı Haluk Levent EYT’liler için şarkılarını seslendirdi.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

CHP’den Sert ‘UKOME’ Tepkisi: Kısmi Kayyum Atamaya Çalışılıyor

şahin dil chp beyoğlu chp edirne fevzi pekcanlı ukome

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) büyükşehir belediyelerinin Ulaşım Koordinasyon Merkezleri’nde (UKOME) bulunan üye sayısını azınlıkta bırakan düzenlemenin iptali için Danıştay’a başvuracağı belirtildi. UKOME düzenlemesinin ardından Ekrem İmamoğlu sert açıklamalarda bulunmuş ve “Burası sizin oyuncağınız değil.” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun konuya ilişkin, “Bu düzenleme ile büyükşehir belediyelerinin yetkileri gasbedilmektedir. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Belediye yetkilerini sarayda toplamak üzere atılan adımlardan biridir. Dolayısıyla zaten yasalara aykırı olan bu yönetmeliğin iptali için yargıya başvuracağız.” şeklinde konuştu.

Erdoğdu: UKOME Düzenlemesi Kısmi Bir Kayyum

Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu da yaptığı paylaşımda, bu yönetmelikle belediyelere kısmi bir kayyum atandığını söylemişti. Erdoğdu, “Amaçları büyükşehir belediye başkanlarımızı çalışamaz hale getirmek, başarısız kılmaktır. Ama büyükşehir belediye başkanlarımızı engellemek, halkı da hizmetten mahrum bırakmak demektir. Bununla da kalmıyorlar, aynı zamanda Yerel Yönetimler Yasa Tasarıları ile de halkımızın seçtiği, bu yetkilerle seçtiği büyükşehir belediye başkanlarımıza bir tür kayyum atama, bir tür darbe yapma, bir tür çalışamaz hale getirme çabalarıyla ne yazık ki demokratik iradeye büyük saygısızlık ediyorlar.” demişti.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Okumaya devam et