Connect with us

Politika

İmamoğlu: “Seçim Bitti, Geride Kaldı. Deprem İçin Birlikte Çözüm Üretelim”

ekrem imamoğlu deprem istanbul

Florya’da gündeme ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Buradan devlet yetkilerine sesleniyorum. Seçim bitti, geride kaldı. Onları artık bir tarafa bırakalım. Benim için deprem bu şehrin en önemlisi meselesi. Gelin enerjimizi buna yöneltelim. Birlikte çözüm üretelim.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya Çağrılmadım

Ekrem İmamoğlu, depremin ardından İstanbul’da yapılan Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı’na çağrılmadığını da açıkladı. “Konu ile ilgili sessizliğim devlet terbiyem ve sürece olan saygımdan dolayıdır” şeklinde konuştu. İmamoğlu, valiliğin ‘toplantıya çağrıldı’ açıklamasından sonra valiliği aradığını ve açıklamanın gerçeği yansıtmadığını dile getirdiğini de söyledi.

İmamoğlu’nun diğer açıklamaları şu şekilde:

Özür Dileyenlerin Özürlerini Kabul Etmiyorum

“Buradan bazı gazeteciler sesleniyorum. Valiliğin açıklamasından sonra çıkıp özür diyenlerin özürlerini kabul etmiyorum. Burada konunun tarafı var, açar sorarsınız. Bu gazetecilerin açıklamalarını zavallı açıklamalar olarak buluyorum, üzülüyorum. Kendinize bazı bakanların açıklamalarını referans alıp yazdıktan sonra söylenen sözlerin bir önemi yok.”

Benim İçin Deprem Bu Şehrin En Önemli Meselesidir

“Buradan devlet yetkilerine de seslemek istiyorum. Seçim bitti, geride kaldı. Onları artık bir tarafa bırakalım. Benim için deprem bu şehrin en önemli meselesidir. Gelin enerjimizi buna yöneltelim. Birlikte çözüm üretelim.”

İhale Şartnamesini Hayretle Takip Ediyoruz

“(Haydarpaşa ve Sirkeci garları için yapılacak ihaleler) İhaleye katılacağımızı açıklamamızdan sonra bakanlığın aceleyle ‘Belediyenin katılması doğru olmaz’ açıklaması yapmasını anlamış değilim. Ayrıca ihale şartnamesinde ortaya konan şartları hayretle takip ediyoruz. Türkiye’de o şartlara sahip bir ya da iki televizyon var.”

İstanbul Valiliği’nden Davet Açıklaması

İstanbul Valiliği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Davet Edilmedim’ açıklaması için bir açıklama daha yayınladı. Açıklamada, “Sayın Fuat Oktay’ın talimatlarıyla başka herhangi bir yazı ve davet olmaksızın, 269 görevli bu toplantıya gelmiş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu toplantıya katılmamıştır. ‘Davet edilmedim’ şeklindeki açıklamalar ‘devlet geleneğimize’ uymamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

İBB’den ‘Zorunlu’ Açıklama

İstanbul Valiliği’nin açıklaması üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bir açıklama yayınladı. Açıklamada,”Devletimizin davet ettiği her toplantıya katılmak İBB Başkanı adına gurur verici bir ödevdir. Asıl devlet geleneğimize uymayan tavrın kamuoyu önünde maalesef yine kamu görevlileri marifetiyle, İBB kurumu ve Başkanı’nın hedef gösterilmesi anlayışıdır.” dendi.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Türk Telekom'dan Mobil Abonelere 10 GB'lık 'Özür' Hediyesi

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

İletişim Başkanı Altun: Twitter CEO’su Jack Dorsey’i Kınıyoruz

trtworld twitter sansür fahrettin altun

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TRT World Twitter hesabının sansürlenerek uluslararası kamuoyunun haber alma hakkının ihlal edildiğini söyledi.

Altun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde sosyal medya platformlarında Türkiye’nin itibarsızlaştırması amacıyla kapsamlı ve koordineli bir saldırı gerçekleştirildiğini belirterek, “İngilizce yayın yaparak sesimizi dünyaya duyuran TRT World kanalının Twitter hesabı sansürlenerek uluslararası kamuoyunun haber alma hakkı ihlal edildi. Şirkete yaptığımız uyarılar neticesinde bu saldırı püskürtülmüştür.” diye konuştu.

Altun, “Bu vesileyle FETÖ iltisaklı bir teröristin sosyal medya paylaşımlarını takipçileriyle paylaşan Twitter CEO’su Jack Dorsey’i en sert biçimde kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu tür dezenformasyon kampanyalarına, yalan haberlere ve saldırılara daha dayanıklı hale gelmek için dost ve müttefik ülkelerle iş birliğini geliştireceklerini vurgulayan Altun, “Bu kapsamda yarın İstanbul’da Pakistan ve Malezyalı yetkililerle bir toplantı gerçekleştirerek, ortak televizyon kanalı projesini değerlendireceğiz.” dedi.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Bağımsız Türkiye Partisi'nin İstanbul Adayı Selim Kotil Adaylıktan Çekildiğini Açıkladı
Okumaya devam et