Connect with us

Politika

Mansur Yavaş: 10 Bin Lira Maaş Alan Çaycılar Var

mansur yavaş 10 bin lira çaycı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı Belediye Meclisi toplantısında, işten çıkartılan işçiler üzerine tartışma çıktı. Gökçek döneminde 8 bin işçinin işten atıldığını belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “İşten ayrılan sayısı 159 kişidir. İşten atsak 159 kişiyi mi atarız? Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamıyoruz. Ekmekle oynayan şerefsizdir” ifadelerini kullandı.

10 Bin Lira Maaş Alan Çaycılar Var

Yavaş, belediyede yapılan maaş düzenlemesine ilişkin de, “İlkokul mezunları arasında 12 bin lira maaş alanlar var. 10 bin lira maaş alan çaycılar var. Daha ağır işlerde çalışan insanlar, daha düşük maaş alıyor. Ben de fiyat düzenlemesi yaptım” diye konuştu.

DHKP-C’liler Sayaç Okuyacaktı, Ne Oldu?

Gündem dışı söz alan ABB Meclis Başkanvekili AK Partili Fatih Ünal, Yavaş’a 31 Mart seçimlerinden önce söylediği “Ekmekle oynayan namussuzdur alçaktır. Evine ekmek götüren insanı niye işten çıkarayım” sözlerini anımsatarak “Seçimden önce verdiğiniz sözleri neden tutmuyorsunuz” dedi.

Ünal’a yanıt veren Mansur Yavaş, “İşten ayrılan sayısı 159 kişidir. İşten atsak 159 kişiyi mi atarız? Verilen sözlere gelince, hani 30 bin kişiyi işten atıyorduk, PKK’lıları dolduruyorduk, ne oldu? Açsanıza ağzınızı şimdi. Yine söylenenlere göre DHKP-C’liler sayaç okuyacaktı, ne oldu? Ankara’ya böyle mi hizmet edeceğiz?” ifadesini kullandı.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Mansur Yavaş'ın Talimatıyla Ankara Büyükşehir'in Tabelasına T.C. Eklendi
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

Lüleburgaz Belediye Başkanı Gerenli’den Duygusal Paylaşım

13 Aralık tarihinin Prof. Dr. Türkan Saylan ve Sanatçı Tarık Akan’ın doğum günü ve aynı zamanda 1980 askeri darbesinden sonra idam edilen Erdal Eren’in ölüm yıl dönümü olması münasebetiyle Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım görenleri duygulandırdı.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Gerenli’nin resmi twitter hesabındaki paylaşımda, “Bugün ülkemize çok şey vermiş olan Türkan Saylan ve Tarık Akan’ın doğum günü ve çok şey verebilecek iken 17 yaşında dalından koparılan Erdal Eren’in ölüm yıl dönümü. Kendilerini saygı ve minnetle anıyorum” sözleriyle birlikte Şair Nevzat Çelik’in Şafak Türküsü’nden de alıntı bir kesit paylaşıldı.

Türkan Saylan, Tarık Akan gibi ülkemize değer katmış isimlerle birlikte, çok büyük katkılar sağlayabilecekken gencecik yaşında idam cezasına çarptırılan Erdal Eren’in fotoğraflarının aynı görselde kullanılması da geçmişten geleceğe bir bakış açısı sunması dikkatlerden kaçmadı.

“…Ah verebilseydim keşke
Yüreği avucunda koşan
Her bir anneye Tepeden tırnağa oğula
Ve kıza kesmiş Bir ülkeye armağan…” 
Şafak Türküsü – Nevzat Çelik

Yerel kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/yerel/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  EYT'liler Meydanda: Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara'da Buluştu
Okumaya devam et