Connect with us

Politika

İnce’den Rahmi Turan ve Talat Atilla’ya ‘Kuruşluk’ Manevi Tazminat Davası

muharrem ince manevi tazminat

CHP’li bir ismin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğü iddiasıyla başlayan tartışmada adı geçen CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yalan habere kaynaklık ettiğini iddia ettiği Talat Atilla hakkında 3 kuruşluk, Rahmi Turan hakkında ise 5 kuruşluk manevi tazminat davası açtığını açıkladı.

Twitter hesabından dava açtığını duyuran İnce, “Bugün avukatım aracılığıyla yalan haberi yazan ve bu yalan habere kaynaklık eden hakkında suç duyurusunda bulundum ve bu kişilerden Talat Atilla hakkında 3 ve Rahmi Turan halkında 5 kuruşluk manevi tazminat davası açtım.” ifadelerini kullandı.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

CHP PM Toplantısında ‘Asansör’ Tartışması: İş Takipçiliği Yapmadım

Bazı basın organlarında çıkan, ‘Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanlığını kazandığı şehirlerdeki binaların asansör muayenelerinin Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un aracı oldukları şirkete verildiği’ iddiası CHP Parti Meclisi toplantısında tartışma yarattı.

Independent Türkçe’den Can Bursalı’nın haberine göre, 17 Ocak’ta toplanan Parti Meclisi’nde eski Denizli Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner, Özkan ve Özkoç hakkındaki iddiaları, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sordu. Kılıçdaroğlu’nun yanıtı ise, “Beni arayan belediye başkanlarına TMMOB’u öneriyorum.” oldu.

Belediyelerin sorumluluğunda olan asansör denetimleri, Türk Mimar ve Mühendisleri Odaları Birliği (TMMOB) tarafından yapılıyordu. Yönetmelik değişikliğiyle bağımsız firmaların denetim yapabilmesinin de önü açıldıktan sonra asansör denetimi konusunda bir sektör oluştu.

Tuncay Özkan ve Engin Özkoç Aracı Olduğu İddiası

CHP’li belediyelerde TMMOB tarafından yapılan rutin asansör muayenelerini, AND denetim şirketinin almaya başladığı ve bu şirkete Özkan ve Özkoç’un aracı olduğu iddia edilmişti.

AND denetim şirketi müdürlüğünü ise CHP’nin eski İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin yürütüyor.

chp pm and asansör tuncay özkan

Fotoğraf: Yeni Asır

Özkan: İş Takipçiliği Yapmadım

Independent Türkçe’ye konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, “Ben ilgili şirketin ne bir işini ne de iş takipçiliğini yaptım. AKP’li firmaların kuyruğuna basıldığı için bu yaygarayı kopartıyorlar” ifadelerini kullandı. Özkan ayrıca, kendisinin, Özkoç’un ve AND müdürü Bahri Şahin’in birlikte göründüğü fotoğrafla ilgili “Onlar benim partili arkadaşlarım. Onlarla bir araya gelmem kadar doğal bir şey olamaz.” diye konuştu.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Okumaya devam et