Connect with us

Yerel

Ata’nın Mirası ‘Atatürk Orman Çiftliği’ Yıllar Sonra Tohumla Buluştu

Atatürk Orman Çiftliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralanan ‘Atatürk Orman Çiftliği’ arazilerinde, çiftçiye dağıtılmak üzere yem tohumu ekimi gerçekleştirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hesabından yapılan paylaşımda, “Belediyemiz tarafından Atatürk Orman Çiftliği’nde kiralanan 2 parsel ve yaklaşık 300 dönümden oluşan arazi yıllar sonra tohumla buluştu. Tohum ekimi tamamlanan araziden elde edilecek 21 ton yem tohumu çiftçilerimize dağıtılacak.” ifadeleri kullanıldı.

Yavaş, Arazinin Atatürk’ün Vasiyetine Uygun Olarak Kullanacağını Belirtmişti

TOKİ tarafından açılan Atatürk Orman Çiftliği ihalesini, Ankara Büyükşehir Belediyesi kazanmıştı. Böylelikle iki parselin yapılaşmaya açılması önlenmişti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ihale sonrasında, kiralanan arazilerin Atatürk’ün vasiyetine uygun olarak kullanılacağını belirtmişti.

Yerel kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/yerel/

 

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Ankara'da Bir İlk: 'Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi' Düzenleniyor
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel

Gökhan Teksöz Turnuvası: Potanın Devleri Lüleburgaz’a Geliyor

gökhan teksöz

Lüleburgaz Belediyesi’nin organize ettiği ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Gökhan Teksöz Basketbol Turnuvası (U-14) 20-21-22 Aralık 2019 tarihleri arasında Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi Kapalı Spor Salonunda (LYFA) gerçekleşecek.

Bu yılki turnuvada Beşiktaş, Darüşşafaka, Fenerbahçe, FMV Işık Erenköy, Galatasaray, İstanbul Panterleri, TOFAŞ takımlarıyla birlikte Lüleburgaz’ı temsilen Lüleburgaz Akademi mücadele edecek.

Turnuvanın Müsabaka Tarihleri

20 Aralık Cuma 17.45 – 23.30 Arası
21 Aralık Cumartesi 09.00-21.00 Arası
22 Aralı Pazar 09.00 – 14.30

Gökhan Teksöz Kimdir?

1 Aralık 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 5 yaşında ailesi ile birlikte Lüleburgaz’a taşınmıştır. İlkokulda futbol oynamaya başlamış ve aynı yıl kurulan Lüleburgazspor minik takımının ilk sporcularından olmuştur. Futbol hayatı devam ederken zamanla basketbola da ilgi duymaya başlamış ve ortaokul yıllarında futbolu bırakarak basketbola yönelmiştir. Amatör olarak başladığı basketbol macerası 17 yaşında Beşiktaş genç takımında oynamasıyla bir tutkuya dönüşmüştür. Lüleburgaz Lisesi ve yüksekokul eğitimi sırasında okul takımlarında basketbol oynamaya devam etmiştir. Üniversite sonrası 2005 yılında Lüleburgaz’da basketbol heyecanını ve tutkusunu paylaştığı, daha sonra kader birliği yapacağı, Recep Akbulut ile tanışmıştır.

Buldukları her salonda basketbol oynayarak basketbol sevdalarının peşini bırakmamışlardır. Bir süre ticarete atılmış, farklı sektörlerde işletmecilik yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında vatani görevini Diyarbakır’da yerine getirmiştir. Askerlik sonrası yakın dostu Recep Akbulut ile Lüleburgaz’da basketbol için bir şeyler yapılması gerekliliğine karar vererek, 2011 yılında “Lüleburgaz Akademi Erkek Yıldız (U 16) takımını ve Basketbol Spor Kulübü’nü kurmuştur.

2012 yılında büyük emeklerle minik, küçük, yıldız, genç kız ve erkek olarak 10 takım ile birlikte Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele edecek, büyük erkek takımını da kurarak Lüleburgaz ve basketbolu bir araya getirmenin keyfini ve mutluluğunu yaşamışlardır.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Yerel Seçimler: İstanbul'da Parti Değiştiren İlçe Belediyeleri

‘Lüleburgaz Akademi Basketbol Spor Kulübü’ olarak kız takımlarından il birincilikleri ve üçüncülükleri, erkek takımlarından da il ikincilik ve üçüncülükleri kazanmış olan kulübün büyük erkekleri de 3 sezon Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele etmişlerdir. Takımlarının başından hiçbir zaman ayrılmamış, tüm hayatını basketbola adamıştır. 2015 Aralık ayında yakalandığı amansız hastalık sonucu geçirdiği 2 ameliyata rağmen, 5 Mart 2018’de aramızdan ayrılmıştır.

Spor kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/spor/

Okumaya devam et