Connect with us

Politika

CHP, ‘Eğitim Çalıştayı’ Düzenliyor

chp eğitim çalıştayı

Cumhuriyet Halk Partisi Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye’deki eğitim sorunu ve bu sorunlarının çözümlerinin konuşulacağı bir eğitim çalıştayı düzenliyor. 18 Ocak Cumartesi günü CHP Genel Merkezi’nde saat 10.00’da başlayacak olan, Cumhuriyet Halk Partisi Eğitim Çalıştayı’nın açılış konuşmasını Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapacak.

Eğitim Çalıştayı Eğitim Sorunları ve Çözüm Önerileri Ele Alınacak

Türkiye’nin eğitim sorunlarının detaylı bir şekilde ele alınacağı çalıştayda, aynı zamanda çözüm önerileri de konuşulacak. Hazırlanan eğitim programının da uzmanlar tarafından ele alınacağı çalıştay tam gün sürecek.

Kaya: Eğitim Partiler Üstüdür

Eğitimin partiler üstü bir konu olduğunun vurgusunu yapan CHP Eğitim Politikalarından Sorunlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, “Çalıştay gruplarımıza katkı sunmaları için, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyelerini, sendikalarımızı, üniversitelerimizin değerli hocalarını, eğitim için elini taşın altına koyan eğitim uzmanlarımızı, öğrenci temsilcilerimizi, Okul Aile Birliği temsilcilerini bizlere katkı sunmaları için davet ettik. Çalıştayımızı, Türkiye’nin eğitim sorununun partiler üstü olduğu anlayışıyla yapıyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya

Toplam 6 Grupta 10’arlı Gruplar Halinde Çalışmalar Yapılacak

çalıştay

Çalıştay grupları; akademisyenler, eğitim uzmanları, eğitim sendikalarının temsilcileri, dernek temsilcileri, öğrenci temsilcileri ve Okul Aile Birliği temsilcilerinden oluşacak.

Oluşacak Çalışma Grupları şu şekilde oluştu:
1. Eğitim Hakkı ve Eğitime Erişim Sorunları
2. Laik ve Bilimsel Eğitim
3. Eğitimde Özelleştirme Politikaları
4. Öğretmen Yetiştirme Politikaları ve Öğretmen Sorunları
5. Eğitimde Teknoloji Kullanımında Yeni Yaklaşımlar ve Mevcut Sorunlar
6. Yükseköğretim Politikaları ve Sorunları

Eğitim Çalıştayı Programı

• 10.00 – 10.30 Çalışma Gruplarına Kayıt
Açılış Konuşmaları
10.45 – Yıldırım Kaya – CHP Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yrd.
11.00 – Kemal Kılıçdaroğlu – CHP Genel Başkanı
• 11.30 – 12.30 Çalışma Grubu Toplantıları
• 12.30 – 13.30 Yemek Arası
• 13.30 – 15.00 Çalışma Grubu Toplantıları
• 15.00 – 17.00 Çalışma Grubu Raporlarının Sunumu
• 17.00 – 18.00 Değerlendirme ve Kapanış

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

İstanbullulara Müjde: Vapurlar 24 Saat Hizmet Vermeye Başlıyor

ibb şehir hatları sinem dedetaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Şehir Hatları’nın 42.5 milyon yolcunun ulaşımını sağladığını belirtti. Dedetaş, ALO 153’ten gelen tüm önerilerle tek tek ilgilendiklerini söyleyerek, yakın zamanda Boğaz Hatları’nın 24 saat toplu ulaşıma açılacağının müjdesini verdi.

Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Şehir Hatları’nda, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, hatlarının iyileştirilmesi ve denizciliğin toplu ulaşımda payının artması yönündeki hedefinin gerçekleştirmek üzere çalışmaları hızla sürdürdüklerini açıkladı.

Adalar ve Boğazlarda 24 Saat Ulaşım

Yönetime geldikten sonra Adalar’da Toplu Ulaşım Müdürlüğü tarafından bir çalıştay düzenlendiğini ve çalıştayın sonunda ring seferi olarak Adalar’a 24 saat hizmet verilmeye başlandığını da anlatan Dedetaş, Boğaz Hatları’nda da bu kapsamda çalışmalar başladığın müjdesini verdi. Dedetaş, meclisten karar beklediklerine işaret ederek, “Karardan sonra Boğaz tarafında da 24 saat çalışan bir sistem uygulayacağız.” dedi. Dedetaş, ALO 153’ten (Beyaz Masa) gelen önerilen her birini tek tek incelendiğini açıklarken de, “Aynı zamanda başvuruları, yazılı şekilde de alabiliyoruz. Şehir Hatları, 2019 yılında 42 milyon 500 bin yolcuya ulaşım imkânı sağladı. Bu sayı, genel anlamda geçen senelere baz alınarak iyi olsa da, biraz daha artması gerekiyor.” bilgilerini verdi.

Sinem Dedetaş: Elektrikli Tekne Projesi Çalışmaları Başladı

Dedetaş, denizde elektrikli araçları kullanıma sunmayı da düşündüklerini söylerken bu konuda, yurtdışındaki örneklerinden geride kalındığını kaydetti. Dedetaş, açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Biz de kağıt üstünde projelendirmesi ve projenin fizibilitesi çalışmalarına başladık. Elektrikli tekne konusu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın da üzerinde durduğu konulardan biri. Bakanlığın yaptığı projelerde Şehir Hatları koordinasyonu üstlendi. Elektrikli tekneler, yakıt maliyeti olmadığı için ekonomimize ve çevreye olumlu yansıyacak.” şeklinde konuştu.

sinem dedetaş ibb şehir hatları

İBB Şehir Hatları A.Ş. Genel Müdürü – Sinem Dedetaş

Sinem Dedetaş Kimdir?

1981, Eskişehir doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinden, Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisi unvanı ile mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini aynı fakültenin Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları ana bilim dalında tamamladı. Meslek hayatına, Delta Denizcilik firmasında yapısal analiz ve yapısal tasarım mühendisi olarak başlamış ardından RINA’ da (Registro İtaliano Navale) plan onay mühendisi olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Son olarak Matesis Denizcilik ve Mühendislik firmasında genel müdürlük görevini yürüten Sinem Dedetaş, bu görevi süresince, ulusal ve uluslararası denizcilik faaliyetleri ile ar-ge projelerinde araştırmacı, program koordinatörü ve yönetici olarak görev aldı. Gemi inşaatı ve işletmeciliğinde, enerji verimliliği, optimizasyon, farklı malzemelerin gemi yapısında kullanılması, yakın deniz taşımacılığı ve küçük tekneler temel çalışma konularıdır. 2014-2016 yılları arasında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası yönetim kurulu başkanlığını yürütmüştür. Dedetaş, 6 Ağustos 2019 tarihinde İBB Şehir Hatları A.Ş. Genel Müdürü olarak atandı.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Okumaya devam et