Connect with us

Politika

Ekrem İmamoğlu, ‘Kayak Tatili’ Eleştirilerine Yanıt Verdi

ekrem imamoğlu yeni nesil siyaset

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hürriyet’ten Abdülkadir Selvi‘ye konuştu. İmamoğlu, “Deprem varken tatile gitmek doğru mu?” sorusuna “Ben klasik bir siyasetçi değilim, yeni nesil siyaset tarzına sahibim” yanıtını verdi.

Yeni Nesil Siyaset Yapıyorum

İmamoğlu “Siyaseti kutsamıyorum. Ben kimseyi aldatmıyorum. Yeni nesil siyaset yapıyorum. Kimse benden klasik siyasi tavırlar beklemesin” ifadelerini kullandı.

ekrem imamoğlu kayak tatili hürriyet

Yarkadaş Açıklamıştı

Önceki dönem CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da HaberTürk TV’de katıldığı programda benzer bir açıklama yapmıştı. Yarkadaş, “İmamoğlu, kayak tatili eleştirilerini değerlendirirken ‘Ben alışılageldik bir siyasetçi değilim, toplum buna alışacak’ yanıtını veriyor” demişti. Yarkadaş’ın sözleri sosyal medyada günün konusu haline gelmişti.

Ne Olmuştu?

Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Elazığ ve Malatya’daki deprem bölgelerini ziyaret ettikten sonra, İstanbul’a dönmüş, 26 Ocak Pazar akşamı da İstanbul’dan uçakla Erzurum’da geçmişti. Burada çocukları ile birlikte Palandöken Kayak Merkezi’nde tatil yaptığını duyuran İmamoğlu sosyal medya hesabından, “Yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarım ve eşim ile birlikte dünya güzeli Erzurum’u hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin her köşesi başka bir değer, başka bir cennet. Türkiye kavganın değil sevginin merkezi olmalı” paylaşımında bulunmuştu. Paylaşım sonrası sosyal medyada birçok kesim tepki göstermişti.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

 

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

CHP’den Sert ‘UKOME’ Tepkisi: Kısmi Kayyum Atamaya Çalışılıyor

şahin dil chp beyoğlu chp edirne fevzi pekcanlı ukome

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) büyükşehir belediyelerinin Ulaşım Koordinasyon Merkezleri’nde (UKOME) bulunan üye sayısını azınlıkta bırakan düzenlemenin iptali için Danıştay’a başvuracağı belirtildi. UKOME düzenlemesinin ardından Ekrem İmamoğlu sert açıklamalarda bulunmuş ve “Burası sizin oyuncağınız değil.” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun konuya ilişkin, “Bu düzenleme ile büyükşehir belediyelerinin yetkileri gasbedilmektedir. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Belediye yetkilerini sarayda toplamak üzere atılan adımlardan biridir. Dolayısıyla zaten yasalara aykırı olan bu yönetmeliğin iptali için yargıya başvuracağız.” şeklinde konuştu.

Erdoğdu: UKOME Düzenlemesi Kısmi Bir Kayyum

Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu da yaptığı paylaşımda, bu yönetmelikle belediyelere kısmi bir kayyum atandığını söylemişti. Erdoğdu, “Amaçları büyükşehir belediye başkanlarımızı çalışamaz hale getirmek, başarısız kılmaktır. Ama büyükşehir belediye başkanlarımızı engellemek, halkı da hizmetten mahrum bırakmak demektir. Bununla da kalmıyorlar, aynı zamanda Yerel Yönetimler Yasa Tasarıları ile de halkımızın seçtiği, bu yetkilerle seçtiği büyükşehir belediye başkanlarımıza bir tür kayyum atama, bir tür darbe yapma, bir tür çalışamaz hale getirme çabalarıyla ne yazık ki demokratik iradeye büyük saygısızlık ediyorlar.” demişti.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Okumaya devam et