Connect with us

Yerel

Ekrem İmamoğlu Müjdeyi Açıkladı: Yarın Gece Başlıyor

ekrem imamoğlu vapur

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24 saat kesintisiz ulaşım politikası çerçevesinde gece vapuru seferlerinin 28 Şubat Cuma günü başlayacağını duyurdu.

Kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İmamoğlu, “Yolculara kesintisiz ulaşım hizmeti vermeyi amaçladığımız yeni uygulamaya göre; Kadıköy, Karaköy, Beşiktaş ve Üsküdar iskelelerinden cuma ve cumartesi geceleri seferler yapılacak. İlk sefer bu cuma…” ifadelerini kullandı.

İlk Sefer Yarın Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metrobüs, otobüs ve metronun ardından deniz ulaşımında da gece hizmeti vermeye başlıyor. Şehir Hatları AŞ vapurları, cuma ve cumartesi geceleri, dört iskeleden iki yaka arasında yolcu taşıyacak. İlk gece seferi, yarın gece (28 Şubat 2020) yapılacak.

Yolculara kesintisiz ulaşım hizmeti vermeyi amaçlayan yeni uygulamaya göre, Kadıköy, Karaköy, Beşiktaş ve Üsküdar iskelelerinden cuma ve cumartesi geceleri seferler gerçekleştirilecek.

Vapur Gece Sefer ve Saatleri

Yerel kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/yerel/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel

Edremit Belediyesi’nden Sağlık Çalışanları İçin İş Birliği Protokolü

selman hasan arslan edremit belediyesi

Koronavirüs salgınına karşı risk altında bulunan sağlık çalışanlarına, ücretsiz konaklama hizmetinin sağlanması için yetkililer çalışmalarını sürdürüyor. Artan nüfusu ve kozmopolit yapısı sebebiyle Edremit’teki vakaların artma olasılığına karşı, Edremit Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İş birliği protokolüyle Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Belediyesi olarak toplum sağlığı adına belediyenin tüm imkanlarının seferber edileceğinin teminatını verdi. İlçe Sağlık Müdürü İbrahim Burak Can, Başkan Arslan’a destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Protokol ile risk grubu içerisinde yer alan sağlık çalışanları, belediyeye ait otellerde ücretsiz olarak konaklayabilecek.

Edremit Belediyesi: Her Türlü Desteği Vermeye Hazırız

Süreç boyunca ortaklaşa alınacak kararların görüşüldüğü toplantının ardından Başkan Arslan, “Bu zorlu günler gece gündüz bizim sağlığımız için kendi sağlıklarını hiçe sayan tüm sağlık personelimize bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Bu dönemde elimizden gelen her türlü desteği kendilerine vermeye hazırız. Yetkimiz dahilindeki tüm önlemleri güçlendireceğiz. Belediye ve tüm kurumlarla iş birliği içerisinde yurttaşlarımızın sağlığı için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre, Balıkesir’de toplam 87 koronavirüs vakası tespit edildi.

Edremit Belediyesi bünyesinde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların acil ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için Vefa Sosyal Destek Grubu da oluşturulmuştu.

Okumaya devam et