Connect with us

Video

Mansur Yavaş’tan Paylaşım Rekorları Kıran Konuşma: Maaşımızı Siz Ödüyorsunuz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş , katıldığı bir programda yaptığı konuşma ile sosyal medyanın gündemi oldu. “Bizim herhangi bir memurdan farkımız yok, maaşımızı da siz ödüyorsunuz.” diyen Yavaş’ın konuşması paylaşım rekorları kırdı.

Başkan Yavaş, konuşmasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak herhangi bir memurdan farkının olmadığını belirtirken, “Bunu özellikle anlatmak istiyorum. Biz sizin paranızı harcıyoruz ve devlet memuruyuz. Bakmayın kocaman sıfatlar yakıştırılmasına, protokolde oturulmasına. Bizim herhangi bir memurdan farkımız yok, maaşımızı da siz ödüyorsunuz. Yaptığımız bütün işlerin parası da sizden çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video

Kavga Devam Ediyor: ‘Engin Özkoç’un Adı Geçince İBB Meclisi Karıştı

ibb tevfik göksu

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a söylediği sözlerin ardından TBMM Genel Kurul’da çıkan tartışma, İBB Meclisi’nde de devam etti. İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Özkoç’a sert sözlerle yüklendi. CHP’li üyeler Göksu’nun açıklamalarına tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Mart ayı 1. Oturumu Saraçhane’de gerçekleştirildi. Oturumda söz alan Göksu, Engin Özkoç’u hedef alarak, “Dünyada 7 düvelle mücadele ederken bu ülkenin bazı vatandaşlarının ‘İdlib’de ne işiniz var’ demesi bu ülke adına utançtır. Geçtiğimiz toplantıda ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı anlamak için bu toprakların ruhuyla özdeş olmanız gerekir, bu toprakların tarihini bilmeniz gerekir. Recep Tayyip Erdoğan’ı anlamak için sevinciyle sevinmeniz, hüznüyle hüzünlenmeniz gerekir’ ifadelerini kullandı.

Tevfik Göksu: Cumhurbaşkanı’na Laf Etme Cüretini Nereden Alıyorlar?

Göksu sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Aziz İstanbullular Türkiye’nin 2. büyük meclisinde konuşuyoruz. Bu toprakların değerleriyle uzaktan yakından ilgisi olmadığını ortaya koyan CHP Grup Başkanvekili şahsın ülkemiz için büyük bir mücadele veren Cumhurbaşkanımızla ilgili bütün sözleri bu Meclis’ten tekrar tekrar kendisine iade ediyorum.

“Birgün katil Esed’e laf edemeyenler bu ülkenin askerine, Cumhurbaşkanı’na laf etme cüretini nereden alıyorlar? ‘Vatan haini nerede?’ denildiğinde ‘burada’ diyenler şurada dursun ‘Vatan sana canım feda’ diyenlere selam olsun.”

CHP’li Üyelerden Tepki

Konuşması sırasında Tevfik Göksu, CHP’li meclis üyelerinden tepki gördü. Ellerini sıralara vuran CHP’liler, masalara bırakılan Türk bayraklarını salladı.

Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili’nin “Değerli arkadaşlar, ben bu yaklaşımı kabul etmiyorum. Lütfen sıralarınıza oturun. Herkesi oturmaya davet ediyorum.” sözleri üzerine İBB Meclisi üyeleri yerine geçerek, oturuma devam edildi.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Okumaya devam et