Connect with us

Politika

CHP Kırklareli’nde Kadın Kolları Tek Listede Birleşti

chp kırklareli kadın kongre gül şengün

Cumhuriyet Halk Partisi kadın kolları il kongre takvimi tamamlandı. 14 Mart Cumartesi günü kadın kolları il kongresini gerçekleştiren illerden bir tanesi de Kırklareli oldu. Kongreye ortak aday olarak giren Gül Şengün, CHP Kırklareli Kadın Kolları Başkanı seçildi.

CHP Kadın Kolları Genel Merkezi’nin yayınlamış olduğu kongreler ve kurultay takvimine göre ilçe kadın kolları kongrelerinden sonra il kadın kolların kongreleri de tamamlandı. İl kongrelerinde il başkanı, il yönetim kurulunun asil ve yedek üyeleriyle birlikte illerden belirlenen kurultay delegelerinin seçimi gerçekleşti.

Kadın Kolları Başkanı Sevil Kaynak’tan Teşekkür Konuşması

CHP Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Kaynak, kongrede bulunanlara teşekkür konuşması yaparak, göreve yeni gelecek olan Kadın Kolları Başkan adayı Gül Şengün’e ve yönetim kuruluna başarılar diledi. Daha sonra Sevil Kaynak başkanlığındaki kadın kollarının faaliyet raporu okundu. Rapor okunduktan sonra katılan delegeler tarafından uzun süre alkış aldı.

Gül Şengün Yeni Başkan Seçildi

Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde gerçekleşen kongrede tek liste ile seçime gidildi. Gül Şengün’ün başkan adaylığındaki listede Kırklareli il genelini kapsayan bir yönetim kurulu listesinin oluşturulduğu ifade edildi. Kurultay delegesi olarak da Lüleburgaz Kadın Kolları Başkanı Güzeri Yılmazoğlu, Babaeski Kadın Kolları Başkanı Gül Bingöl ve Kırklareli Merkez’den İl Kadın Kolları Başkanı Gül Şengün kadın kolları kurultayında Kırklareli ilini temsil edecek.

İl Başkanı Alaadin Güncer: “Kadınlarımıza teşekkür ediyoruz”

CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kadınlarımız hem partimizin hem de ülkemizin geleceği için çok önemlidir. Kadınların söz sahibi olmadığı bir toplum hiçbir zaman ilerleme kaydedemez. Bizler, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara bakış açısının nasıl ve ne düzeyde önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. O yüzden kadınlarımızın özellikle siyasette aktif rol almasını önemsiyoruz. Bugün gerçekleşen kadın kolları kongremizde bir görev nöbeti değişikliği gerçekleşti. Bugüne kadar özverili çalışmalarda bulunan, partimizin bayrağını il genelinde başarılı bir şekilde taşıyan Sayın Sevil Kaynak başkanıma bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu tüm çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Görevi devir alan yeni dönem CHP Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı seçilen Sayın Gül Şengün’e ve yönetim kurulunda birlikte görev yapacağı tüm arkadaşlarına başarılar dilerim. Kırklareli İl Başkanı olarak şunu ifade etmeliyim ki, bizler her zaman kadınlarımızın yanında yer alacağız. Kadın örgütümüzün daha da güçlenmesi ve başarılı olması için elimizden geleni yapacağız”

CHP Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Fahrünnüsa Demirel’in kongre divan başkanlığını yaptığı kongreye, Milletvekilleri Vecdi Gündoğdu, Turabi Kayan, Belediye Başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri de katılım sağladı.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Yerel kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/yerel/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

‘İstanbul’un Kurtuluşu Sadece Sokağa Çıkma Yasağındadır’

TARIK BALYALI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyi Erdoğan’ın açıkladığı yeni tedbirlerin yeterli olamayacağını ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, “İstanbul’un kurtuluşu sadece sokağa çıkma yasağındadır” ifadelerini kullandı.

K2 Haber’e konuşarak İstanbul’da salgın çok hızlı bir şekilde yayıldığını belirten Balyalı, İBB yönetimi olarak bu konudaki görüşlerinin net olduğunun altını çizerek,  “Bunu engellemenin tek bir yöntemi var, o da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi” şeklinde konuştu.

Tarık Balyalı : İstanbul’da Salgın Çok Hızlı Bir Şekilde Yayılıyor

Balyalı, “İstanbul’da salgın çok hızlı bir şekilde yayılıyor ve bunu engellemenin tek bir yöntemi var. O da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi. bunun dışındaki bütün önlemler süreci uzatmaya ve daha fazla insanın hastalanıp ölmesine sebep olacaktır.” açıklamasında bulundu.

İstanbul’un Kurtuluşu Sadece Sokağa Çıkma Yasağındadır

İBB CHP Meclis Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni tedbirlerin ardından kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “İstanbul 16 milyonluk bir kent. Açıklanan yeni kurallar İstanbul’da salgının yayılmasına engel olamaz. SB’nının açıklamalarına göre son iki günde İstanbul’da salgının artış hızı %40’dır ve bir kişi 16 kişiye bulaştırmaktadır. İstanbul’un kurtuluşu sadece sokağa çıkma yasağındadır.” dedi.

İLGİLİ HABER –İmamoğlu’ndan Sert Tepki: İBB Devletin Ta Kendisidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin yeni tedbirleri açıklamıştı. İlk tedbir olarak 30 büyükşehire giriş çıkış kapatılmış, 20 yaş altına da sokağa çıkma yasağı getirilmişti.

Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları şöyleydi:

20 Yaş Altına Da Sokağa Çıkma Yasağı

Bu gece itibarıyla ülkemizin 30 büyükşehire ve akciğer hastalığı fazla görünen Zonguldak şehrimize araç girişini kapatıyoruz. Lojistik araçlar dışında giriş çıkış yapılamayacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlamasını da 20 yaş altına çektik. 1 Ocak 2000 doğumlulardan sonrası da bu geceden itibaren sokağa çıkamayacaktır.

Dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımız için de yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır. İnsanların toplu olarak çalışmaya devam ettiği iş yerlerinde benzer tedbirler alınacaktır.

 

Okumaya devam et