Connect with us

Politika

CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer’den Koronavirüs Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer, dünya genelini saran ve insan sağlığına tehdit oluşturmaya devam eden koroonavirüs salgınına karşı mücadele eden, halk sağlığı için zaman kavramı olmaksızın çalışan sağlık çalışanlarına, yerel anlamda özverili çalışmalarda bulunan belediye başkanlarına ve belediye personellerine teşekkür etti.

İl Başkanı Alaaddin Güncer’in süreçle ilgili yapmış olduğu açıklamadan öne çıkanlar şu şekilde:

“Panik Yapmadan, Yetkilileri Dinlemeliyiz”

“Dünya genelini saran ve hızla yayılarak tüm insanların sağlığına karşı tehdit oluşturan Korona Virüsü maalesef ki ülkemizde de yayılım gösteriyor. Karşı karşıya kalmış olduğumuz bu durum neticesinde yapmamız gereken ilk şey panik yapmadan sakin bir şekilde yetkililerin tavsiyelerine uymaktır. Özellikle “Sağlık Bakanlığı tarafından Korona Virüsüne Karşı 14 Altın Kurala” uyulması gerekmektedir.”

Alaaddin Güncer: “Sağlık Çalışanlarına Minettarız”

“Halkımızın sağlığı için zaman kavramı bulunmadan çalışan hekimlerimizden eczacılarımıza, hemşirelerimizden ambulans şoförlerine, hasta bakıcılarından temizlik işçilerimize kadar  tüm sağlık emekçilerimize bu süreçteki sabırlı ve özverili çalışmalarından dolayı minnettarız. Sağlık emekçilerimiz üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl Başkanı olarak örgütüm adına tüm sağlık çalışanlarımıza saygılarımızı sunuyor, kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

“Belediyelerimiz Gerekli Hassasiyetle Süreci Yürütmekte”

“Kırklareli ilimizde bilindiği üzere toplam 11 belediyeye sahibiz. Belediye Başkanlarımız bu süreçte gece-gündüz demeden üstün bir çaba içerisinde virüsün yayılmasını önlemek adına bir dizi tedbirler almaktadır. Özellikle sokak ve caddelerin dezenfektesinin yapılması, halkın kolayca ulaşabileceği yürüyüş alanlarındaki dezenfekte kutularının koyulması gibi çalışmalar bu sürecin hemen başında tüm belediyelerimizde yerine getirildi. Günlük rutin temizlik çalışmalarını normalin daha da üstünde devam ettiren belediyelerimizin tüm çalışmalarını takip ediyoruz. Halkımızın sağlığı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Belediye Başkanlarımıza ve belediye personellerimize çok teşekkür ederim.”

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Yerel kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/yerel/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

‘İstanbul’un Kurtuluşu Sadece Sokağa Çıkma Yasağındadır’

TARIK BALYALI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyi Erdoğan’ın açıkladığı yeni tedbirlerin yeterli olamayacağını ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, “İstanbul’un kurtuluşu sadece sokağa çıkma yasağındadır” ifadelerini kullandı.

K2 Haber’e konuşarak İstanbul’da salgın çok hızlı bir şekilde yayıldığını belirten Balyalı, İBB yönetimi olarak bu konudaki görüşlerinin net olduğunun altını çizerek,  “Bunu engellemenin tek bir yöntemi var, o da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi” şeklinde konuştu.

Tarık Balyalı : İstanbul’da Salgın Çok Hızlı Bir Şekilde Yayılıyor

Balyalı, “İstanbul’da salgın çok hızlı bir şekilde yayılıyor ve bunu engellemenin tek bir yöntemi var. O da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi. bunun dışındaki bütün önlemler süreci uzatmaya ve daha fazla insanın hastalanıp ölmesine sebep olacaktır.” açıklamasında bulundu.

İstanbul’un Kurtuluşu Sadece Sokağa Çıkma Yasağındadır

İBB CHP Meclis Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni tedbirlerin ardından kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “İstanbul 16 milyonluk bir kent. Açıklanan yeni kurallar İstanbul’da salgının yayılmasına engel olamaz. SB’nının açıklamalarına göre son iki günde İstanbul’da salgının artış hızı %40’dır ve bir kişi 16 kişiye bulaştırmaktadır. İstanbul’un kurtuluşu sadece sokağa çıkma yasağındadır.” dedi.

İLGİLİ HABER –İmamoğlu’ndan Sert Tepki: İBB Devletin Ta Kendisidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin yeni tedbirleri açıklamıştı. İlk tedbir olarak 30 büyükşehire giriş çıkış kapatılmış, 20 yaş altına da sokağa çıkma yasağı getirilmişti.

Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları şöyleydi:

20 Yaş Altına Da Sokağa Çıkma Yasağı

Bu gece itibarıyla ülkemizin 30 büyükşehire ve akciğer hastalığı fazla görünen Zonguldak şehrimize araç girişini kapatıyoruz. Lojistik araçlar dışında giriş çıkış yapılamayacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlamasını da 20 yaş altına çektik. 1 Ocak 2000 doğumlulardan sonrası da bu geceden itibaren sokağa çıkamayacaktır.

Dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımız için de yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır. İnsanların toplu olarak çalışmaya devam ettiği iş yerlerinde benzer tedbirler alınacaktır.

 

Okumaya devam et