Connect with us

Yerel

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat: Neyi Anlatamıyoruz, Anlamıyorum

rıza akpolat beşiktaş koronavirüs

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşın evde kalması için anons yaptı. Beşiktaş sahilinde anons aracıyla vatandaşları uyaran Başkan Akpolat, “Çok tehlikeli bir virüs bu. Yarın çok daha kötü tablolarla karşı karşıya kalmamamız için bütün herkesin evlerine dönmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de bütün vatandaşlara “Evde kal” çağrısı yapılırken, birçok vatandaş bu uyarıları dinlemiyor. Özellikle Beşiktaş sahil şeridindeki kalabalığa sosyal medyadan birçok tepki geldi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise Beşiktaş sahil şeridi boyunca otobüsten anons yaparak, virüse karşı herkesin evinde kalmasını ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasını istedi.

rıza akpolat beşiktaş koronavirüs

Başkan Akpolat anons sonrasında da şu açıklamaları yaptı:

“Günlerdir yapmış olduğumuz uyarılar netice vermiyor maalesef. Biz farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Dünya’da yaygınlaşmaya başladığı andan itibaren de Beşiktaş Belediyesi olarak risk alanı oluşturacak bütün yerleri dezenfekte etmeye başladık. Uyarılarımızı yapmaya başladık sonrasında. Türkiye’de de görülmeye başladıktan sonra kriz masamızı oluşturduk.  Burada 7 gün 24 saat boyunca bütün zamanımızı insanlara ayırdık. Bugün anons aracıyla çıktık ve görüyoruz ki bütün her yerde Bebek ve Beşiktaş sahilleri konuşuluyor. Buradaki yoğunluğu azaltmak için hem emniyet birimlerimiz, hem de biz üzerimize düşen sorumlulukları artırıyoruz. Anons aracımızla çıktık vatandaşları uyarıyoruz ve gerçekten gecemizi gündüzümüze katmış durumdayız. Evimize gitmiyoruz, çocuklarımızdan fedakarlık ediyoruz. Bütün vatandaşlarımızdan da bu duyarlılıkta olmasını istiyoruz. Çok tehlikeli bir virüs bu. Yarın çok daha kötü tablolarla karşı karşıya kalmamamız için bütün herkesin evlerine dönmesi gerekiyor. Zorunlu haller dışında evlerinde kalmaları gerekiyor. Bunu hem sevdiklerinin hem de kendi sağlıkları adına yapmak zorundalar. Sorumluluk sahibi insanlarız ve her bir vatandaşımızın sağlığı bizim için çok önemli.”

Rıza Akpolat: Lütfen Ama Lütfen Evde Kalın

Akpolat, sosyal medya hesabından da tepkisini dile getirdi. Salgına karşı büyük mücadele verdiklerini belirten Akpolat, “Sizi uyarmaktan daha önemli işlerimiz, desteğe ihtiyaç duyan yaşlılarımız var. Evinize dönün!” ifadelerini kullandı.

Yerel kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel

Edremit Belediyesi’nden Sağlık Çalışanları İçin İş Birliği Protokolü

selman hasan arslan edremit belediyesi

Koronavirüs salgınına karşı risk altında bulunan sağlık çalışanlarına, ücretsiz konaklama hizmetinin sağlanması için yetkililer çalışmalarını sürdürüyor. Artan nüfusu ve kozmopolit yapısı sebebiyle Edremit’teki vakaların artma olasılığına karşı, Edremit Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İş birliği protokolüyle Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Belediyesi olarak toplum sağlığı adına belediyenin tüm imkanlarının seferber edileceğinin teminatını verdi. İlçe Sağlık Müdürü İbrahim Burak Can, Başkan Arslan’a destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Protokol ile risk grubu içerisinde yer alan sağlık çalışanları, belediyeye ait otellerde ücretsiz olarak konaklayabilecek.

Edremit Belediyesi: Her Türlü Desteği Vermeye Hazırız

Süreç boyunca ortaklaşa alınacak kararların görüşüldüğü toplantının ardından Başkan Arslan, “Bu zorlu günler gece gündüz bizim sağlığımız için kendi sağlıklarını hiçe sayan tüm sağlık personelimize bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Bu dönemde elimizden gelen her türlü desteği kendilerine vermeye hazırız. Yetkimiz dahilindeki tüm önlemleri güçlendireceğiz. Belediye ve tüm kurumlarla iş birliği içerisinde yurttaşlarımızın sağlığı için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre, Balıkesir’de toplam 87 koronavirüs vakası tespit edildi.

Edremit Belediyesi bünyesinde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların acil ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için Vefa Sosyal Destek Grubu da oluşturulmuştu.

Okumaya devam et