Connect with us

Gündem

21 Yaşındaki Genç Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Chloe Middleton 21 yaşındaki genç

K2 Haber Merkezi – İngiltere’de 21 yaşındaki genç, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti. İsminin Chloe Middleton olduğu bildirilen 21 yaşındaki genç kadının hiçbir kronik rahatsızlığının olmadığı aktarıldı.

İngiltere’nin High Wycombe, Buckinghamshire bölgesinde yaşayan Chloe Middleton’ın annesi Diane Middleton, Facebook hesabından bir mesaj paylaşarak COVID-19’un herhangi bir virüs olduğunu düşünenleri uyardı.

Diane Middleton, “Bunu sadece bir virüs olduğunu düşünenler, lütfen tekrar düşünsün. 21 yaşındaki kızını kaybeden biri olarak konuşuyorum.” dedi.

Chloe Middleton’ın teyzesi Emily Mistry sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yeğeninin COskyVID-19 sebebiyle hayatını kaybettiğini ifade ederek Chloe’nin başka bir rahatsızlığının olmadığını belirtti.

Diğer haberler için:

Yılmaz Özdil: Sağlık Bakanı Açıklamıyor, Birini Ben Açıklayayım

http://k2haber.com.tr/2020/03/25/yilmaz-ozdil-saglik-bakani-aciklamiyor-birini-ben-aciklayayim/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Sosyal Medya Paylaşımı Cezalarının İnfazları Ağırlaşıyor

özgür urfa infaz paketi

Meclise sunulan çeşitli kanunlarda değişiklik öngören ‘İnfaz Paketi’ hakkında konuşan Avukat Özgür Urfa, özellikle sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek verilen cezaların infaz sürelerinde ciddi miktarda artış söz konusu olacağını belirtti.

Av. Özgür Urfa: Bu Düzenleme Geri Çekilmelidir

İfade özgürlüğü açısından ciddi ihlaller doğuracak bu düzenlemenin geri çekilmesi gerektiğini belirten Urfa, “Yurttaşların kendilerini ifade etmelerinin önünde ağır bir tehdit oluşturacak bu düzenleme sonucunda cezaevlerinde adli suçlulardan boşalan yerler siyasi paylaşım yapan kişilerle doldurulacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

K2 Haber’e konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Adalet İçin Hukukçular‘ndan Avukat Özgür Urfa, mevcut düzenlemede alınan cezanın infazı için 2/3 oranında koşullu salıverme süresi ve 1 yıllık denetimli serbestlik uygulaması mevcut olduğunu belirtti.

İLGİLİ HABER – Av. Yunus Emire: İşçi Ücretsiz İzni Reddetme Hakkına Sahip

2 Ya Da 3 Gün Cezaevinde Kalarak Cezasını İnfaz Ediyordu

Urfa, “1 yıl 3 ay hapis cezası alan bir kişi cezası ertelenmediği veya hükmün açıklanması geri bırakılmadığı durumda 2/3 koşullu salıverme (10 Ay) ve 1 yıl denetimli serbestlik uygulanınca sadece 2 ya da 3 gün cezaevinde kalarak cezasını infaz ediyordu.” şeklinde konuştu.

6 Ay Cezaevinde Geçirmesi Gerekecek

Yeni infaz paketinde ise koşullu salıverme oranının cezanın 1/2 si olarak, denetimli serbestliğin ise kalan sürenin 1/5 i olarak düzenlendiğini söyleyen Urfa, “Bu halde 1 yıl 3 ay cezası kesinleşen biri 1/2 koşullu salıverme ve 1/5 denetimli serbestlikle faydalansa dahi 6 ay cezaevinde geçirmesi gerekecek” dedi.

Twitter hesabından da açıklamalarda bulunan Avukat Özür Urfa’nın paylaşımları şöyle:

Okumaya devam et