Connect with us

Gündem

Ünlü İş İnsanından Koronavirüs İle Mücadele İçin 1 Milyon TL’lik Bağış

sadettin saran koronavirüs

K2 Haber Merkezi – Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de ölümlere yol açan koronavirüs (Covid-19) salgınının ortaya çıkarttığı olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran, 1 milyon TL’lik bağışta bulunduğunu açıkladı.

Bir açıklama yayınlayan Sadettin Saran, “İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde milletçe dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bu süreçte, tüm Türkiye’de günlerdir kahramanca hizmet veren sağlık çalışanlarımıza destek olmanın hepimizin görevi olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, Kırıkkale esnafına destek olmak amacıyla, bir de esnaf yardım paketi oluşturuyoruz. Saran Group olarak bu bağlamda, Sağlık Bakanlığımıza ve baba ocağımız Kırıkkale’nin esnafına destek olmak için, toplamda 1.000.000 TL tutarında bir kaynak ayırdığımızı saygıyla duyuruyoruz. Millet olarak, bu zor günleri de el birliğiyle, sevgiyle atlatacağız.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son açıkladığı rakamlara göre, Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ölüm sayısı 44, toplam vaka sayısı ise 1872.

sadettin saran koronavirüs

Sadettin Saran Kimdir?

1964 ABD, Denver doğumludur. Lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Saran, üniversite için ABD’ye yerleşmiştir. 1987’de Kentucky Üniversitesi’ni bitirip, makine mühendisi olmuş, Arkansas’ta Ensco Environmental Service’de teknik destek mühendisi olarak çalışmıştır.

1988’de Türkiye’ye dönüp, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na dış ilişkiler danışmanı olarak girmiştir. 1989’da Saran International’ı kurup, kendi işini yapmaya başlamıştır. 1990-95 döneminde Ankara’da Martin Marietta International’ın Genel Müdürlüğü’nü yürütmüş daha sonra buradan da ayrılıp, kendi işlerinin başına dönmüştür.

Sporla arası oldukça iyi olan Sadettin Saran, 1984-85 yıllarında da Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığı yapmıştır. Saran’ın Türkiye 50 metre serbest yüzme rekoru bulunmaktadır.

Gündem kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/gundem/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Sosyal Medya Paylaşımı Cezalarının İnfazları Ağırlaşıyor

özgür urfa infaz paketi

Meclise sunulan çeşitli kanunlarda değişiklik öngören ‘İnfaz Paketi’ hakkında konuşan Avukat Özgür Urfa, özellikle sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek verilen cezaların infaz sürelerinde ciddi miktarda artış söz konusu olacağını belirtti.

Av. Özgür Urfa: Bu Düzenleme Geri Çekilmelidir

İfade özgürlüğü açısından ciddi ihlaller doğuracak bu düzenlemenin geri çekilmesi gerektiğini belirten Urfa, “Yurttaşların kendilerini ifade etmelerinin önünde ağır bir tehdit oluşturacak bu düzenleme sonucunda cezaevlerinde adli suçlulardan boşalan yerler siyasi paylaşım yapan kişilerle doldurulacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

K2 Haber’e konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Adalet İçin Hukukçular‘ndan Avukat Özgür Urfa, mevcut düzenlemede alınan cezanın infazı için 2/3 oranında koşullu salıverme süresi ve 1 yıllık denetimli serbestlik uygulaması mevcut olduğunu belirtti.

İLGİLİ HABER – Av. Yunus Emire: İşçi Ücretsiz İzni Reddetme Hakkına Sahip

2 Ya Da 3 Gün Cezaevinde Kalarak Cezasını İnfaz Ediyordu

Urfa, “1 yıl 3 ay hapis cezası alan bir kişi cezası ertelenmediği veya hükmün açıklanması geri bırakılmadığı durumda 2/3 koşullu salıverme (10 Ay) ve 1 yıl denetimli serbestlik uygulanınca sadece 2 ya da 3 gün cezaevinde kalarak cezasını infaz ediyordu.” şeklinde konuştu.

6 Ay Cezaevinde Geçirmesi Gerekecek

Yeni infaz paketinde ise koşullu salıverme oranının cezanın 1/2 si olarak, denetimli serbestliğin ise kalan sürenin 1/5 i olarak düzenlendiğini söyleyen Urfa, “Bu halde 1 yıl 3 ay cezası kesinleşen biri 1/2 koşullu salıverme ve 1/5 denetimli serbestlikle faydalansa dahi 6 ay cezaevinde geçirmesi gerekecek” dedi.

Twitter hesabından da açıklamalarda bulunan Avukat Özür Urfa’nın paylaşımları şöyle:

Okumaya devam et