Connect with us

Kültür

Fransa’dan Gençlere Yönelik Kültür Sanat Hamlesi: Pass Culture

Fransa Kültür Sanat Pass Culture

Fransa Hükümeti gençlerin kültür sanat faaliyetlerine katılımını arttırabilmek için bir uygulama projesi geliştirdi: Pass Culture

Fransa’daki gençlerin daha fazla kültür sanat deneyimi edinmesini hedefleyen Fransa hükümeti, Fransa Başkanı Emmanuel Macron’un da vaatleri arasında bulunan Pass Cultere isimli telefon uygulamasını hayata geçidi.

18 Yaşındaki Gençlere 500 Avro Değerinde Kredi

Hükümet, Pass Culture uygulamasını telefonuna yükleyen 18 yaşındaki gençlerin uygulama hesaplarına 500 Avro değerinde kredi yükleyecek. Gençler uygulama hesaplarına yüklenen bu krediyi sinema, konser, tiyatro gibi kültür sanat faaliyetlerinde kullanabilirken, kitap, albüm, film veya müzik aleti de satın alabilecekler.

Hedef 2019’da Tüm Ülke Çapında Faaliyete Geçmek

Uyguluma şu an yalnızca Seine-Saint-Denis, Hérault, Bas-Rhin ve Guyane bölgelerinde test aşamasında ancak başarılı olması durumunda, 2019 başlarından itibaren tüm ülke çapında faaliyete geçilmesi planlanıyor. Uygulama herkesin erişimine açıkken, 500 Avro değerindeki kredi yalnızca 18 yaşında olan gençlere verilecek.

Sosyal Platform Özelliği De Bulunuyor

Uygulama yalnızca kültür sanat faaliyetlerine ilişkin olarak kullanılmıyor. Aynı zamanda uygulama, kullanıcılarına Tinder’daki gibi belirli mesafe içinde birbirlerini görebilme ve iletişim kurabilme imkanı da sağlıyor. Uygulama bu yönüyle sosyal bir platform görevi de üstlenmiş oluyor.

Kültür Sanat kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.