Bizi Takip Edin

Gündem

AKOM İstanbul İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı: Trafiğe Çıkmayın

akom yağış istanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul’da beklenen yağış konusunda bir uyarı yayınladı. AKOM’dan yapılan açıklamaya göre, ​vatandaşların zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamaları, çıkmaları gerektiği durumda ise toplu taşıma araçlarının kullanılması istendi.

AKOM’dan yapılan açıklama şu şekilde:

AKOM: Yağışlar Akşam Saatlerinden İtibaren Şiddetini Arttıracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda İstanbul’da bugün öğle saatlerinden itibaren il genelinde gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

Yağışların akşam saatlerinden itibaren şiddetini arttırması ve Cuma günü akşam saatlerine kadar çok kuvvetli, kuzey bölgelerimizde ise şiddetli 60-90 kg/m2 yağışların olacağı tahmin ediliyor.

Yapılan meteorolojik uyarı doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldı. İtfaiye, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, İSKİ, Zabıta, Atık Yönetimi, Park Bahçeler Daire Başkanlığı, İBB Trafik Müdürlüğü, 153 İBB Yerinde Çözüm Ekipleri kritik noktalarda muhtemel göllenmelere karşı alarma geçti. Ekipler ana arterlerde yollarda kanal temizleme, mazgal açma çalışmalarını sürdürüyor. İlçe Belediye Başkanlıkları da bilgilendirilerek tedbir almaları istendi.

Su Baskın İhbarları İçin 153 Beyaz Masa ve İtfaiye 110 Aranabilir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri 3.865 Personel, 1.670 Araç ve İş makinesi, 385 Motopomp, 269 Jeneratör, 411 dalgıç Pompa ile 24 saat esasına göre alarmda olacak.

AKOM tüm birim sorumluların toplayarak kriz yönetimi oluşturdu. Kamera takibi ve gelen ihbarlar doğrultunda ekipler sorunlu bölgelere sevk edilecekler.

Vatandaşlarımız muhtemel su baskınları ihbarı için 153 Beyaz Masa ve İtfaiye 110’u arayabilir. Vatandaşların zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları, toplu taşım araçlarını kullanmaları, zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamaları öneriliyor.”

Gündem kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/gundem/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.