Bizi Takip Edin

Politika

Yerel Seçimler: MHP, İstanbul’da Aday Çıkartmayacak

mhp devlet bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Aday çıkartıp, belediye başkanlığını kazanamayacağınız yerde bir aday çıkarıp, ‘bizim de adayımız var’ demenin bir manası var mı? MHP İstanbul’da bir aday çıkartarak, kendi kendini kandırarak, Türk siyasetinde varlığını devam ettiremez. Ama ilçelerinde bizim de aday çıkartacağımız yerler var” ifadelerini kullandı. Bahçeli, Ankara ve İzmir’in ise müzakerelerde belli olacağını, üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya gelen Bahçeli, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Rekabet, İttifakı Zedelemez

Bahçeli, MHP’nin ve AK Parti’nin her ikisinin de güçlü olduğu illerde aynı anda aday çıkarmanın ittifakı etkileyip etkilemeyeceğine ilişkin ise, “Rekabet ittifakı zedelemez. Bu bir seçimdir. Bizim çıkardığımız yerlerde onlar da çıkarabilir. Hadi gelin burada beraber bir aday etrafında bütünleşelim denilebilir… Efendim, ‘ittifak sallanıyor’ yazmış gazeteler. İttifak mısır püsküllü değil ki en ufak bir rüzgârda sallansın. Yel kayadan bir şey almaz” şeklinde konuştu.

Af Teklifi 24 Eylül’de Meclise Sunulacak

MHP’nin af önerisine ilişkin de açıklamalarda bulunan Bahçeli, bu konuda AK Parti ile anlaşamamaları durumunda da ittifakın zarar görmeyeceğini söyledi. Bahçeli, “Onlar ayrı şeyler. İttifak bunların varlığı üzerine kurulmuş değil ki ayrışma olsun” dedi. Bahçeli, merak konusu olan af teklifini de 24 Eylül Pazartesi günü Meclis’e sunacaklarını açıkladı.

CHP, İş Bankası’ndaki Hisselerini İade Etmelidir

CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin Hazine’ye devriyle ilgili polemiğe de açıklama getiren Bahçeli, “CHP’nin Atatürk’ün mirası diye nitelendirilen yüzde 28’i Türk milletine iade etmesi lazım. Atatürk’ün gerçek varisi Türk milletidir. Bunun için CHP’den izin almalarına gerek yok değişik yöntemlerle yapılabilir” diye konuştu.

Uçak Hibesini Kabul Etmemesi Gerekirdi

Katar Emirinin uçak hibe etmesine yönelik eleştiriler de sorulan Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti devleti hediye, hibe kabul etmez. Recep Tayyip Erdoğan’ın da bunu kabul etmemesi gerekirdi” dedi.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.