Bizi Takip Edin

Politika

Muharrem İnce: “Eğilim Yoklaması Olursa İstanbul’da Yarışa Gireceğim”

imza sayısı muharrem ince

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayı olan ve parti içinde genel başkanlık mücadelesini sürdüren Muharrem İnce ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimler gündemli olarak bir görüşme gerçekleştirdi. Uzun zamandır bir araya gelmeyen ikilinin görüşmesi yaklaşık 40 dakika sürdü.

Muharrem İnce’nin görüşme sonrası yaptığı açıklamadan öne çıkanlar şu şekilde:

Örgütü Harekete Geçirirsek, Benim Adayım Bu Derlerse Başarılı Oluruz

Kaygılarımı, bazı illerde gördüklerimi anlattım. Partimin yanında olduğumu söyledim. Var gücümüzle çalışacağımızı söyledim.

Bu yerel seçimlerde birlikte çalışacağız, başarılı olabilmek için var gücümüzle çalışacağımızı anlattım. 89’da yaptığımız gibi örgütü dikkate almamız gerektiğini aktardım. 89’da ne yapmıştık. Sayın Nurettin Sözen İstanbul’da tek adaydı. Tek aday olmasına rağmen ön seçime girmişti. Tek kişi olarak sandıktan çıkınca, seçimi de almıştı. Bunun doğru olacağını kendisine anlattım.

Ön seçim ya da aday yoklaması hakim gözetiminde yapılır. Seçime 45 gün kala yapılır. Buna gerek yoktur. Daha kolayı vardır, eğilim yoklaması. Hakime gerek yoktur. 130 gün varken bu yapılabilir. Ben bunun doğru olduğunu düşünüyorum. Örgütü harekete geçirirsek, benim adayım bu derlerse başarılı oluruz. Genel Başkan düşüneceğini söyledi.” dedi.

Eğilim Yoklaması Olursa Yarışa Gireceğim

51 günde 13 vilayete gidemedik. Şimdiden sandık koyalım. Üyelerimiz karar versin kimin aday olacağına. Örgütü harekete geçirsek başarılı oluruz. Bunları Sayın Genel Başkan’a aktardım. İllerden tekrar görüş istediklerini söyledi Sayın Genel Başkan. Muharrem İnce kendine koltuk derinde değil, Türkiye derdindeyim. Sandık olmaz da gel aday ol derlerse asla aday değilim. Eğilim yoklaması olursa İstanbul’da yarışa gireceğim.

Örgütün belirlediği aday miting yapabilmeli. Onun için acele etmemiz gerektiğini düşünüyorum örgütün gücünü arkasına alacak belediye başkan adaylarının başarılı olacağını düşünüyorum.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.