Bizi Takip Edin

Politika

Yerel Seçimler: CHP’de İstanbul İçin Ekrem İmamoğlu Sesleri

ekrem imamoğlu

Yerel seçimler yaklaşırken, İstanbul için siyasi partilerin çalışmaları yoğunlaşıyor. AK Parti’nin İstanbul adaylığı için TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a kesin gözü ile bakılırken, CHP’de İstanbul için Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu isminin tekrar ön planda olduğu iddia ediliyor.

Habertürk yazarı Esra Boğazlıyan’ın haberine göre; İmamoğlu yarın sabah İstanbul’daki CHP’li ilçe belediye başkanları ile adaylık değerlendirme toplantısı gerçekleştirecek. Genel Merkezin de İmamoğlu’ndan yana tavır aldığı belirtiliyor.

Ahmet Hakan’dan İmamoğlu Yazısı

Hürriyet Gazeyetesi Yazarı Ahmet Hakan’da bugün köşesinde Ekrem İmamoğlu’nun adaylığına yer verdi. Hakan’ın yazısı şu şekilde:

“Üç gündür CHP çevrelerinden şu cümleleri işitiyorum: CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu olacak. Kemal Kılıçdaroğlu son kararını verdi. Ne Muharrem İnce, ne Gürsel Tekin, ne de İlhan Kesici… Aday kesinlikle Ekrem İmamoğlu…

Kimdir Ekrem İmamoğlu?

Beylikdüzü Belediyesi’ni AK Parti’nin elinden hem de fark atarak almıştır. Kampanya yapmakta mahirdir, organizasyonda iyidir. Önyargısızlık şampiyonudur: Girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmamıştır. Merkez sağ seçmenin asla yadırgamayacağı bir CHP’lidir. Müteahhitlik geçmişi vardır ama hakkında pek şaibe yoktur. Genç kesimi etkileme kapasitesi yüksektir. İdeolojiden uzaktır, hizmet odaklıdır. Fakat bütün bunlara rağmen… Ekrem İmamoğlu gibi epey yerelde kalmış bir ismi, Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım’ın karşısına çıkarmak… Kemal Kılıçdaroğlu açısından hayli büyük bir risk.

Eğer gerçekten de Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu isminde karar kıldıysa… Kendisini şu iki şıktan biri beklemektedir:

BİR: İmamoğlu kaybederse… Kemal Kılıçdaroğlu da büyük kaybedecektir.

İKİ: İmamoğlu kazanırsa… Kemal Kılıçdaroğlu da büyük kazanacaktır.

Ortası yoktur yani.”

Abdülkadir Selvi: Ekrem İmamoğlu İşi Bitmek Üzere

Bir diğer Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi ise Ekrem İmamoğlu’nun adaylığının bitmek üzere olduğunu yazdı. Selvi yazısında; “İstanbul’da ise Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu adaylığa çok yakın. Kılıçdaroğlu ile ikinci bir görüşme yapacaklar. İstanbul’da yoğun bir şekilde çalışan Gürsel Tekin’e üzüleceği bir haberim olacak, Ekrem İmamoğlu işi bitmek üzere.” ifadelerini kullandı.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.