Connect with us

Startup

AloTech, Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’dan Yatırım Aldı

AloTech nevzat aydın

Çağrı merkezi altyapı sistemi AloTech, Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’dan yatırım aldığını duyurdu. Aldığı son yatırım ile beraber AloTech, 8 milyon dolar değerlemeye ulaştı. Şirket aldığı yatırımı, sistemini dünyaya tanıtmak ve ABD’de başlattığı SaaS satıcı kanalının ağını genişletmek için kullanacağını belirtti.

Bir açıklama yapan Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, “Geliştirdikleri teknoloji ve kendi pazarında sağladığı başarı ile yurt dışında ciddi büyüme potansiyeline sahip az sayıdaki Türk girişimlerinden biri olduğunu” ifade etti.

Geliştirilen Teknoloji Dünya’da İlk ve Tek

AloTech CEO’su Cenk Soyak ise sahip oldukları ileri teknoloji altyapısı sayesinde yurt dışında birçok büyüme fırsatını barındırıyor olmasının yapılan yatırımların en önemli sebeplerinden biri olduğunu açıkladı. Dünyanın en büyük çağrı merkezi fuarlarından birinde yer alacaklarını ve şirketlerini tüm dünyaya tanıtacaklarını dile getiren Soyak, aynı zamanda tüm dünyaya yayılacak bir bayi – entegratör zincirini oluşturma projelerine başlayacaklarını belirtti.

Kurucu Ortak ve CTO İdris Avcı ise geliştirdikleri teknolojinin tüm dünyada ilk ve tek olduğunu belirtti.

Kaynak: Webrazzi

Startup kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/startup/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir