Connect with us

Politika

Türkiye’nin Beklediği An: Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı

ekrem imamoğlu mazbata

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Seçim Kurulu’nda mazbatasını aldı.

İmamoğlu, Anadolu Efes – Barcelona Basket Maçında

Bugün mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Ekrem İmamoğlu, Anadolu Efes’in Barcelona ile oynadığı basketbol maçını izlemeye gitti.

İmamoğlu, Saraçhane’de Yurttaşlara Seslendi

Mazbatayı alıp, devir teslimi gerçekleştiren İmamoğlu, Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediye Binası önünde yurttaşlara seslendi.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Bu şehre, bu güzel insanlara barış getiriyoruz barış. Bu güzel insanlara sevgiyi getiriyoruz. Herkesi selamlıyorum. Bu şehirde yaşayanları selamlıyorum. Türkü, Laz’ı, Kürt’ü selamlıyorum. Bu şehrin müslümanlarını, alevilerini, sünnilerini, hristiyanlarını, Ermenilerini selamlıyorum. Bu güzel şehirde yaşayan herkesi selamlıyorum. Hoş geldin İstanbul. Asla vazgeçmedik. Haktan, hukuktan ve adaletten asla vazgeçmedik. Bu şehrin vicdanından, ahlak ve adalet duygusundan asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.

Barıştan vazgeçmedik, bu dünyada evrensel hangi değer varsa ondan vazgeçmedik. Güzel hemşehirilerim bu güzel şehrin ve ülkenin kurucu değerlerinden vazgeçmedik. Cumhuriyet’ten vazgeçmedik. Bu millete olan inancımızdan vazgeçmedik. Mustafa Kemal Atatürk’ten vazgeçmedik.

Ben kendimi bu şehrin bebeklerine, çocuklarına, gençlerine, kadınlarına adayacağım. Kıymetli hemşehrilerim, sokaklarda meydanlarda hep anlattık birbirimize gülümseyeceğiz. Artık ötekisi yok. Bu şehrin kaymak tabakası artık vatandaş. Bu şehrin nimetlerini ganimet yapmak yok. Bu şehrin nimetlerini paylaşmak var. Kimsenin hakkını yemedim kimseye de hakkınızı yedirmeyeceğim.

Esas olan bu şehre, bu dünyaya hizmet. Kendine, kişiye, partilere hizmeti reddediyoruz. Biz bu ülkenin ve şehrin insanına hizmet etmeye geliyoruz. Biz herkese hizmet edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partililere, İYİ Partilere AK Partililere, MHP’lilere, HDP’lilere, Saadet Partililere hizmet edeceğim. Bu şehir için herkes teminat olacak. Ben hiçbir insanımı ayırt etmeyeceğim.

Bu şehrin çocukları benim çocuklarım. Bu şehrin gençleri benim gençlerim. Ben onlarla arkadaş olmaya geliyorum. Bu şehir kadın dostu bir şehir olacak. Benim elim sizin elinizde olacak her zaman. Değerli hemşehrilerim ben de sizden bir söz istiyorum. Ben bir gün hata yapabilirim. Tabiri caizse ayağım tökezleyip yere düşebilirim. Benim elimden tutup 16 milyon insan olarak ayağa kaldırmaya var mısınız? Ben sizin yol arkadaşınız olmaya geldim.

Bu 17 günde özellikle sandık başında bekleyen demokrasi nöbetçilerine, beni bu süreçte yalnız bırakmayan genel başkan vekillerime, milletvekillerime teşekkür ediyorum. Beni bu şekilde sizlerle buluşturan, tanıştıran partime teşekkür ediyorum. Partimin genel başkanına, tüm ilgisiyle tüm güveniyle Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum.

Tüm destekleriyle ittifakımız olan ve yanımda her zaman dim dik duran İyi Parti’ye teşekkür ediyorum. Ve çok kıymetli Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür ediyorum.

Hem Canan Hanım’a hem Buğra Bey’e teşekkür ediyorum. Oy versin vermesin bu şehirde bütün yaşayanlara teşekkür ediyorum.

Bu şehri sanatla üretimle, bilimle buluşturacağız. Sizleri boş işlerle meşgul etmeyeceğiz. Çok çalışmamız lazım. Her birinizin emeğine, tecrübesine mutlak ihtiyacımız var. Size en demokrat belediye başkanlığını vaat ediyorum. Buradan evinize giderken, yolda güler yüzlü, neşeli, coşkulu ve umutlu şekilde her gördüğünüze deyin ki; İstanbul’a yeni bir başlangıç geldi.

Ben yola çıkarken demiştim ki beni çok seveceksiniz. Sözümde durdum mu? Görevlerimizi yerine getirdikten sonra bir kez daha Anıtkabir’e gideceğiz.

İmamoğlu, Mevlüt Uysal’dan Görevi Devraldı

İmamoğlu, Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Binası’nda Mevlüt Uysal’dan devir teslim işlemini gerçekleştirdi.

İlk Durak Çağlayan Adliyesi İstanbul İl Seçim Kuruluydu

Maltepe’deki bin 89 sandıktaki yeniden sayım işleminin sona ermesinden sonra, Maltepe İlçe Seçim Kurulu birleştirme tutanaklarını İstanbul İl Seçim Kuruluna teslim etti. Birleştirme tutanaklarının Çağlayan Adliyesi’ndeki il seçim kuruluna ulaşmasının ardından CHP Milletvekilleri ve yöneticileri Çağlayan Adliyesi’nde toplandı.

Ekrem İmamoğlu’nun basın bürosundan yapılan açıklamada da “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu birleştirme tutanağının tamamlanması ve sürecin sona ermesi ile mazbatasını almak üzere bir süre sonra Çağlayan adliyesinde olacaktır. Değerli basın mensuplarının bilgisine sunulur” denildi.

Meral Akşener: Milletimizin Oyunu Namus Kabul Edip, Sonuna Kadar Savunmuştur

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Twitter hesabından, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu kardeşim, 17 gündür yapılan masa oyunlarına boyun eğmemiş ve milletimizin oyunu namus kabul edip, sonuna kadar savunmuştur. Kendisini bir kere daha tebrik ediyorum.” dedi.

Mansur Yavaş’tan Tebrik Mesajı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Twitter hesabından tebrik etti. Yavaş,”Şehrine bereket ve huzur getirecek, kadim İstanbul için 5 yıl boyunca yorulmadan çalışacağına inandığım, değerli kardeşim Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanlığı görevini kutluyorum.” ifadelerini kullandı

Kaftancıoğlu’ndan Mazbata Paylaşımı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Twitter hesabından mazbata paylaşımı yaptı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı Yazılı Açıklama İle Duyurmuştu

CHP İstanbul İl Başkanlığı, yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada, “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu saat 16.00’da Çağlayan Adliyesi’nde bulunan İstanbul İl Seçim Kurulu’nda mazbatasını alacaktır” ifadeleri kullanıldı.

chp istanbul mazbata

İşte Seçim Kurulunun Düzenlendiği İl Sonuç Birleştirme Tutanağı

 

birleştirme tutanağı

İstanbul Adliyesindeki İl Seçim Kuruluna gelen, CHP adına seçim işlerini takip eden avukat Mehmet Süleyman Türker, il seçim sonuçlarına ilişkin birleştirme tutanaklarını basın mensuplarıyla paylaştı. Tutanağa göre, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için 4 milyon 169 bin 765, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım için 4 milyon 156 bin 36 oy kullanıldı.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.