Connect with us

Ekoloji

Vegan Festivali Komitesi’nden Semercioğlu’nun İddiasına Yanıt

didi vegan festivali komitesi

Cengiz Semercioğlu’nun Didim’de gerçekleşen VegFestile ilgili köşe yazısında, festivale katılan 30 gazeteci festivalin ardından kebapçıya götürüldüğünü iddia etmişti. Bu iddia üzerine Didim Vegan Festivali Komitesi bir açıklama yayınladı. Açıklamada bu çarpıtmanın asılsız olduğu belirtildi.

Çığır Açan Vegan Belgeseli: The Game Changers 

Didim Vegan Festivali Komitesi’nin Açıklaması

“Cengiz Semercioğlu tarafından 23.04.2019 tarihinde yazılan köşe yazısındaki “vegan festivalinde kebap yedirdiler” başlığı altında yazılanlardan derin bir üzüntü ve şaşkınlık içinde haberdar olmuş bulunuyoruz.

Cengiz Semercioğlu’nun yazısında belirttiği gazeteci ve influencer grubu vegan festival tanıtımı ile ilgili bir çalışma yürütmemiştir. Bahsi geçen grup festival döneminde Didim tanıtımı için bölgede bulunan ve Didim tanıtımı kapsamında festivale de uğramış bir gruptur. Bu grubun gezi planlaması ve yeme-içme organizasyonu festival organizatörleri tarafından değil, tamamen farklı kişilerce yapılmıştır. Dolayısıyla vegan festival tanıtımı için bölgeye gelen ekibe kebap yedirildiği konusundaki çarpıtma son derece üzücü olmakla birlikte asılsızdır.

Dünya Vegan Günü: İnsanlar Neden Vegan Oluyorlar?

Birçok vegan katılımcının, vegan sanatçının, vegan uzmanın ve vegan aktivistin emek verdiği; veganlık konusunda değerli bilgilerin ve deneyimlerin paylaşıldığı bir festival için kendisi vegan olmayan ve festivale katılmamış bir gazeteci tarafından bu satırların kaleme alınmış olmasından dolayı büyük üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz.”

Belediye Başkanı 

Ahmet Deniz Atabay

Vegan Festival Komitesi Üyeleri

Zülal Kalkandelen, Tuğçe Madayanti Dizici, Kevser Başkara, Yusuf Emre Yalçın, Melike Dede

Peki, Bu Veganlık Dedikleri Nedir?

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir