Connect with us

Kültür

7. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödüllerini Kazananlar Belirlendi

ekin yazın dostları

7. Ekin Yazın Dostları tiyatro ödüllerini kazananlar belirlendi. Bu yıl, seçkide yer alan 102 oyunun tümü seçici kurul tarafından izlendi ve 20 dalda değerlendirildi. Ödüller, 28 Mayıs 2019 Salı akşamı 20:30’da Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende sahiplerini bulacak.

Bu yıl Küçük Salon Oyun ve Küçük Salon Erkek Oyuncu dallarındaki ödüller iki aday arasında paylaştırılmıştır. Genç yetenek ödülü ise dört oyuncuya verilmiştir.

Seçici kurul, 30 kişiden oluşan “Ekin Yazın Dostları Seyircileri” grubuna  7 oyun önermiştir. Bu oyunlar grup  tarafından toplu olarak izlendikten sonra sanatçılarla tartışılmıştır. Grup yıl sonunda bir değerlendirme yaparak “Ekin Yazın Dostları Seyircileri Ödülünü” belirlemiştir.

Seçici kurul şu isimlerden oluşmaktadır: Aysel Sakarya, Nurdan Ergil, Aydın Ergil, Saime Alkan, Nevzat Yıldıran ve Nursen Öztürk

Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri 2013’den Beri Veriliyor

2013’de verilmeye başlayan tiyatro ödülleri, seçici kurulun yıl içinde izlediği ve en çok beğendiği sanatçı ve oyunların adlarını tiyatro tarihinin sayfalarına yazmak için verilmektedir. 2008’den bu yana her tiyatro sezonunda buluşarak, önceden belirlenen oyunlar tartışılmaktadır. Toplantılara, oyunlarda yer alan sanatçılar da davet edilmektedir.

Kültür kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir