Connect with us

Politika

Muharrem İnce: Bu Seçimde Şaibe Yoktur, Şaibe YSK’dadır

muharrem ince ekrem imamoğlu

CHP’nin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak YSK’nın iptal kararıyla mazbatası alınan CHP’li Ekrem İmamoğlu ile birlikteydi.

Cuma namazını Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii’nde kılan ikili, namazın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

23 Nisan’da yenilenecek İBB Başkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı olan Binali Yıldırım, YSK’nın seçimi iptal etme kararını değerlendirirken, “Asıl mağdur edilen benim. 31 Mart’ta gasp edilen oyların hesabını 23 Nisan’da soracağız” demişti.

Yıldırım’ın ifadeleri sorulan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bir daha karşılaştığınızda sorun, acaba kendi söylediklerine kendisi inanıyor mu diye? Ben inandığını düşünmüyorum. Neyin gaspı, hangi gerekçe? Millet görüyor zaten bence şu an söylediklerine kendisi de inanmıyordur. Mağduriyet kavramı da şöyle; Belki aday olmakla mağdur olmuş olabilir.”

İnce: Bu Seçimde Şaibe Yoktur, Şaibe YSK’dadır

Ziyaret sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan İnce, “İstanbul seçiminin galibi bellidir. Bu seçimde şaibe yoktur; şaibe YSK’dadır, yargıdadır.” ifadelerini kullandı.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir