Connect with us

Kültür

BluTV’den Yeni Fragman: Behzat Ç Son Sürat Geliyor

behzat ç yeni sezon fragman BluTV

Behzat Ç’nin yeni sezonundan fragmanlar gelmeye başladı. BluTV sosyal medya hesaplarından paylaştığı fragmanda, ‘Ercüment Çözer’ karaketeri ile oyunculuğu hafızalara kazınan Nejat İşler’in yer aldığı görüntüler de yer alıyor.

Henüz dizinin yayın tarihi belirtilmiş değil. Projenin gelecek ay internette yayınlanması bekleniyor.

İşte O Fragman

 

Yönetmenliğini Serdar Akan’ın üstlendiği Betzat Ç.’nin oyuncu kadrosunda Behzat Ç. yeniden Erdal Beşikçioğlu ile hayat bulurken, ‘Hayalet’ karakterini İnanç Konukçu oynuyor. Behzat’ın abisi rolünü de geçmiş sezonlarda olduğu gibi yine Ege Aydan canlandırıyor.

Yeni sezonda 40’ar dakikadan oluşan 9 bölüm BluTV izleyicilerine sunulacak.

Emrah Serbes’in Aynı İsimli Romanından Esinlenerek Hazırlanmıştı

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Emrah Serbes’in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanmış bir diziydi. Dizinin ilk bölümü 19 Eylül 2010 Pazar günü Star TV’de yayımlanmıştı. 96 bölüm süren dizi, 2013’te yayınlarına son vermişti.

Kültür kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür

Rint Tiyatro’dan ‘Koronavirüs’ Günleri İçin Özel Etkinlik: Evde Okumalar

rin tiyatro evden okumalar tuğçe tanış

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınının Türkiye’de de görülmesinden sonra, alınan önlemler doğrultusunda özel tiyatro sahneleri kapılarını kapatmak, mekân sahibi olmayan özel tiyatrolar ise oyunlarına ara vermek zorunda kaldılar. Rint tiyatro da insanların evinden çıkamadığı bu dönemde, özel bir etkinlik ile seyircileri ile buluşmaya çalışıyor.

Özel tiyatrolar bu zamanda biraz olsun moral vermek ve insanları tiyatrodan mahrum bırakmamak için, online platformlar ile seyircileri ile buluşmaya çabalıyor. Tiyatrolar nisan ayına sezonu tamamlayamayan oyunlar, şimdilik verilemeyen ödüller ve dijitalden erişime açılan oyunlarla giriyor. Pek çok topluluk ya da sanatçı, oyunlarını ya da gerçekleştirdiği etkinlikleri ekran aracılığıyla seyircileriyle buluşturuyor.

Rint Tiyatro: ‘Evde Okumalar’

Bu süreçteki üretimlerden birisi de 2018 yılında bağımsız ve profesyonel bir tiyatro olarak kurulan Rint Tiyatro’nun “Evde Okumalar”ı oldu. Yürütücülüğünü tiyatronun kurucularından Polat Yıldız’ın yaptığı ve süreç boyunca devam edecek olan okuma günleri; evden kısa oyun, öykü ve anlatı okumaları ile Rint Tiyatro’nun Instagram hesabından yayınlanıyor.

Nezihe Meriç’in Vasiyeti “Korsan Çıkmazı” Oyunu ile Yerine Getiriliyor

Rint Tiyatro’nun ‘Evde Okumalar’ında şu ana kadar Cansu Gültekin, Naz Göktan, Fatih Sönmez, Burcu Halaçoğlu, Tuğçe Tanış gibi değerli isimlerle okumalar yaptı.

Rint Tiyatro Hakkında

Rint Tiyatro, 2018’de “Korsan Çıkmazı” ekibi tarafından kurulan bağımsız ve profesyonel bir tiyatro topluluğudur. Farsça bir kelime olan rint, “görünüşe önem vermeyen, kurallardan uzak, bütün varlığı kendi iç dünyasına göre değerlendiren, gönül gözüyle gören, hoşgörülü, gönül ehli kimse” demektir.

Uyarlama metinler ağırlıkta olmak üzere, kendi (özgün) metinlerini de oluşturarak sahneleyen Rint Tiyatro, (tiyatroda) anlatımı ve üslubu esas almaktadır.

Okumaya devam et