Connect with us

Kültür

Akbank Sanat’ın Ev Sahipliğinde Nordik Film Günleri Başladı

nordik film günleri akbank sanat

Akbank Sanat’ın ev sahipliğini yaptığı Nordik Film Günleri bugün başladı. İsveç Başkonsolosluğu, Ankara Norveç Büyükelçiliği ve Danimarka Büyükelçiliği’nin destek sunduğu Nordik Film Günleri 27 Haziran’a kadar sürecek ve 6 seçki ile izleyiciyle buluşacak.

Nordik Film Günleri başlangıç filmi, Lisa James Larsson’un yönetmenliğini üstlendiği ‘Ego’. Hareketli bir sosyal yaşamı olan 25 yaşındaki müzisyen Sebastian’ın bir kontrat imzalamak üzereyken bir kaza sonucu kör kalması üzerine, ailesinin kendisi için tuttuğu şahsi asistanı Mia’nın, ona hayatta aslında nelerin önemli olduğunu göstermesini konu alıyor. ‘Ego’, bu akşam saat 19:00’da Akbank Sanat’ta izlenebilir.

Biletlerin Akbank Sanat ve Biletix’ten temin edilebileceği film günlerinin diğer filmleri

Ölü Adam Hakkında Yargı  / 15 Haziran Saat: 15:00

1930’larda İsveç halkını faşizm tehlikesine karşı uyaran gazeteci Torgny Segerstedt hikayesini konu edinen bir film.

Avalon / 20 Haziran Saat: 19:00

60 yaşındaki bir parti organizatörü olan Janne, bir sahil kasabası olan Båstad’da yılda bir düzenlenen tenis haftası için bir gece kulübünü düzenlemekte, kendisine de ablası Jackie yardım etmektedir. Ama bir kaza hayatını altüst eder ve ümitsizce bir çıkış yolu arar.

1001 Gram Marie / 22 Haziran Saat: 15:00

İş dışında çok kısıtlı sosyal yaşamı olan bir bilim kadınıdır ve bir kilonun gerçek ağırlığı üzerine bir seminere katılmak için Paris’e gitmiştir. Ama kötüye giden evliliği ve babasının ölümünün yarattığı üzüntü ve düş kırıklığı esas yüzleşeceği konular olacaktır.

Kılavuz / 26 Haziran Saat: 19:00

Konusunu bir 12. yy. efsanesinden almıştır. Ailesi Tsjudesler’e (Kuzey Rusya’da korku salan bir kabile) mensup bir grubun yaptığı baskın sırasında bir genç esir alınır ve baskın yapanlara kılavuzluk yapmaya zorlanır. Film, sinema tarihinde Sami dilinde ilk çekilmiş film olma özelliğini taşıyor.

Darling / 27 Haziran Saat: 19:00

Darling dünyaca ünlü bir Danimarkalı balerindir. Uzun bir aradan sonra eşi Frans’la bir “Giselle” performansı için Danimarka Kraliyet Balesi’ne geri döner ama prova sırasında yere yığılır. Kalçası tedavi edilemez bir şekilde zarar görmüştür ve artık dans edemeyecektir. Pes etmez ve yerine başka bir balerini çalıştırmaya başlar.

Kültür kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir