Connect with us

Politika

1991 ‘Liderler Açık Oturumu’ Sosyal Medyanın Gündeminde

liderler açık oturumu 1991

Türkiye, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasında gerçekleşecek açık oturuma kilitlenmiş durumda. Bugün yapılacak canlı yayın öncesi, 1991 Liderler Açık Oturumu yeniden gündeme geldi. Bundan 28 yıl önce gerçekleştirilen ve gençlerin bilmediği bu görüntüler, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu oturumu sebebiyle sosyal medyada gündem oldu.

Siyasi nezaketin hiç bozulmadığı açık oturumlarda liderler, TRT ekranlarında Türkiye’ye ve Dünya’ya ilişkin görüşlerini kendi aralarında tartışırlardı.

Bozkurt Güvenç’in sunuculuğunu yaptığı, siyasi parti başkanlarının katıldığı programda; 1991-1992’de Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeler konu ediliyor. Oturumda Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Mesut Yılmaz, Erdal İnönü, Doğu Perinçek ve Necmettin Erbakan bulunuyor. Videolar, TRT Arşiv tarafından internete yüklenmişti.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

CHP’li Güncer’den ‘Tohum’ Tepkisi: Böyle Giderse Yemeği Soya Yağı İle Yaparız

aladddin güncer tohum trakya tarım

Tarım ve Orman Bakanlığı, ‘Stratejik Ürünlerin Ekimini Yaygınlaştırmak’ amacıyla 21 ilin çiftçisine tohum desteği verecek. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre uygulama ile tohum bedelinin yüzde 75’i hibe, yüzde 25’i ise çiftçi katkısı ile karşılanacak. Bakanlık söz konusu uygulamanın Türkiye genelinde 21 ili kapsadığını da duyurmuştu. Bunun üzerine açıklanan 21 ilin dışındaki illerden uygulamaya tepkiler yükselirken, bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer’den geldi.

Alaaddin Güncer: “Böyle Giderse Yemeği Soya Yağı İle Yaparız”

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duruma tepki gösteren CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer, Trakya çiftçisinin çalışkanlığını da dile getirdiği açıklamasında, “Kırklareli, Tekirdağ, Edirne yani Trakya’nın hiçbir ili Tarım Bakanlığı’nın %75 tohum hibe projesi kapsamına alınmadı. Halbuki yağlık ayçiçeğinin %50 den fazlasını bu iller üretiyor. Çalışkan Trakya çiftçisi ülkemiz işgal altındayken dahi hem düşmanla mücadele etti hem de tüm zorluklara rağmen üretmeye devam etti. Trakya çiftçisi eşitlikçi olmayan tarım politikalarına asla boyun eğmez ve üretmeye devam eder.Ancak; böyle giderse yemeği “SOYA YAĞI” ile yaparız 2 yıl sonra. Demedi demeyin” ifadelerini kullandı.

CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer’den Koronavirüs Açıklaması

Yerel Seçimlerin Yıl Dönümü: CHP Kırklareli İl Başkanı Güncer’den Mesaj

Okumaya devam et