Connect with us

Teknoloji

Kanadalı Şirketin Hatası Android 10’un Çıkış Tarihini Ortaya Çıkardı

Android’in son sürümü olan Android 10 için çıkış tarihi merakla beklenirken, geçtiğimiz günlerde bir hata ile tarih ortaya çıkmıştı. Kanadalı bir dağıtım şirketinin yaptığı bir hata, Android 10’un kesin olarak 3 Eylül’de Google Pixel cihazlara geleceğini doğruladı.

Android 10’un 3 Eylül’de Dağıtılmaya Başlanacağı Resmen Onaylandı

Android 10 merakla beklenmeye devam ediyor. Birkaç gün önce Android 10’un yayınlanma tarihini bildiren bir rapor ortaya çıktı. Bu bilgi, Google destek temsilcileriyle yapılan birkaç sohbetten sonra doğrulanmıştı. Bugünse Kanadalı bir dağıtıcı şirket olan Rogers tarafından yapılan hata, Android’in en son sürümü Android 10’un 3 Eylül’de dağıtılmaya başlanacağını resmen onayladı.

Rogers’ın yaptığı resmi yayın, bu bilgileri Google’ın resmi açıklamasından önce yayınlamanın yanlış olduğunu fark ettiklerinde apar topar kaldırıldı. Fakat takipçiler bu raporların ekran görüntülerini çoktan almıştı. Rogers’ın işletim sistemi yükseltme zamanlamasına baktığımızda da Google’ın Pixel cihazları, 3 Eylül’de Android 10 güncellemesini alacak.

Yeni Android Sürümünün Adı Android 10 Olarak Açıklanmıştı

Dağıtıcı firma olan Rogers, ilginç bir şekilde Android’in en son sürümünün adını güncellememiş durumda bulunuyor. Güncelleme satırında hâlâ Android Q ismini görüyoruz. Google artık Android işletim sisteminde tatlı isimleri olmayacağını ve yeni Android sürümünün Android 10 olarak adlandırılacağını açıklamıştı.

Rogers, bu programı kısa sürede kaldırsa bile Android 10’un zaten 3 Eylül’de geleceğini daha önce duymuştuk. Google’ın Pixel modelleri, bu güncellemeyi anında alacakken OnePlus 7 Pro da Google’ın bu en yeni işletim sistemini çıkar çıkmaz alacak.

Çıkış tarihi kesin gibi duruyor. Şirketin geçen yıl aynı zamanda Android 9 Pie’ı nasıl piyasaya sunduğunu göz önüne alarak aylık güvenlik yamaları çıkması bekleniyor. Google, normalde güncellemelerini o ayın ilk pazartesi günü çıkarıyor. Normalde 2 Eylül’e denk gelen Eylül ayının ilk pazartesi günü, ABD’de İşçi Günü olarak kutlandığı için Google, Android 10 güncellemesini 3 Eylül’de çıkaracak.

Kaynak: Webtekno

Teknoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/teknoloji/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir