Connect with us

Kültür

Halkın Sanatçısı Tarık Akan Anılıyor: Aramızdan Ayrılışının 3.Yıl Dönümü

tarık akan 3. ölüm yıl dönümü anması

Yakalandığı akciğer kanserine yenik düşen sanatçı Tarık Akan, vefatının 3.yıl dönümünde anılıyor. Her zaman halkın yanında olan ve oynadığı filmlerle Türk halkının gönlüne kazınan Tarık Akan, ailesi ve sevenleri tarafından bu sabah kabri başında anıldı.

Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’ndaki anma törenine Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Sanatçı Rutkay Aziz, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, çeşitli siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, Yeşilçam emekçileri, Taş Koleji öğrencileri ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Sanatçının oğlu Yaşar Özgür Üregül, törende yaptığı konuşmada, törene katılan herkese teşekkür etti. Üregül, babasının vefatının üzerinden 3 yıl geçtiğini hatırlatarak, “Dün olmuş gibi özlüyoruz ama 20 yıldır da yokmuş gibi uzak geliyor şu an. Mükemmel bir babaya tekrar veda ettik bugün.” dedi.

Rutkay Aziz de, “O benim canımın içi arkadaşımdı. Bakırköylü. Hayatın en büyük keşfi ölümmüş ama nedense bu keşif hep bizim sevdiklerimizi buluyor. Her seferinde biraz daha yalnızlaşıyoruz. Ben kendi adıma yalnızım, hele Tarık’tan sonra… Onu çok özlüyorum.” ifadelerini kullandı.

Nazım Hikmet Vakfı ve Şişli Belediyesi Ortaklığında Anma Etkinliği

Saat 19.30’da da Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde “Tarık Akan Film Afişleri Sergisi” açılacak.

Etkinlikte Tarık Akan’ın dostları Turgay Fişekçi ve Özcan Arca bir konuşma yapacak.

Rana ve Colin Mounier’in imzasını taşıyan “Belgeselci Tarık” ve Nebil Özgentürk’ün “Bir Cumhuriyet Sevdlısı Tarık Akan’ın Yolu” belgeselleri de sevenleri ile buluşacak.

Kültür kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/kultur/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir