Connect with us

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te: Hedef 1 Milyon

cumhurbaşkanı erdoğan teknofest

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen #TEKNOFEST‘e katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Erdoğan, Cem Karaca’nın ‘Tamirci Çırağı’ şarkısının sözlerinin tamamını okuyarak, ‘az gelişmiş, geri kalmış ülke kal’ denilen Türkiye’nin bunu kabul etmediğini belirtti. 

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

“Bu yıl 19 yarışma alanı ve ilave 6 yeni başlıkta 17 bin 400’e yakın takım ve 2 bin finalist, 50 bin yarışmacı başvurusu ve 10 bin finalist, ülkemizin 81 vilayetinin tamamı ve 122 ülke  katılımcısıyla TEKNOFEST rekor kırdı. Salı gününden bu yana özellikle TEKNOFEST’e gelenlerin sayısı 500 bini aşmış vaziyette. Yani bu ne demektir geçen yılı aşmış durumda. İnşallah bugünün bütünüyle ve yarın hedef artık 1 milyona ulaşmak.”

“Burasını (TEKNOFEST) gençlerimiz başta olmak, milletimizin teknoloji alanında çok sınırlı imkanlarla bile neler yapabileceğini gösteren bir platform olarak görüyorum. Teknolojik dönüşüm sürecinde yeni teknolojilerin pazarı değil, üreticisi olmak istiyoruz.”

“Geçtiğimiz hafta kamuoyu ile paylaşılan 2023 Sanayi teknoloji stratejimiz, milli teknoloji hamlesi ruhuyla hazırlandı. Teknolojik dönüşüm sürecinde yeni teknolojilerin pazarı değil üreticisi olmak istiyoruz. 2023’e giden yolda yeni büyüme hikayemizi teknoloji ve yenilikçi anlayışımızla yazacağız.”

“Artık biz kendimize yeteceğiz, buna alışacağız. Her şey hayal ile başlar, hayal ile inanç birleştiğinde ise ortaya başarı çıkar. Millet olarak yıllarca hayal kurmamıza engel olmaya çalıştılar. Bize giydirilen ve kesinlikle 3 beden 5 beden gömlekle yaşamamızı istediler.”

“Bize ‘siz geri kalmış milletsiniz öyle kalın’ dediler. Vesayetle çetin bir mücadeleye girişerek demokrasimizi güçlendirdik. Ekonomimizi rekabete uygun reforme ettik. Yeri geldi partimizi kapatmaya kalktılar. Sokakları karıştırmak için uğraştılar. Biz milletimizle saldırıların hepsini birer birer boşa çıkarmayı başardık. Türkiye bugün eğitimden sağlığa her alanda güçlü alt yapıya sahiptir. Saldırılara rağmen hala güçlü bir şekilde ayakta duran ekonomimiz var. Büyük devlet ve millet olmak aynı zamanda büyük dertlerle, büyük saldırılarla mücadele etmeyi gerektirir.”

“Kardeşliğimizin yanında ekonomimizi de hedef aldılar. Hamdolsun biz milletimizle birlikte bu saldırıları birer birer boşa çıkarmayı başardık. Bugün Türkiye, eğitimden sağlığa her alanda güçlü bir altyapıya sahiptir. Maruz kaldığımız tüm saldırılara rağmen, hala güçlü bir şekilde ayakta olan bir ekonomimiz var.”

“Bugün Diyarbakır’da evlatları dağa kaçırılan analar dimdik duruyorsa bunun bir sebebi var. Ölümden korkmuyorlar, üzerine üzerine gidiyorlar, ‘Evlatlarımız gelene kadar buradan ayrılmayacağız’ diyorlar. Kandil’e de sesleniyorum. Bu terör örgütlerin önünde, arkasında olanlara, onlara siyasi destek olanlara da sesleniyorum. Bu ülkede katil aranıyorsa bunların adresini aramaya gerek yok. Bunlar, parlamentoya kadar sızmışlar.”

TEKNOFEST İstanbul T3 Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Öncülüğünde Gerçekleştiriliyor

TEKNOFEST İstanbul, Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor.

T3 Girişim Merkezi (T3GM) çalışmaları kapsamında ise, teknoloji girişimlerine kuluçka ve hızlandırma merkezlerinde teknik ve lojistik destekler ile girişim yatırım fonları yoluyla sermaye destekleri sağlanmasına yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor. T3 Vakfı, 2023 yılına dek 1001 Teknoloji Takımını ve 1001 Teknoloji Girişimini desteklemeyi hedefliyor.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Teknoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/teknoloji/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

CHP’li Güncer’den ‘Tohum’ Tepkisi: Böyle Giderse Yemeği Soya Yağı İle Yaparız

aladddin güncer tohum trakya tarım

Tarım ve Orman Bakanlığı, ‘Stratejik Ürünlerin Ekimini Yaygınlaştırmak’ amacıyla 21 ilin çiftçisine tohum desteği verecek. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre uygulama ile tohum bedelinin yüzde 75’i hibe, yüzde 25’i ise çiftçi katkısı ile karşılanacak. Bakanlık söz konusu uygulamanın Türkiye genelinde 21 ili kapsadığını da duyurmuştu. Bunun üzerine açıklanan 21 ilin dışındaki illerden uygulamaya tepkiler yükselirken, bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer’den geldi.

Alaaddin Güncer: “Böyle Giderse Yemeği Soya Yağı İle Yaparız”

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duruma tepki gösteren CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer, Trakya çiftçisinin çalışkanlığını da dile getirdiği açıklamasında, “Kırklareli, Tekirdağ, Edirne yani Trakya’nın hiçbir ili Tarım Bakanlığı’nın %75 tohum hibe projesi kapsamına alınmadı. Halbuki yağlık ayçiçeğinin %50 den fazlasını bu iller üretiyor. Çalışkan Trakya çiftçisi ülkemiz işgal altındayken dahi hem düşmanla mücadele etti hem de tüm zorluklara rağmen üretmeye devam etti. Trakya çiftçisi eşitlikçi olmayan tarım politikalarına asla boyun eğmez ve üretmeye devam eder.Ancak; böyle giderse yemeği “SOYA YAĞI” ile yaparız 2 yıl sonra. Demedi demeyin” ifadelerini kullandı.

CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer’den Koronavirüs Açıklaması

Yerel Seçimlerin Yıl Dönümü: CHP Kırklareli İl Başkanı Güncer’den Mesaj

Okumaya devam et