Connect with us

Politika

İmamoğlu: “Seçim Bitti, Geride Kaldı. Deprem İçin Birlikte Çözüm Üretelim”

ekrem imamoğlu deprem istanbul

Florya’da gündeme ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Buradan devlet yetkilerine sesleniyorum. Seçim bitti, geride kaldı. Onları artık bir tarafa bırakalım. Benim için deprem bu şehrin en önemlisi meselesi. Gelin enerjimizi buna yöneltelim. Birlikte çözüm üretelim.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya Çağrılmadım

Ekrem İmamoğlu, depremin ardından İstanbul’da yapılan Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı’na çağrılmadığını da açıkladı. “Konu ile ilgili sessizliğim devlet terbiyem ve sürece olan saygımdan dolayıdır” şeklinde konuştu. İmamoğlu, valiliğin ‘toplantıya çağrıldı’ açıklamasından sonra valiliği aradığını ve açıklamanın gerçeği yansıtmadığını dile getirdiğini de söyledi.

İmamoğlu’nun diğer açıklamaları şu şekilde:

Özür Dileyenlerin Özürlerini Kabul Etmiyorum

“Buradan bazı gazeteciler sesleniyorum. Valiliğin açıklamasından sonra çıkıp özür diyenlerin özürlerini kabul etmiyorum. Burada konunun tarafı var, açar sorarsınız. Bu gazetecilerin açıklamalarını zavallı açıklamalar olarak buluyorum, üzülüyorum. Kendinize bazı bakanların açıklamalarını referans alıp yazdıktan sonra söylenen sözlerin bir önemi yok.”

Benim İçin Deprem Bu Şehrin En Önemli Meselesidir

“Buradan devlet yetkilerine de seslemek istiyorum. Seçim bitti, geride kaldı. Onları artık bir tarafa bırakalım. Benim için deprem bu şehrin en önemli meselesidir. Gelin enerjimizi buna yöneltelim. Birlikte çözüm üretelim.”

İhale Şartnamesini Hayretle Takip Ediyoruz

“(Haydarpaşa ve Sirkeci garları için yapılacak ihaleler) İhaleye katılacağımızı açıklamamızdan sonra bakanlığın aceleyle ‘Belediyenin katılması doğru olmaz’ açıklaması yapmasını anlamış değilim. Ayrıca ihale şartnamesinde ortaya konan şartları hayretle takip ediyoruz. Türkiye’de o şartlara sahip bir ya da iki televizyon var.”

İstanbul Valiliği’nden Davet Açıklaması

İstanbul Valiliği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Davet Edilmedim’ açıklaması için bir açıklama daha yayınladı. Açıklamada, “Sayın Fuat Oktay’ın talimatlarıyla başka herhangi bir yazı ve davet olmaksızın, 269 görevli bu toplantıya gelmiş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu toplantıya katılmamıştır. ‘Davet edilmedim’ şeklindeki açıklamalar ‘devlet geleneğimize’ uymamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

İBB’den ‘Zorunlu’ Açıklama

İstanbul Valiliği’nin açıklaması üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bir açıklama yayınladı. Açıklamada,”Devletimizin davet ettiği her toplantıya katılmak İBB Başkanı adına gurur verici bir ödevdir. Asıl devlet geleneğimize uymayan tavrın kamuoyu önünde maalesef yine kamu görevlileri marifetiyle, İBB kurumu ve Başkanı’nın hedef gösterilmesi anlayışıdır.” dendi.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir