Bizi Takip Edin

Gündem

İşte İBB’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı

ibb'nin 29 ekim cumhuriyet bayramı programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi – İBB’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı belli oldu. Kutlamalar, Türk Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyeti sembolize eden kentteki ilk yapıt olan Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda başlıyor. İBB Başkanı İmamoğlu’nun katılımıyla, saaat 13.00’te, anıta çelenk koyma töreni düzenlenecek. Ardından Saat 14.30’da, Sultanahmet Meydanı’nda İstanbul ve Atatürk konulu fotoğraf sergisi açılacak. Açılış, İmamoğlu tarafından yapılacak.

28 Ekim’de Sultanahmet’te

Sultanahmet Meydanı’nda ilk Şevval Sam sahne alacak. Saat 20.00 ile 23.00 arasında sürecek olan konserlerde, Sam’ın ardından Fahir Atakoğlu çıkıyor. Sonrasında ise Yaylı Çalgılar Orkestrası ve Magma Filarmoni Korosu eşliğinde Athena konseri olacak.

29 Ekim’de Üsküdar’da

Üsküdar Meydanı’nda 29 Ekim’de gün boyunca mehteran konseri, deniz yüzerinde su, ışık, pyro ve lazer gösteri olacak. Sarayburnu açıklarında yapılacak havai fişek gösterisinin ardından İBB Kent Orkestrası sahne alacak. Şemsi Paşa Meydanı ve Harem tarafına kurulacak 6 küçük sahnede de gece boyunca konserler verilecek. Üsküdar Sahil, Fındıklı Sahil ve Sarayburnu’nda ışıklı gösteri yapılacak.

Diğer İlçelerdeki Konserler

Tuzla’da Gece Yolcuları, Ümraniye Meydanı’nda Fettah Can, Sancaktepe’de Elif Buse Doğan, Gaziosmanpaşa’da İlhan Şeşen, Güngören-Haznedar’da Resul Dindar, Çatalca’da Cem Bevlevi, Eyüpsultan’da ise Fatih Erkoç sahne alıyor.

29 Ekim’de Ulaşım Ücretsiz, İBBWİFİ Noktalarında İnternet Sınırsız

29 Ekim Salı günü İstanbul genelinde tüm ulaşım ücretsiz olacak. İBBWİFİ noktalarında internet gün boyu sınırsız olarak paylaşılacak.

28 Ekim’i 29 Ekim’e bağlayan gece 00:00 itibariyle, M1A, M1B, M2, M4, M5 ve M6 hatları ise hem ücretsiz hem de 24 saat olacak şekilde çalışacak.

Galata’ya Ay Yıldızlı Bayrağımız Yansıtılacak

İBB’nin Cumhuriyet Bayramı programı kapsamında, 28 ve 29 Ekim 2019 tarihlerinde Galata Kulesi’ne de ay yıldızlı Bayrağımız yansıtılacak.

Gündem kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/gundem/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.